UWAGA – PILNE! Beata Maj odwołana ze stanowiska prezesa spółki MZUK!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.07.2018

Wczoraj, 20 lipca 2018 r., Beata Maj została odwołana przez Radę Nadzorczą spółki miejskiej Miejski Zakład Usług Komunalnych (MZUK). Z informacji, jakie udało się uzyskać naszej Redakcji dzwoniąc do byłej prezes, została o tym poinformowana telefonicznie i – jak dotychczas – nie umotywowano tej decyzji. Równocześnie Rada Nadzorcza wybrała nową szefową firmy, którą została dotychczasowa członkini Rady Nadzorczej Krystyna Trafna – wieloletnia Naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kole. Przypomnijmy, że Beata Maj niedawno wraz z mężem przeżyła ciężki wypadek samochodowy i od pewnego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim. W tej kadencji samorządu Krystyna Trafna to już piąty prezes kierujący spółką miejską MZUK.

 

Ta dymisja jest wielkim zaskoczeniem dla wielu osób w Kole i poza nim, bo Beata Maj, która objęła stanowisko szefa MZUK po wielkich perturbacjach związanych z wcześniejszymi zatrzymaniami przez CBA w tej firmie, przez radnych miejskich wyraźnie była postrzegana jako dobry fachowiec i menadżer, a jej osoba i praca na rzecz spółki nie wywoływały na sesjach emocji.

Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kole, radni otrzymali kilkustronicowe pismo prezes Beaty Maj, w których informowała ona o wielu – jej zdaniem – nieprawidłowościach, które wykryła w spółce. Warto przypomnieć, że była już prezes jest z wykształcenia ekonomistką po Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i wcześniej zajmowała wiele kierowniczych stanowisk, a od 2016 roku była biegłą sądową w zakresie finansów, księgowości i funkcjonowania przedsiębiorstw.

Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z Wiceburmistrz Elżbietą Modrzejewską, która z racji swojej funkcji jest jednoosobowym Zgromadzeniem Wspólników, a więc reprezentuje właściciela spółki MZUK, czyli Miasto Koło, i chcieliśmy poprosić o komentarz do tej sytuacji, ale Pani Wiceburmistrz ma wyłączony telefon i jest niedostępna.

W sierpniu jest zaplanowana kolejna sesja Rady Miejskiej w Kole, podczas której radni mają zająć się funkcjonowaniem kolskich spółek miejskich, w tym pismem skierowanych do nich przez Beatę Maj. Zapewne będą też chcieli poznać powody odwołania kolejnej prezes i powołania nowej. Zapowiada się kolejne ciekawe i bardzo emocjonalne posiedzenie Rady.

A co na to nasi Czytelnicy? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Co dalej z naszą miejską firmą śmieciową? Prosimy o komentarze pod artykułem, kulturalną dyskusję i wymianę opinii oraz spostrzeżeń!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
anschreiben bei lovoo

lovoo alternative wie schreibt man frauen bei lovoo an http://lovooeinloggen.com/

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Przepraszam Kolanina ,już więcej nie będę. A jak będę to niech zdechnę jak pies.

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Kolanin ma wypaczony mózg klakier

golab
golab
5 lat temu

Dla Kolanina problemem jest wykrywanie przekrętów ?

Kobra
Kobra
5 lat temu

Nazwiska piszemy z dużej litery.Oj dzieciaki niedouczone tu wymądrzają się

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Kolanin to ormo. Zaraz będzie pisał psalmy pochwalne jaka to trafna wspaniała. Typowy klakier Maciaszka jest kolanin.

Kolanin
Kolanin
5 lat temu

Problem byłby, gdyby ta pani nadal była prezesem.Rada nadzorcza postąpiła bardzo dobrze.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Kolanin

Dlaczego tak uważasz?
Przecież ta pani została powołana na takie stanowisko i prawdopodobnie taką otrzymała umowę o prace.
Gdyby wcześniej pracowała w MZUK jako np. referent i ze stanowiska referenta powołano by ją na stanowisko prezesa a dziś by ją odwołano, to uważam że odwołanie nie skutkowałoby niczym. Byłaby referentem na zwolnieniu lekarskim.
W tym przypadku jej odwołanie skutkuje zwolnieniem z pracy.
Zwolnieniem w czasie trwania choroby.
W tym właśnie leży problem.

