Marszałek Woj. Wielkopolskiego na otwarciu i poświęceniu nowego mostu w Grzegorzewie [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2018

Wczorajszy pierwszy dzień wiosny był szczególnym dniem dla Gminy Grzegorzew, bowiem uroczyście otwarto i poświęcono nowy grzegorzewski most na rzece Rgilewce. Najważniejszym gościem wydarzenia był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który wraz ze Starostą Kolskim Wieńczysławem Oblizajkiem, Bożeną Dominiak – Wójtem Gminy, dyr. Grzegorzem Kujawą z Powiatowego Zarządu Dróg oraz z przedstawicielem wykonawcy przecięli biało-czerwoną wstęgę. Marszałek i Starosta zapowiedzieli, że mieszkańcy gminy nadal mogą liczyć na ich wsparcie i życzliwość przy finansowaniu kolejnych inwestycji, szczególnie dróg i mostów. Pod spodem krótka relacja wideo z uroczystości oraz fotoreportaż.

 

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Oprócz wcześniej wymienionych osób, na otwarcie i poświęcenie mostu na Rgilewce przybyli samorządowcy z okolicznych gmin, radni powiatowi i gminni, itd. Wśród nich byli m.in.: Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski, Wójt Gminy Olszówka Włodzimierz Fraszczyk, Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, szef struktur powiatowych PSL i członek Zarządu Powiatu Czesław Marek, p.o. Komendant Powiatowy Policji Artur Foryński, Komendant Powiatowy PSP w Kole Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Tomicki, itd. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ksiądz proboszcz miejscowej parafii Krzysztof Pietryga.

Budowa mostu w Grzegorzewie była inwestycją od dawna oczekiwaną przez grzegorzewski jak  i powiatowy samorząd. Na budowę nowego mostu czekali mieszkańcy oraz uczestnicy lokalnego, jak i ponadlokalnego ruchu komunikacyjnego, bowiem most położony jest na szlaku komunikacyjnym łączącym nie tylko gminy powiatu kolskiego, ale także ościennych powiatów.

Dzięki staraniom Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka i członków Zarządu Powiatu oraz decyzjom Radnych Rady Powiatu Kolskiego oraz Radnych Rady Gminy Grzegorzew ta, tak oczekiwana inwestycja została z powodzeniem i w krótkim czasie zrealizowana.

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM I OBEJRZYJ NAGRANIE Z OTWARCIA I POŚWIĘCENIA MOSTU:

Całkowita wartość wykonanej inwestycji to 2.530.309,50 zł., w tym:

– dotacja pozyskana w ramach 10% rezerwy subwencji ogólnej przyznana przez Ministra
Infrastruktury i Budownictwa  w wysokości 1.251.800,00 zł, tj. w wysokości 49,30% ogólnych kosztów zadania,
– 1.287.509,50 zł – środki finansowe budżetu Powiatu Kolskiego i Gminy Grzegorzew z tego :  Powiat Kolski – 772.505,70 zł– 60%, a Gmina Grzegorzew – 515.003,80 zł –  40%.

Przebudowę mostu wykonała firma MOSTY KUJAWY Krzysztof Szymański ze Smólnik k. Włocławka. Firma weszła na plac budowy 13 lipca 2017 r. Prace trwały 6 miesięcy. Kierownikiem Budowy Robót był inż. Krzysztof Gęsicki. Most zaprojektowali Michał Wołoszyński  i Michał Bekier. Nadzór inwestorski nad inwestycją sprawował Stanisław Wajrak. Na budowę mostu był dostarczany specjalnej jakości beton robiony na zamówienie z lokalnej betoniarni KOLBET w Policach.

Pozwolenie na budowę wydał Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kole z Lidią Bekier na czele, zaś pozwolenie na użytkowanie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Izabela Augustyniak.

Przygotowaniem wniosku aplikacyjnego, prowadzeniem dokumentacji i rozliczeniem inwestycji zajmował się Powiatowy Zarząd Dróg w Kole z Dyrektorem Grzegorzem Kujawą na czele.

Źródło: UG Grzegorzew
Foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Jeśli mowa o PK to PRL się chowa ,ale papier dobry do d…..y !!!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Czy jakikolwiek artykuł kiedykolwiek skrytykował Starostwo? nie ! mamy (niezależną prasę ) ha ha ha …

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

To jest Towarzystwo wzajemnej adoracji ,wszystko musi być cacy prawda pani alew ?

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Pan Mariusz to wydaje mi się że jest nerwowy. Zawsze my czytelnicy musimy myśleć i widzieć jak Pan redaktor. Czy to normalne?

Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki
6 lat temu

Widać że trafiłem w czuły punkt , ja nie miałem namyśli ulic wewnętrznych osiedlowych albo dróg dojazdowych zakładowych to oczywiste że nie należą do powiatu . Chodzi mi o główne ulice Koła jak wyżej ul Sienkiewicza koło poczty , policji czy np. koło sejmiku gdzie na przyjezdnych czeka piękny widok chodnika z rodem z PRL . Ulica Garncarska , Zawadzkiego , Broniewskiego , 20 stycznia i najbliżej Starostwa Wojciechowskiego . Na pewno znalazło by się jeszcze dużo takich ulic . Z moich doświadczeń za ten stan rzeczy najczęściej obwiniany jest Ratusz bo ludzie często myślą że Ratusz ma nad tym władzę , a to nie prawda . Pozdrawiam

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Tam gdzie administratorem jest spółdzielnia chodniki są sukcesywnie wymieniane na kostkę brukową. To drogi i chodniki powiatu są w opłakanym stanie i nic się nie robi. Proszę panie Mariuszu nie falszowac rzeczywistości bo widzimy na codzień jak to wygląda. Np. Ulica Sienkiewicza, koło policji poczty. Takie są fakty

A.K.
A.K.
6 lat temu

Faktycznie reakcja dziwna redaktora.
90 % dróg w Kole należy do powiatu.
W podziale administracyjnym miasta nie istnieje pojęcie drogi spółdzielczej która jest droga publiczną.

Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki
6 lat temu

Piszę Pan że część, więc nie tak do końca bzdura . Może Pan mnie przeprosi . Dość ostro Pan reaguje .

Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki
6 lat temu

Tak a jakich ?

Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki
6 lat temu

Pan Starosta odpowiada za drogi wraz z chodnikami . Sami oceńcie jak wyglądają .

sex pistols
sex pistols
6 lat temu

Kol od ur jakiś żarcik z tą Panią , zasiedziała się i tyle czas na zmiany , wójt to nie zawód – co miała i mogła zrobić przez te lata zrobiła – widać ze więcej nie da rady .

Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

Pani Bożena Dominiak to jeden z najlepszych wójtów gmin. Takiego mieć burmistrza jak Ona…eh

Pytający i ciekawy
Pytający i ciekawy
6 lat temu

Niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Skoro chce być Pan medium wiarygodnym i opiniotwórczych to czytelnicy chcieli by wiedzieć czy ma Pan jakieś zlecenia od Starostwa, i czy spolecznie czy za jakimś wynagrodzeniem wówczas czytelnicy sami beda mogli ocenic jakos (wiarygodność i rzetelnosc) artykułów. Pana prywatna opinia na temat osób zarządzających powiatem mnie nie interesuje.

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Panie Mariuszu ale po co te nerwy….

Wolontariusz
Wolontariusz
6 lat temu

Niech pan swoich rodziców wspomni to będzie szlachetne, mądre i sprawiedliwe bo nie pozbędziemy się tych dygnitarzy nigdy.

Pytający i ciekawy
Pytający i ciekawy
6 lat temu

„Co do Pana Starosty Oblizajka, to od wielu lat twierdzę, że jest to człowiek naprawdę mocno emocjonalnie związany z Kołem całe życie, tak jak jego rodzice, i Starostwo z nim na czele dużo robiło i robi dla Koła. ”

A czy Kurier Kolski otrzymuje jakieś zlecenia od Starostwa i pobiera jakieś wynagrodzenie?

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

„Było przynajmniej kilka lat, gdy władze miasta Koła robiły bardzo niewiele inwestycji,a powiat inwestował w Koło naprawdę solidnie, dużo bardziej niż samo miasto. Można by tu wymieniać długą listę tych zrealizowanych zadań, ale brak mi teraz czasu na to”
Proszę o rozwinięcie tych inwestycji bo to może być ciekawe

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Widziałem krótkie video i uważam, że tak solidnie poświęcony most przetrwa długie lata.

lok
lok
6 lat temu

obraz typowy z lat 70dziesiatych trawe powinni jeszcze pomalowac na zielono wokol mostu parodia

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Glasgow rangers

Za mały most na tak duże persony!

Glasgow rangers
Glasgow rangers
6 lat temu

Mało nie padłem ze śmiechu… a gdzież to Pan Poseł i biskup…??

Kazimierz Wielki
Kazimierz Wielki
6 lat temu

Propaganda jak za PRL , most i tama potrzebna ale po co ta cała impreza na koszt podatnika . Pan Starosta niech lepiej zrobi chodniki wokoło Starostwa bo rządzi już prawie 20 lat a nie może tego ogarnąć tak samo na ulicy Sienkiewicza , w końcu to główna ulica Koła . Jak to możliwe że rządzi tak długo ? Zapraszam do dyskusji . Nadmienię że taki sam tekst napisałem na portalu e-…. i został on wykasowany . Niestety mamy cenzurę . Panie Mariuszu mam nadzieje że u Pana Cenzury nie ma .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Zielony mosteczek ugina się,
Zielony mosteczek ugina się,
Trawka na nim rośnie, nie sieka się,
Trawka na nim rośnie, nie sieka się.
Żeby ja tę łąkę harendował, (bis)
To bym ja mosteczek wyrychtowoł. (bis)
Czerwone i białe róże sadził, (bis)
I ciebie, dziewczyno, odprowadził, (bis)
Odprowadziłbym cię aż do lasa, (bis)
A potem zawołał hop, sa, sa, sa. (bis)

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526