Dr Krzysztof Witkowski odznaczony podczas sesji Rady Miejskiej za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 01.06.2018

Początek sesji Rady Miejskiej w Kole rozpoczął się miłym akcentem, a mianowicie dr Krzysztof Witkowski został odznaczony honorową odznaką „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.  Dekoracji w imieniu Marszałka Województwa oraz pozostałych członków Zarządu Województwa dokonał Kazimierz Pałasz, radny Sejmiku Wojewódzkiego. Gratulujemy!

Odznaka nadana została głownie za działalność naukową i regionalistyczną jaką prowadzi Krzysztof Witkowski, który jest autorem licznych publikacji dotyczących dziejów Wielkopolski, a w szczególności miasta Koła i Ziemi Kolskiej.

 

Dra Krzysztofa Witkowskiego znamy z jego wcześniejszej wieloletniej aktywnej pracy na stanowisku dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, podczas której wydawał wiele publikacji dotyczących miasta, za które placówka była regularnie nagradzana w prestiżowych konkursach. Dziś, choć zmienił profesję, bo obecnie zawodowo zajmuje się prawem – jest aplikantem radcowskim, nadal realizuje pasje i wciąż wzbogaca lokalny rynek wydawniczy o nowe publikacje. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą oraz członkiem Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, również członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma naukowego „Polonia Maior Orientalis”. Jest też uczestnikiem i organizatorem licznych konferencji naukowych i popularnonaukowych dotyczących dziejów Wielkopolski. Działa społecznie, również poprzez wygłaszanie licznych prelekcji oraz prowadzenie audycji telewizyjnych lub internetowych propagujących dziedzictwo historyczno-kulturowe naszego miasta, powiatu i województwa. Nigdy nie odmawia spotkań szkołom, instytucjom społecznym i innym organizacjom, jeśli tylko chcą skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia. Na stałe współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Klub Seniora „Trzecia Zmiana” w Kole, wygłaszając tam od lat społecznie  swoje odczyty dotyczące historii miasta i powiatu kolskiego oraz zagadnień prawnych.

Odznaczony, w swoim wystąpieniu, podziękował Przewodniczącemu Rady Miejskiej Arturowi Szafrańskiemu za złożenie wniosku o nadanie odznaki oraz radnemu Kazimierzowi Pałaszowi za jego udział w uroczystości.

-To wyróżnienie dla nas wszystkich, dla całej społeczności naszego miasta, która jest częścią jego dziejów. Mieszkańcy pragną poznawać historię swojego miasta i regionu, są z nim emocjonalnie związani i pragną jego rozwoju.Na fundamencie dokonań minionych pokoleń należy budować lepszą przyszłość, tworzoną mam nadzieję, w niedługim czasie, właśnie przez mieszkańców miasta Koła – podkreślił Krzysztof Witkowski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nibor
nibor
5 lat temu

Charakterystyczna jest ta wielka czerwona poszetka

rodzic
rodzic
5 lat temu

A jakież to zasługi ma ten pan , bo nie wiem, kilka razy kandydował w wyborach z ramienia SLD . ale to już było inie wróci…

wybor
wybor
5 lat temu

Bo to nie jest „dobra zmiana” tylko „dobra, zmiana” …

KOLANKA
KOLANKA
5 lat temu

PYTAM SIĘ NA CZYJ ROZKAZ NIE POKAZANIA TEJ UROCZYSTOŚCI P. KRZYSZTOFA WITKOWSKIEGO W NASZEJ KABLÓWCE TO WSTYD DLA TEGO,KTORY TAK ZARZĄDZIŁ,TAK SIĘ NIE ROBI -WSTYD ,WSTYD.P.REDAKTOR M. KOZAJDA POKAZAŁ CAŁA UROCZYSTOŚĆ I TAK SIĘ NALEŻY CHWAŁA MU ZA TO.SZCZERE GRATULACJE DLA ODZNACZONEGO P. KRZYSZTOFA WITKOWSKIEGO. ZGADZAM SIĘ Z WYPOWIEDZIĄ POWYŻSZEGO KOMENTARZA MA RACJE

Gość
Gość
5 lat temu

To dobry kandydat na Burmistrza , rodowity kolanin , wykształcony , zaangażowany w życie miasta . Niestety ” dobra zmiana” nie docenia mądrych ,mających własne poglądy , doświadczonych ludzi . SZKODA!

Mieszkaniec koła
Mieszkaniec koła
5 lat temu

Kandydat dla kandydata

Iwona
Iwona
5 lat temu

Gratulacje

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526