Kolanin
Kolanin
5 lat temu

„Odwołanie prezesa na L4 skutkuje ogromnym odszkodowaniem”-większych bzdur nie czytałem,ktoś kto wypisuje podobne zdania nie zna się na prawie. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyny zachorowania mógłby tym skutkować.Trzeba rozróżnić odwołanie prezesa a rozwiązaniem umowy o pracę.Ale pewnie nastąpi tez rozwiązanie umowy o pracę z powodu …odwołania z funkcji prezesa i wtenczas ta pani może się poskarżyć do sadu pracy…Spokojnie rodacy.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Nie wiem czy kolejna sesja coś wniesie. Radni sie przygotują, przyjdą i nic poza tym bo zapewne nię będzie z kim roznawiać. Ja czekam do listopada. Nie denerwuje się, poprostu czekam. Niech nowy burmistrz zaprosi do siebie wszystkie rady nadzorcze i wszystkich prezesów.

Mieszkanka Koła
Mieszkanka Koła
5 lat temu

Prosimy naszą Radę Miasta aby zwołała Sesje nadzwyczajną ponieważ znów ogromne pieniądze wypłyną z kasy Miasta Koła.trzeba zaprosić Panią Trafną niech składa wyjaśnienia .Przeżyła w radzie nadzorczej wszystkich prezesów i musiała wiedzieć o przekrętach ,dlaczego milczała.
Oto jest pytanie ?
Odwołanie prezesa na L4 skutkuje ogromnym odszkodowaniem.
A moze w końcu ktoś za głupotę odpowie z własnej kieszeni ?
Gdzie są te kancelarie prawne opłacane z naszych pieniędzy,działają na niekorzyść Miasta !?
To wszystko woła o pomstę do nieba !

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Jakiś zbieg okoliczności że akurat PiS u władzy

Polak
Polak
5 lat temu

Wszystko to banda zodzieji i sprzedawczyków

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
5 lat temu

O ty! Natychmiast mi tu pisz kto tym prawnikom płaci i kto ich zatrudnia! Pisz! Na czyje zlecenie działają!

gość
gość
5 lat temu

Do anonim
A co miałeś już kontakt z Tkaczem pewnie cię już pogonił i teraz się
Odpłacasz a sprawy sądowe się wygrywa lub przegrywa i robią to prawnicy

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

Akurat jeżeli chodzi o tego prezesa to jest to najdłużej powołana przez obecnego włodarza osoba…

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Żona Pana Tkacza to koleżanka Pani musiałek. Więc reszta chyba oczywista. Wszędzie się prezesi zmieniają a on trwa dzielny mimo przegranej sprawy

Anonimowo
5 lat temu

Szanowni. Mieszkańcy!? Co z niezatapialnym Panem. Tkaczem. ???Ten to dopiero. wywija w tym KTBS. Jedna. Delegatura. CBA. to na Pana Tkacza. za. malo!!!!!!

Dziadzio napalony
Dziadzio napalony
5 lat temu

@~Temida
„Burmistrzowa zrobi wszystko, żeby ratować swoją dupę”

Ma ją całkiem niezłą, więc jest co ratować!

Temida
Temida
5 lat temu

Puknij się w głowę „Ciekawski”, akurat Pani Maj poświęciłaby pracę, żeby dostać odszkodowanie, a może ten wypadek również był ukartowany i ryzykowała życie żeby dostać odszkodowanie? Nie wiem co Ty masz w głowie! Była niewygodna bo wykryła afery i wykorzystali okazję, żeby się jej pozbyć, nawet tak wysokim kosztem, Burmistrzowa zrobi wszystko, żeby ratować swoją dupę

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Może właśnie o to chodzi by pani Maj dostała odszkodowanie? Będzie mogła kupić sobie nowy samochód? Może to jest ukartowane? nie wierzę by radcy prawni nie wiedzieli i nie powiedzieli pani Burmistrz że sprawa jest z góry przegrana? Wybór pani Trafnej to następny niewypał.

Harry
Harry
5 lat temu

CBA powinno wziąć się za kolskie spółki bo co się tam dzieje woła o pomstę do nieba, a Burmistrzową za szmaty i przed Sąd

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

My, tu w Kole, jakoś bez CBA to żyć nie potrafimy!

Gryzli
Gryzli
5 lat temu

Od kiedy to nielojalnością nazywa się działania naprawcze i wytykanie błędów oraz wskazywanie na tak poważne nieprawidłowości.W związku z tym radni nie powinni czekać na planowaną sesję tylko zrobić juz sesję nadzwyczajną,bo to jest sytuacja bez precedensu !

