Muzeum zaprasza do kuchni babci

Autor: kurier-kolski.pl | 07.07.2018

Dobiegają końca prace nad przygotowaniem kolejnej wystawy w kolskim muzeum. W wakacje placówka zaprasza do kuchni naszych babć. Już od poniedziałku 9 lipca w siedzibie Muzeum Technik Ceramicznych w Kole przy ul. Kajki 44 można będzie zobaczyć ekspozycję zaaranżowaną przez Piotra Śniegockiego, która nosi tytuł – „W kuchni mojej babci”.

 

Nowa wystawa prezentuje przedmioty codziennego użytku wyprodukowane w kolskiej fabryce fajansu w latach 1945-1962. Po okresie okupacji, już 1 lutego 1945 r. załoga wróciła do fabryki i wznowiła produkcję. Borykając się trudnościami materiałowymi produkuje wyroby ceramiczne potrzebne każdej gospodyni w kuchni  i pokoju. Wyroby tanie, słabszej trwałości, ubożej zdobione, ale potrzebne na  co dzień. Malarki biorąc wypalony biskwit malowały go od początku do końca, przekazując do szkliwienia. I to jest piękne w tych wyrobach, bo stawiając obok siebie kilka takich samych wyrobów, nie zobaczymy dwóch jednakowych. Przedmioty, które szybko się niszczyły lub opatrzyły przy dobrych układach trafiały na strych i dzięki temu można je teraz obejrzeć na wystawie w Muzeum Technik Ceramicznych.

Wernisaż wystawy, na który organizatorzy za naszym pośrednictwem serdecznie zapraszają, odbędzie się w najbliższą środę, 11 lipca br., o godz. 14:00. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526