Robili wielkanocne koszyczki w LOK

Autor: kurier-kolski.pl | 05.04.2018

W samo południe w Wielką Sobotę Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprosili do świetlicy klubowej przy ul. Pułaskiego 8 w Kole dzieci z Koła i z okolic na prezentację koszyczków wielkanocnych. Przybyła spora gromadka milusińskich wraz z rodzicami. Dzieci zaprezentowały kolejno swoje święconki. Z ogromnym przejęciem ale i na wesoło opowiedziały ciekawe historie związane z tworzeniem koszyczków.

 

Spotkanie sprzyjało rozmowom o świątecznych tradycjach. O obecnych i dawnych obyczajach związanych m.in. z malowaniem pisanek czy śmigusem dyngusem opowiadała Małgorzata Stężewska, która z Aliną Szadkowską i Ireną Tyburek z Rady Klubu, obdarowała dzieci mlecznymi kaneczkami pełnymi słodyczy. Tak nagrodzeni zostali milusińscy za świąteczne przystrojenie koszyczków. Dorośli natomiast obdarowani zostali tabliczką czekolady. Kierownik Klubu wspólnie z dyrektorem kolskiego Muzeum Tomaszem Nuszkiewiczem złożyli wszystkim obecnym tego dnia na prezentacji i ich rodzinom życzenia świąteczne.

Za cel prezentacji koszyczków wielkanocnych organizatorzy przyjęli kultywowanie wśród młodego pokolenia wielowiekowej tradycji obchodów świąt wielkanocnych.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo anschreiben ohne match

lovoo premium apk vip lovoo http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526