Wojewoda zażądał od władz Koła zwrotu 240.000 złotych dotacji na Dzienny Dom Seniora! Kto działał na szkodę miasta???

Autor: kurier-kolski.pl | 05.07.2018

Aż 240.000 zł dotacji (plus odsetki od tej kwoty!) na Dzienny Dom Seniora w Kole będzie musiało zwrócić miasto Koło po przeprowadzonej kontroli Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, która w protokole pokontrolnym wykazała szereg nieprawidłowości. Kolscy radni wielokrotnie zadawali na sesjach pytania w sprawie utworzenia tej placówki, ale zawsze byli zapewniani przez Wiceburmistrz Modrzejewską i jej urzędników, że wszystko jest w najlepszym porządku i nic złego się nie dzieje. Teraz już wiemy, że tak nie było! Sprawa funkcjonowania Domu stoi teraz pod wielkim znakiem zapytania, bo czy w uszczuplonym przez wielkie odszkodowania za niesłuszne zwolnienia budżecie Koła znajdzie się wolne ćwierć miliona złotych? Czy radni będą konsekwentni, będą żądać i dopilnują surowego ukarania winnych zaniedbań? Czy w końcu polecą głowy odpowiedzialnych urzędników, którzy kłamali i źle wykonywali swoje obowiązki??? I w końcu – czy sprawa zostanie skierowana do Prokuratury jako działanie na szkodę miasta i mieszkańców? Tego zapewne dowiemy się wkrótce. A co na to nasi Czytelnicy? Czekamy na Wasze opinie pod artykułem!

 


Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Źródło: UW w Poznaniu

Źródło – protokół zamieszczony na BIP UW w Poznaniu: http://www.poznan.uw.gov.pl/system/files/kontrole/65_2018_0.pdf

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@Ojciec Tadeusz
Ale ty masz zryty beret , jakkolwiek się nie podpiszesz czuć twój odór nienawistny człowieczku .

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

W domu seniora kto nikt nie rządzi. A przepraszam. Jest jedna Pani z seniorów którą uważa się za kierownika bo pochodzi z fan Clubu Maciaszka. Była kierownik Mopipr. Proszę czytać ze zrozumieniem panie redaktorze

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

Pani Joanna to była kierownik mopipr która nie potrafiła uzasadnić braku pieniędzy w kierowanej przez siebie jednostce. W nagrodę przeszła do pracy do urzędu miasta. Żenada.

sdv
sdv
5 lat temu

Do rodzic: jaka p.Joanna? Kto to jest? Co jest grane?Przeciez tam nie mialo byc zadnego kierownika i wszystko mialo podlegac bezposrednio pod Wydział w UM.

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Gdzie był specjalista radny od finansów? czemu nie kontrolował tylko się mądrował?

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

O to pytał Sobolewski Piasecki. Jak wszystko bez odpowiedzi a efekty teraz widać

rodzic
rodzic
5 lat temu

Co robiła i za co brała pensję zatrudniona od 1 stycznia 2018 p. kierownik tego domu seniora p.Joanna.Bo to była tylko fikcja.Czy ona się nadaje na tę funkcję, kto jej to załatwił, same znaki zapytania.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ci wielcy radni pewnie znów sobie pogadają ,pomachają szabelką i nic z tego nie wyniknie.Obserwuję sesje rady i często brakuje im konsekwencji w działaniu.To najgorsza rada od 20 lat albo lepiej.Na jesieni do urn i trzeba im będzie podziękować.

mirek
mirek
5 lat temu

Podane w złożonych wyjaśnieniach argumenty nie zasługują na uwzględnienie – to starczy za wszystko.

Rita
Rita
5 lat temu

Skandal!

PEWEX
PEWEX
5 lat temu

Jak ktos mwoi ze sie tak myli w datach i faktach to oznacza tylko jedno nie nadaje sie na swoje stanowisko i to wszystko musi obejrzec komisja rewizyjna i prokurator.Takiej grandy Kolo nie widzialo marnotrwstwo i zaklamanie.Trzeba znalezc kto i jaki mial w tym interse a jesli nawet nie mial i poprostu z glupoty musi poniesc kare byc obciazony kosztami i odejsc z urzedu .Nie widze inego rozwiazania,

airam
airam
5 lat temu

Sz. Pracownicy w UM w KOLE,
az sie nie chce czytac wyjasnien do Wojewody. Jak mozna pomylic sie w dacie zakonczenia realizacji zadania z dotacja?! Jak sie mozna pomylic i odpowiedziec, ze juz zatrudniono kadre, sa podopieczni??? Przeciez krorys z pracownikow podpisuje umowe o prace w nowym obiekcie , kogos sie przyjmuje na podopiecznego i to mozna przeoczyc? Takie dzialania wolaja o pomste do nieba. Dobrze zaglosowali radni i nie udzielili absolutorium za ubr. Kto zaplaci odsetki? Skad sie wezma pieniadze na zwrot dotacji??? Duzo pytan. Radni tez nie dostrzegli pomylek. Kto z radnych sprawdzil, czy 15 maja obiekt zaczal pracowac? Na pewno nikt, a komisja rewizyjna liczaca 7 czlonkow nie zajrzala do obiektu, nawet przechodzac obok, czy cos tam sie dzieje. Szafki 2 – nawet inne rozwiazanie wewnatrz domu bedzie wymagalo 40 szafek a nie 2 – jak mowi to sekretarz UM. Kuriozum dzialania urzednikow – maja wyjscie, bo emerytura blisko, wiec zwolnienie z pracy niegrozne, chyba, ze …. .
A na stronie oficjalnej miasta Kola w inter ani dudu, ze radni nie udzielili absolutorium z-cy za 2017 r. Za to informacje o wakacjach w przedszkolu owszem. Zgroza

jurand
jurand
5 lat temu

Wybitny Naczelnik w tym mieście i prawa ręka Maciaszka. Będą za to rozliczeni

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Nie rozumiem jednego.
Jak ludzie odpowiedzialni (?) za pilotowanie realizacji czegokolwiek mogą taką realizację położyć na łopatki ze wszystkimi finansowymi konsekwencjami?
Jak można nie przemyśleć i nie napisać oraz rozpisać planu realizacji i punkt po punkcie wdrażać tego w życie?
Chciałbym wiedzieć KTO w UM był odpowiedzialny za nadzór nad realizacją tego projektu?
A może N I K T!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526