Budynek Komendy Powiatowej Policji w Kole przechodzi metamorfozę wyglądu

Autor: kurier-kolski.pl | 14.08.2018

Już kilka dni temu gmach Komendy Powiatowej Policji w Kole przy ul. Sienkiewicza został cały opasany metalowymi rusztowaniami, na których pojawili się robotnicy. Jak dowiedzieliśmy się, elewacja przechodzi metamorfozę plastyczną. Zleceniodawcą prac i źródłem ich finansowania jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Mocno zabrudzony budynek w samym centrum Koła odzyska swój blask, a przed nim powstanie nowy parking. Prace mają zakończyć się do końca sierpnia, a ich koszt wyniesie 250.000 zł. Jak będzie wyglądać odnowiona Komenda?

 

Z informacji przekazanych nam przez st.sierż. Weronikę Czyżewską oraz podkom. Przemko Chudykowskiego, celem prowadzonych prac jest odświeżenie budynku głównego Komendy. Miała być również zrobiona wizualna standaryzacja kolorystyki głównej siedziby kolskiej jednostki, ale na pomalowanie jej w kolorach „policyjnych” nie wyraził zgody Konserwator Zabytków w Koninie, który opiniował projekt remontu. Gmach jest zabytkowy, przedwojenny, i ma już około 100 lat, a na dodatek znajduje się w strefie opieki konserwatorskiej.

-Jak wyglądał wcześniej ten budynek, każdy widział – powiedział podkom. Chudykowski – Jest usytuowany w centralnej części Koła, bardzo na widoku, więc nie ukrywamy zadowolenia z tego, że Komenda Wojewódzka Policji, która to finansuje, zdecydowała, że właśnie ten nasz budynek będzie remontowany. Zostanie odmalowany. Miał też być dostosowany do tzw. reguł standaryzacji, czyli po prostu dopasowany do wyglądu nowoczesnych jednostek jakie są na terenie całego kraju, ale to niestety nie dojdzie do skutku w związku z wymogami konserwatorskimi.

Przy okazji malowania wykonywane są naprawy ubytków i różnych innych uszkodzeń. Na przykład zostaną naprawione cieknące od wielu lat rynny, przez które po elewacji bocznej obficie lała się woda na znajdującą się na samym dole skrzynkę z elektroniką sygnalizacji świetlnej pobliskiego skrzyżowania. Było to przyczyną częstych awarii automatyki. Problem urósł do tego stopnia, że na tynk weszła wilgoć i zielony mech, a brzydkie zacieki było widać z daleka. Odnawiane są też inne elementy  elewacji, jak np. balkony. Obiekt lata temu przeszedł już całkowitą termomodernizację, więc teraz wystarczy lekki „make up”.

Na elewacji Komendy pojawi się dużych rozmiarów nowe logo Policji w formie podświetlanego neonu. Neon będzie jeden, a możliwe, że nawet dwa! Będzie to na pewno ładny element zdobiący dodatkowo budynek i centrum powiatowego Koła.

Opracował: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Dyrektor Impreezy
Dyrektor Impreezy
5 lat temu

K**** – OK, sam dałem gwiazdki – czy zawsze jak ktoś jakieś drobne rzuci, to drzewa trzeba wycinać?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Kiedy w Kole. będzie Pań Minister???Czyżby z Kanonikiem. Wronkiewiczem. świeciło. elewacje????Sama. elewacje. czy razem z. załoga????? Proszę o sprawdzona datę. wizyty. Dam. imienny. wykaz kogo. świecić. Pozdrawiam.

Wojtek
Wojtek
5 lat temu

Pan minister podczas wizyty w Kole będzie zadowolony .

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Szkoda że remont polskiej. jednostki jak na razie to tylko elewacja. Może dojdzie do głębszego. podkopu. tzw. Złych. Fundamentów tej formacji. Czy. konieczne są. neony?????? Kolskie. Gwiazdy. dość. intensywnie. Błyszczą. !!!!!!

K
K
5 lat temu

ZERO INFORMACJI – DLACZEGO?????
==========
KRYTERIUM KOLARSKIE O MEMORIAŁ ZDZISŁAWA WALCZAKA
Data:2018-08-12
Miejsce:pl Koło
Ranga:Mistrzostwa Polski (Eliminacja MP Kryterium #7M)
Organizator:Kolskie Towarzystwo Cyklistów
ul. Grodzka 21, 62-600 Koło
Dyscyplina:Szosa
Region:Wielkopolski Związek Kolarski
Kategorie: Żak | Żakini | Młodzik | Młodziczka | Junior Młodszy | Juniorka Młodsza | Junior | Juniorka | Elita

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526