Sprawca wielu włamań i kradzieży na terenie miasta Koła został ujęty!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.08.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole prowadzili w ostatnim czasie intensywne czynności operacyjne dotyczące wielokrotnych kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 29 – letniego mieszkańca Koła, który dokonał szeregu włamań do obiektów handlowych na terenie Koła. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego kolskiej jednostki od dłuższego czasu pracowali nad sprawami dotyczącymi włamań do lokalnych piekarni i sklepów na terenie Koła. Funkcjonariusze sprawdzali każdą informację dotyczącą sprawcy tych włamań. Dzięki wnikliwej analizie zebranego materiału oraz działaniom operacyjnym, kolscy „kryminalni” wytypowali mieszkańca Koła, który mógł być zamieszany w te przestępstwa.

23 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca Koła i przeszukali jego mieszkanie. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna od kwietnia 2017 roku do lipca tego roku włamał się do sklepu meblowego oraz kilku piekarń na terenie miasta Koła. Za każdym razem łupem złodzieja padały pieniądze. Mężczyzna skradł łącznie kilka tysięcy złotych, jednak straty są znacznie wyższe, gdyż przedostając się do wnętrza obiektów wybijał szyby albo uszkadzał zamki w drzwiach. Zabezpieczenia niszczył tym co miał „pod ręką”, czyli metalowym prętem, koszem na śmieci czy też metalową wycieraczką.

Sprawca usłyszał zarzuty dokonania pięciu włamań do sklepów. Przyznał się do zarzucanych czynów i wyjaśnił, że wszystkich tych przestępstw dokonał z powodu trudnej sytuacji materialnej. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

czy portal LM ktory opublikowal to kilka dni temu zezwolil wam na „kopiuj-wklej” tzw plagiat…? swoja droga, jak bardzo zacofane sa kolskie portale infoemacyjne ze portal z Konina puvlikuje pewne informacje z kola po 2-3-4 dni predzej a te kolskie kopiuja te informacje od niego lub zmieniaja kilka slow. zenada.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Kocham. kolskie kryminalnych !!!!!!!!Jak bez Wąż Żyć???Jak. Żyć !!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526