Niekorzystny wyrok NSA dla radnej, a mimo to Alicja Wapińska nie poczuwa się do winy i twierdzi, że nie złamała prawa!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.05.2018

W połowie maja zapadł wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie mandatu radnej miejskiej Alicji Wapińskiej. NSA podtrzymał wyrok sądu niższej instancji oraz Wojewody Wielkopolskiego, który wygasił mandat radnej w związku z zarzutami prowadzenia działalności gospodarczej na majątku gminy. Wapińska odwoływała się, ale okazało się to bezskuteczne. Jak twierdzi w wydanym oświadczeniu, które przesłała do naszej Redakcji, „pomimo zapadłego w tej sprawie wyroku nadal nie czuję się winna, w mojej ocenie nie doszło do naruszenia” prawa. Sam wyrok była już radna i jej prawnicy oraz eksperci, na których się powołuje, uważają za „kontrowersyjny”. Pod spodem publikujemy cały tekst oświadczenia radnej. A co na to nasi Czytelnicy? Kto ma w tym sporze rację?

 

Wydawało się, że koniec tej sprawy przeciągnie się tak, że spokojnie minie cała kadencja samorządu, ale tak się nie stało. Wyrok NSA zapadł i jest już ostateczny, a do nowych wyborów pozostało tak niewiele czasu, że nawet nie odbędą się wybory uzupełniające i Rada Miejska będzie te kilka miesięcy do jesieni w okrojonym składzie. Oczywiście, nie będzie to miało żadnego wpływu na quorum.

Z informacji jakie uzyskała nasza Redakcja wynika, że radna nie tylko nie poczuwa się do winy (patrz oświadczenie poniżej!), ale nawet zamierza startować ponownie do Rady Miejskiej w najbliższych wyborach lokalnych. Czy powtórzy swój sukces sprzed 4 lat?

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wiesiek
Wiesiek
6 lat temu

Może ta pani się odwołać do Strasburga albo do ŚW.Piotra . Żenada .

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Zawsze można kandydować do rady gminy Kościelec. Tak jak stanowi ustawa zgodnie z miejscem zamieszkania.

T. Tombacki
T. Tombacki
6 lat temu

Taaa a Stasia M. CBA też tak za niewinność… 😉

kaja
kaja
6 lat temu

ŁO – ile złota na się nadziała – cięższych nie było? ha ha ha
a z tym Korundem to prawda!

Dyrektor Imprezy
Dyrektor Imprezy
6 lat temu

@Ciekawski

Prawo dotyczy MJ tak samo, tylko widzisz, takie są zapewne pisowskie sądy, protestuj u Kiełczewianina 😉 OK, żart, bo kolskie PiS to jednak niezupełne PiS – wy czerwoni zbyt wiele jednak nie jesteście w stanie zrozumieć. Radny Marcin to nieco inny przypadek i późniejszy przecież.

Dyrektor Imprezy
Dyrektor Imprezy
6 lat temu

To dość naiwne pytanie, kto ma rację, bo z wyrokami sądu trudno dyskutować (no… trzeba mieć tupet radnej Wapińskiej). Znaczącym jest jednak to, co ona zrobiła dla Koła, bo z kolei w mojej ocenie, to niewiele. Kręcić lody ze Stasiem zatrzymanym przez CBA, to znaczy być równie umoczonym jak on, ale faktycznie, może wprost wykorzystanie mienia to nie jest, raczej taka wymiana barterowa i dla mnie ma to niewielkie znaczenie, ile dostała na papierku. Są też pewne inne korzyści i tu można mieć zysk bądź stratę, ale to już ktoś inny powinien w to wkroczyć.

Ciekawski
Ciekawski
6 lat temu

Pani Alicjo głowa do góry. Mam pytanie dlaczego Panią za działalność usługową odwołano ,a pana J..ka nie?Czyżby prawo nie wszystkich dotyczy?

kj
kj
6 lat temu

Ludzie … więcej luzu…..
Mamy 30 dzień maja ….. LIPA kwitnie !!!! tego jeszcze nie było!!!!