Anonimowo
5 lat temu

Argumenty o nielojalności już słyszeliśmy w poprzednich latach więc można się domyślić z jakich ust padały i padają i kto jest odpowiedzialny za takie decyzje.

Pracownik MZUK
Pracownik MZUK
5 lat temu

Wreszcie w MZUK zaczął robić się porządek, Pani Maj była kompetentną osobą na stanowisku prezesa, wykryła sporo afer i nieprawidłowości to zaczęła przeszkadzać. Co się tutaj dzieje to jakaś porażka

Wkurzony
Wkurzony
5 lat temu

No to decyzja Pani Burmistrz o odwołaniu Majowej na L4, a powołaniu Trafnej spowoduje, że spółka i miasto straci mnóstwo pieniędzy na odszkodowanie dla Pani Maj, totalna głupota, ktoś powinien wziąć się za tą Burmistrz! Jakim prawem lekko wydaje tak dużą kasę?! Chore babsko!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Robert

To Rada Nadzorcza (a nie Rada Miasta) odwołała P. Maj!
Ciekawe to są działania.
Radę Nadzorczą powołuje burmistrz, podwyższa solidnie „apanaże” (tak to swego czasu określił p. burmistrz) i wymaga.
Efektem tego będzie najprawdopodobniej kolejne wysokie odszkodowanie z kasy miejskiej, ponieważ i tryb i forma odwołania jest -moim zdaniem- niezgodna z przepisami Kodeksu Pracy.

Mirek
Mirek
5 lat temu

A to jest ciekawe, że nowym prezesem MZUK została pani Trafna, kobieta w wieku emerytalnym, która ma kilka spraw o mobbing w Starostwie Powiatowym, ale co jest najistotniejsze, że była w Radzie Nadzorczej za czasów poprzednich prezesów i tak naprawdę wiedziała o nielegalnym wypływie pieniędzy ze spółki. Reasumując prezesem została osoba, która przyczyniła się do wypływu ok 600 tys zł, a przynajmniej nic z tym nie zrobiła jako członek Rady Nadzorczej

Robert
Robert
5 lat temu

Pani Maj przez półtora roku była prezesem MZUK, w tym czasie ujawniła wiele afer, najpoważniejsze z nich to wyprowadzenie pieniędzy z miasta (ok 400 tys. zł . ) do fikcyjnych spółek we Wrocławiu, zakup koszy za 200 tys. zł. ze złamaniem prawa w dziwnych okolicznościach, nielegalny wywóz śmieci na Leśnicę, a poza tym mnóstwo zaniedbań księgowych, proceduralnych i innych. Miesiąc temu Pani Maj złożyła na ręce Rady Miasta oficjalną informację, o tym że Burmistrz blokuje pieniądze na spółkę i swoimi decyzjami powoduje powoduje, iż spółka chyli się ku upadkowi, chroniąc byłego Burmistrza i siebie, z racji tego, że Pani Maj wykorzystała już wszystkie możliwe drogi, napisała wniosek do Rady Miasta czym naraziła się Pani Burmistrz, która oficjalnie mówiła ludziom w Urzędzie, że Majowa wywleka sprawy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, jest nielojalna. Teraz Pni Burmistrz wykorzystując sytuację z wypadkiem podjęła decyzję, żeby Rada Miasta zdymisjonowała ją. Pani Maj przebywa na L4, a pomimo to została odwołana, co wiąże się z najwyższym w historii miasta odszkodowaniem, teraz miasto i spółka straci kilkadziesiąt tysięcy, gdzie tu sens, gdzie logika? Pani Burmistrz powinna być zgłoszona do prokuratury za szastanie pieniędzmi miasta!

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Kolejne zmiany…. A może wiceburmistrz sama się odwoła i wróci do siebie do Poddębic? Za prawdę się kara za nieprawidłowości nagradza. Taki los miasta Koła

z innej beczki :)
z innej beczki :)
5 lat temu

Przydałoby się jakieś info, że teraz tory zamknięte od Konina do Kutna.. rozkład jazdy szlag trafił.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

A to niespodzianka. Ciekawe co dalej z nasza miejska spółka ?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Jeśli ta osoba została odwołana „telefonicznie” bez umotywowania decyzji, a prawdopodobnie po wypadku, którego była uczestniczką przebywa na zwolnieniu lekarskim, to następne odszkodowanie z miejskiej kasy mamy jak w banku!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526