Marek Piekarczyk gwiazdą tegorocznego XIV Festiwalu Koło Bluesa

Autor: kurier-kolski.pl | 21.06.2018

Pod znakiem bluesa oraz dwu- i czterokołowców upłynie weekend 29-30 czerwca w Kole. Festiwal Koło Bluesa oraz Międzynarodowy Zlot Motocykli i Automobili ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez lokalnych, zapewniając naszemu miastu spory rozgłos. W tym roku wypadnie 14 edycja przedsięwzięcia. Uczestników zlotu przybywa, a na muzycznej scenie prezentują się każdego roku kolejne gwiazdy. Tegoroczna impreza muzyczna odbędzie się na nadwarciańskich błoniach. Organizatorem Koło Bluesa jest Urząd Miejski w Kole, a Zlotu Motocyklowego Klub Motocyklowy Knight Riders Poland Chapter Koło. Imprezę wspierają liczni współorganizatorzy, sponsorzy i przyjaciele.

 

Gwiazdą tegorocznego Koło Bluesa będzie Marek Piekarczyk. Legendarny polski wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna pojawi się na piątkowym koncercie podczas nadwarciańskiego zlotowiska. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole muzyki rockowej TSA, którego był członkiem, z przerwami od 1981 do 2018 roku. W latach 1990–1991 członek formacji Balls’ Power. Obecnie prowadzi także solową działalność artystyczną. Gość wyjątkowy…
Na muzycznej scenie pojawią się, w piątek: 18.00-19.00 OXYAL – KONIN, 19.30 – 20.30 KARENS DIET – KONIN KOŁO, 21.00-22.00 MAREK PIEKARCZYK, 22.30-24.00 FARBEN LEHRE; zaś w sobotę usłyszymy: 18.00-19.00 KONKUBENT ŁÓDŹ, 19.15 – 20.15 2LATE – WARSZAWA, 20.30-22.00 Jacek DEWÓDZKI BAND, 22.30-24.00 BLUES FLOWERS. Godziny scenicznych prezentacji mogą się zmienić, więc fanom radzimy nie sugerować się wyznaczonymi terminami, tylko przyjść i… cieszyć się chwilą!

Drugą, inną, choć absolutnie nierozłączną częścią imprezy jest zlot motocykli i starych aut. Od początku wydarzenia te współistnieją i razem tworzą niepowtarzalny klimat spotkania w Kole. Największą atrakcją dla oglądających będzie zapewne wielka i głośna parada ulicami miasta. Parada rozpocznie się w sobotę w samo południe. Motocykliści wyruszą z ulicy Wiejskiej i okrążą całe miasto. Na ul. Powstańców Wlkp. (przy „Hermesie”) planowany jest pokaz Freestyle.

Trasa parady motocykli i starych automobili wygląda następująco: godz. 12.00 wyjazd z miejsca zlotu do ul. Wiejskiej, z Wiejskiej w prawo do ul. Toruńskiej, Toruńską do policji i w prawo w ul. Sienkiewicza, dalej ul. Mickiewicza, Poniatowskiego i w lewo w ul. Szpitalną, ze Szpitalnej w lewo do ul. Dąbrowskiego i w ul. Harcerską do ul. Bogumiła i w lewo do ul. Poniatowskiego, w prawo do ul. Mickiewicza, ul. Sienkiewicza i w prawo w ul. Słowackiego i w ul. Żeromskiego, z Żeromskiego w lewo w ul. Kraszewskiego, w lewo w ul. Konarskiego, w prawo w ul. Skłodowskiej do ul. Dąbskiej i w lewo Dąbską do ronda i na rondzie w lewo w ul. Sienkiewicza, z Sienkiewicza w prawo w ul. Włocławską i do ronda, na rondzie w prawo w ul. Powstańców Wlkp., na niej nastąpi zatrzymanie na ok. 30 min – pokazy Freestyle, następnie jedziemy do Al. Jana Pawła II i skręcamy w lewo do ul. Bliznej, z Bliznej skręcamy w prawo w ul. Opałki do ul. Kolejowej, z Kolejowej w lewo do ul. Tuwima i w lewo w ul. PCK do ul. Bliznej, Blizną do ul. Wojciechowskiego i w prawo w ul. Broniewskiego do ronda i skręcamy w prawo, jedziemy ul. Broniewskiego do ul. Toruńskiej i w prawo ul. Toruńską do ul. Wiejskiej i do „zlotowiska” (do godz. 14.00).

Organizatorzy zapraszają i liczą na szeroki udział w imprezie. Zatem, do zobaczenia „na bluesie”!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
kolanin
5 lat temu

Organizatorem Zlotu Motocyklowego nie jest Klub Motocyklowy Knight Riders Poland Chapter Koło ale International Police Motor Corporation IPMC Koło Club 240. Zmiana nazwy i przynależności klubu nastąpiła w 2016 roku.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526