Moja Afryka – KENIA, czyli autorska wystawa fotografii Dariusza Tulei w MTC [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.03.2018

Po raz kolejny kolski lekarz okulista Dariusz Tuleja, znany ze swojej pasji podróżniczej i fotograficznej, zaprezentował szerokiemu gronu mieszkańców naszej społeczności zrobione przez siebie zdjęcia dzikich zwierząt, które spotkał podczas swojej wyprawy w afrykańskiej Kenii. Wernisaż jego wystawy fotograficznej pod szyldem Kolskiego Klubu Fotograficznego FAKT z okazji jego 40-lecia pt. „Moja Afryka – Kenia” odbył się 14 marca br. w pomieszczeniach kolskiego Muzeum Technik Ceramicznych. W wydarzeniu wzięła udział spora grupa kolskich radnych miejskich oraz Naczelnik Wydz. Spraw Społecznych UM w Kole. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem zdjęć i bardzo krótkiego nagrania wideo oraz do odwiedzenia tej ciekawej wystawy czasowej, która potrwa tylko do 15 kwietnia.

 

Podróże lek. Dariusza Tulei po Afryce zaczęły się od udziału w misjach „Okuliści dla Afryki” w Kamerunie w 2014 i 2015 r. W tym roku autor zabiera nas w kolejne miejsce na tym kontynencie.

Jak wspominał autor na poprzedniej swojej wystawie wystawie:

„Podczas obu wyjazdów: pierwszego, krótszego – dwutygodniowego, oraz drugiego, trwającego cztery tygodnie, miałem wyjątkową możliwość zapoznania się z prawdziwą Afryką. Poznałem tam niezwykłych ludzi, misjonarki i misjonarzy, którzy pełnią swoją posługę w wyjątkowo trudnych warunkach, ale to materiał na osobną opowieść…

Poznałem też Afrykę, prawdziwą: fascynującą, piękną i bezwzględną. Począwszy od stolicy kraju, Yaounde, w której miałem możliwość być kilkakrotnie, po głęboką dżunglę, tam, gdzie kończy się świat, gdzie nie sięga cywilizacja, gdzie kończą się drogi i dalej już są tylko ścieżki wydeptane przez dzikie zwierzęta, gdzie rządzą prawa buszu i Pigmeje…”

Te podróże przerodziły się w fascynację najstarszym kontynentem naszej planety, przyrodą, zwierzętami i tamtejszymi ludźmi.

-Na początku 2018 r wybrałem się kolejny raz do Afryki, tym razem turystycznie,  do Kenii – mówi Dariusz Tujela – Uczestniczyłem w safari na terenie jednego z największych Paków Narodowych na świecie Tsavo, a dokładnie Tsavo East – terytorium o powierzchni 13 747 km², na którym żyje sobie swobodnie w naturalnych warunkach wiele gatunków zwierząt, oraz eksplorowałem w czasie odpływu rafy w pobliżu Diani Beach.

W tym parku ochroną objęto różnorodne gatunki, w tym także te mniej popularne czy rzadziej spotykane. Na terenie parku można spotkać Wielką Piątkę, czyli słonia, lwa, nosorożca, bawoła i lamparta oraz sporo gatunków ptaków. Oprócz zdjęć małp, ptaków, i zwierząt z wielkiej piątki, w tym czerwonych słoni – charakterystyczne dla tego Parku – „upolowanych” w trakcie safari zobaczymy na wystawie kilka zdjęć z wioski Masajów, którzy należą do najlepiej znanych ludów afrykańskich. Ten dumny i wojowniczy lud stara się żyć według starych tradycji i obyczajów. Mieszkają w tzw. bomach, wioskach w formie koła, otoczonych gałęziami z ciernistych krzewów. Jedna wioska to jedna rodzina, czyli ojciec, jego 10 żon i dzieci. Ponoć jedna żona „kosztuje” 10 krów. Odwiedzający mogą zajrzeć do niewielkiej glinianej chatki oraz obejrzeć tradycyjny taniec (podskoki) wykonywany przy akompaniamencie kobiet.

Zachęcamy do obejrzenia ekspozycji w kolskim Muzeum.

Źródło: MTC w Kole
Foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA i ADAM WILK

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo match wird nicht angezeigt

lovoo match wird nicht angezeigt lovoo credits hack 2018 http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder login
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

what is tinder , tinder website
tindr

Javiereralm
3 lat temu

what is tinder , browse tinder for free
tinder online

Myronevita
3 lat temu

best online dating sites
free phone chat lines

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526