W „Milce” o branży mleczarskiej oraz perspektywach jej rozwoju [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.08.2018

O tym, że nasz region słynie w całej Polsce z bardzo prężnej branży mleczarskiej, nie potrzeba nikogo przekonywać. Kolska Mleczarnia jest w skali kraju potęgą i znajduje się na liście największych przedsiębiorstw w Polsce. Nieustannie inwestuje, rozwija się, robi ekspansję na kolejne tereny, zdobywa nowe rynki, a jej produkty są wyróżniane prestiżowymi nagrodami. Dlatego od kilku lat odbywa się w Kole Święto Mleka i Powiatu Kolskiego, a jego częścią była konferencja „Aktualna sytuacja w branży mleczarskiej i jej perspektywy”, która w dniu 25 sierpnia 2018 r. odbyła się w Restauracji „Milka” OSM w Kole. W spotkaniu wziął udział Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Gospodarzem konferencji był oczywiście Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole Czesław Cieślak – Radny Sejmiku Wojewódzkiego i Przewodniczący Komisji Rolnictwa. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem fotoreportażu i krótkiego nagrania wideo z wydarzenia.

 

Spotkanie rozpoczęło się i zakończyło występem wokalnym młodej artystki pochodzącej z terenu południowo-wschodniej Wielkopolski Katarzyny Zawady, która zachwyca klasyczną urodą, pięknymi ubiorami, świetnie dobranym repertuarem piosenek z całego świata, ale głównie anielskim głosem. Pani Katarzyna, pomimo młodego wieku, jest już zdobywczynią prestiżowych nagród, podróżuje i śpiewa po całym świecie, a specjalizuje się w repertuarze sławnej polskiej piosenkarki Anny German.

W konferencji oprócz gospodarza Prezesa OSM Czesława Cieślaka oraz Wicemarszałka Województwa Krzysztofa Grabowskiego wzięli udział m.in.: Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski, Prezes struktur powiatowych PSL Czesław Marek, Karol Mac – asystent europosła Andrzeja Grzyba, Wiceburmistrz Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska, Komendant Powiatowy Policji Artur Foryński, radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda, Prezes Kolskiej Izby Gospodarczej Wojciech Lewandowski. Gościem specjalnym na zaproszenie Prezesa Zarządu OSM w Kole był znany i lubiany w naszej społeczności ks. prałat Janusz Ogrodowczyk, były wieloletni Proboszcz Parafii MBCz. w Kole. Konferencję bardzo profesjonalnie poprowadziła Aleksandra Wysocka.

Po części oficjalnej na scenie wystąpił poznański Kabaret AFERA, który zaprezentował ciekawe skecze, do udziału w których zaprosił obecnych na sali VIP-ów, stąd można było zobaczyć grającego na kartonowej perkusji Prezesa Czesława Cieślaka.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM I OBEJRZYJ NAGRANIE WIDEO:

FOTOREPORTAŻ:

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
januszo9
januszo9
5 lat temu

Na ogół mleko mamy z Biedronki, Lidla, Netto, w Kaufie też można kupić.

januszo9
januszo9
5 lat temu

Ogólnie to mleko mamy z Biedronki, Lidla i Netto, jest też w Kauflandzie

Torent
Torent
5 lat temu

Ciekawe skąd mają mleko, jak na wsiach krów nie ma? Rolnictwo bankrutuje.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526