Już wkrótce wyruszy z Koła I Ekstremalna Droga Krzyżowa! Sprawdź się i Ty!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.03.2018

Zachęcamy do udziału w I Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Koła do Świnic Warckich, która rozpocznie się w najbliższy piątek 16 marca br. w Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej Mszą świętą o godz. 2000. Ekstremalna Droga Krzyżowa to ponad 40 kilometrów w nocy. Przeżywa się ją w milczeniu, w zmiennych warunkach atmosferycznych, z wyjątkowymi rozważaniami. To wyjątkowe, ekstremalne przeżycie!

 

I Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się dedykowaną Mszą Św. o godzinie 20.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Blizna. Trasa biegnie wzdłuż rzeki Warty do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich i mierzy blisko 42 km.

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej chodzi o wyjście poza strefę komfortu i porzucenie jej na rzecz wyzwania. Nocna wędrówka w trudnych warunkach, fizyczny i psychiczny wysiłek na granicy wytrzymałości, a czasem już poza nią, dają pątnikom doświadczenie przekroczenia siebie, swoich ograniczeń i przyzwyczajeń, a to prowadzi ich do prawdziwej, głębokiej zmiany. – Kiedy człowiek zrobi to raz, wie, że może zrobić to znowu – tłumaczy ks. Stryczek, inicjator przedsięwzięcia na skalę Polski i nie tylko – To dlatego EDK jest dla wielu ludzi przełomem. Pomaga im „odpalić” w sobie zmianę, otworzyć się na Boga i drugiego człowieka.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach.

Zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl. Udział jest oczywiście BEZPŁATNY! W parafiach nie ma żadnych zapisów, a uczestnictwo w tej drodze jest zupełnie dobrowolne i na własną odpowiedzialność. To wydarzenie nie ma charakteru pielgrzymkowego  tylko indywidualny!

Na stronie internetowej można przeczytać:

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia!

Źródło: Parafia MBCz w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gość
Gość
5 lat temu

Ludzie ,zastanówcie się??? !!!
To będzie ekskremalna droga !

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

To nie wycieczka rekreacyjna a Droga Krzyżowa!
Warto o tym pamiętać.

!!!!!!!!
!!!!!!!!
5 lat temu

!!!!!!uczestnictwo w tej drodze jest zupełnie dobrowolne i na własną odpowiedzialność. To wydarzenie nie ma charakteru pielgrzymkowego tylko indywidualny!!!!!!

Ludzie !!!! zastanówcie SIĘ!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A Ja czekam…. kiedy Polska wstanie z kolan !!!

Ciekawski
Ciekawski
5 lat temu

Trzeba mieć zdrowie by nocą iść tyle kilometrów. Nie wszystkim to wyjdzie na dobre. Ciekawe?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526