Ratownicy WOPR z wizytą u dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 07.06.2018

5 czerwca br. Przedszkole Miejskie nr 5 odwiedzili ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kole: Żaneta Czerniejewska oraz Eryk Tomaszewski, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia z mnóstwem rekwizytów na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Był to temat bardzo ważny i aktualny, gdyż wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wypoczynek i kąpiele nad jeziorami i morzami.

 

Na początku goście przedstawili podstawowe zasady obowiązujące podczas pływania w kąpieliskach: nie wolno kąpać się bez zgody i opieki dorosłych, nie wolno wchodzić do wody bezpośrednio po jedzeniu oraz po długim pobycie na słońcu. Ponadto z pomocą ratowników dzieci przypomniały sobie numery alarmowe.

Następnie ratownicy przeszli do zaprezentowania sprzętu ratowniczego, z którego korzystają w swojej pracy. Oglądanie sprzętu połączone z informacjami na temat  jego zastosowania i przeznaczenia sprawiły dzieciom ogromną przyjemność i jednocześnie było przekazem ogromnej wiedzy naszym dzieciom. Pani Żaneta i Pan Eryk pokazali takie sprzęty jak np.: koło ratunkowe, boję SP inaczej nazywaną „pamelką”, rzutkę rękawową, rzutkę siatkową, pas ratowniczy „Węgorz”, deskę ortopedyczną, a także całe wyposażenie apteczki. Podczas prezentacji sprzętu zaprosili do współpracy kilkoro dzieci, które zostały przez nich umieszczone na desce ortopedycznej. Była to atrakcja nie tylko dla uczestników pokazu, ale wszystkich dzieci, dopingujących swoich kolegów. Ostatnimi punktami zajęć było zaprezentowanie przedszkolakom schematu postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy, a także sposobu ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Wakacje tuż tuż i bardzo ważne jest to, aby dzieci spędziły je bezpiecznie oraz wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Przedszkolaki na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane.

Źródło: Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Brawo !!!

kj
kj
5 lat temu

A ja wiem, że każdy „anonim” to ograniczony MATOŁ!! ; a wyspę to możesz cmoknąć w sam środek…. a nawet środeczek !

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Czy wyobrażacie sobie wyspę na takim pokazie?

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

Brawo ratownicy. Szkoda że Maciaszek takich ludzi pozbył się z naszego basenu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526