Czesiek
Czesiek
6 lat temu

Sąd wydał wyrok i co mnie obchodzi co ta pani opowiada . Tak popierała Maciaszka ta broniła tak chealiła aż się sama załatwiła . Karma wraca pani Alicjo jakie dane takie oddane pozdrowienia.Napewno panią ludzie wybiorą niech pani startuje z komitetu pana Maciaszka albo z Pisu

fefwewfe
fefwewfe
6 lat temu

Czegoi wy od niej chcecie kobieta z klasa jest bezapelacyjnie a wy zazdrosnicy żal d… wam sciska ze jest zaradna ma kase i jezdzi super bryka!!!!!!!!!!!!!!

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Bez gustu na pewno.Świeci jak choinka na święta.
Jest czas w życiu żeby zrobić coś pożytecznego,ale też
żeby dać sobie spokój i innym.

Kowalski
Kowalski
6 lat temu

Co mnie interesuje jakaś opinia czy się ktoś z nią zgadza czy nie, wyrok to wyrok, fakt jest taki że w konsekwencji została pozbawiona mandatu a czy ktoś się z tym zgadza czy nie, tj mało istotne.

Kobra
Kobra
6 lat temu

Jeżeli ta pani dopuściła się złamania prawa będąc radną i sad to potwierdził ,to teraz należałoby oddać diety i prokurator powinien wnosić o jakaś kare,bo samo pozbawienie mandatu ,to za mało.

Pracownica
Pracownica
6 lat temu

Jej firma sprzątała kiedyś w KORUNDZIE, wykorzystywała biedne kobity na maxa, ledwie spocone wyrabiały z robotą a było ich zaledwie kilka na tak duży zakład. Na Boże Narodzenia dawała super bon w wysokości 50 zł.- żenada – bo to wynosiło ok. 20 % tego co w innych firmach… taka z niej dobra kobita.. Ciekawe jak teraz płaci.. Złota baba (bez gustu)- co widać na zdjęciu.

Mirek
Mirek
6 lat temu

Nic się nie stało, proszę startować w najbliższych wyborach-ja i moja rodzina na Panią zagłosujemy. Pozdrawiam.

Jack
Jack
6 lat temu

Sąd sądem, a sprawiedliwość po naszej stronie. żenada !

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Do komunal – spółka w której świadczyła usługi radna Wapińska to mzec , w której 100% udziałów ma gmina miejska Koło, tak więc jest to niejako mienie gminne.

hanibal
hanibal
6 lat temu

A sesji RM to czasami dzisiaj nie ma?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Co jak co, ale akurat tej Pani to mi w Radzie będzie brakowało

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

TEJ PANI JUZ PODZIEKUJEMY !!

wyborca
wyborca
6 lat temu

Jeżeli będzie kandydowała to na pewno dostanie o wiele więcej głosów niż cztery lata temu.

komunal
komunal
6 lat temu

Moim zdaniem w przypadku Pani Wapińskiej zarówno prawnicy wojewody jak i sądy dopuściły się nadinterpretacji obowiązujących przepisów. Ustawa o samorządzie zabrania radnym prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminnego, a Pani Wapińska przecież tego nie zrobiła, jej firma tylko świadczyła usługi na rzecz spółki miejskiej – a to są dwie zupełnie różne rzeczy. Wg mnie ustawa nie zabrania, aby miasto nie mogło zakupić usługi od radnego prowadzącego działalność gospodarczą – wtedy gdyby radny prowadził np. sklep papierniczy to urząd miejski nie mógłby u niego kupić nawet kartki papieru. Przecież to jakiś absurd. Niedługo doprowadzimy do tego, że żaden przedsiębiorca nie będzie mógł być radnym.

Iwona
Iwona
6 lat temu

Panią Wapińską znam od 5 lat to bardzo uczciwa i przyzwoita kobieta.Pomogła mi i moim dzieciom jak mąż zostawil nas i odszedl do jednej takiej mlodej lafiryndy z Broniewskiego.Radna Wapinska dała mi pracę w swojej firmie i dzieki temu przetrwalismy.Dziekujemy

Grrrrr
Grrrrr
6 lat temu

Czego ona jeszcze chce?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526