Dziś 6 sierpnia – na kolskim cmentarzu ważny Odpust Przemienienia Pańskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 05.08.2018

Przypominamy, że w poniedziałek (6 sierpnia) w liturgii Kościoła przypada święto Przemienienia Pańskiego, które w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. (FARA) jest połączone z tradycyjnie wielkim odpustem na cmentarzu przy ul. Poniatowskiego w Kole. W kościele farnym nie są odprawiane w tym dniu Msze św., ale wszystkie są celebrowane na cmentarzu. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (suma odpustowa z procesją) i 18.00. Podczas uroczystości gościmy w naszym mieście i na cmentarzu pielgrzymów. Można także otrzymać odpust zupełny. Podobny odpust w tym samym dniu odbywa się w Galewie pod Turkiem.

 

Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać spełniając wymagane warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieskich.

Ofiary składane na tacę w tym dniu na cmentarzu będą przeznaczone na prace remontowe i zakładanie kolejnych odcinków chodnika w alejkach naszej wiekowej nekropolii.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w nabożeństwach odpustowych, a szczególnie w procesji odpustowej po Mszy o godz. 12:00. Przyjdźmy całymi rodzinami z dziećmi, uczmy je religijności i poszanowania naszej polskiej oraz katolickiej tradycji.

Źródło: Kolska Fara, foto: archiwum Redakcji KK

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Roma
Roma
5 lat temu

Chodnik na cmentarzu jest bardzo źle zrobiony. Jest nierówny wygląda jakby ziemia pod kostką nie była wyrównana

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526