Zawieszony Burmistrz Miasta Koła St. Maciaszek publicznie przemówił: zapowiada start w jesiennych wyborach samorządowych i triumfalny powrót!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.02.2018

Kilka godzin temu na konińskim portalu Konin24.info ukazał się wywiad z zawieszonym w czynnościach decyzją Prokuratury Regionalnej w Łodzi burmistrzem m. Koła Stanisławem Maciaszkiem. Tych, którzy myśleli, że Prokuratura i CBA podcięły mu skrzydła na pewno zaskoczą wypowiedzi Maciaszka: pomimo zarzutów prokuratorskich nadal podtrzymuje, że nie jest niczemu winny, że to nie on, a firma komunalna robiła przetarg na zakup śmieciarki i innych pojazdów specjalistycznych, wymienia sukcesy miasta za swoich rządów, inwestycje, rozwój Koła, a szczególnie jego najstarszej części, czyli tzw. Wyspy. Na zakończenie Stanisław Maciaszek zapowiada oczyszczenie się z postawionych mu zarzutów i udział w nadchodzących wyborach samorządowych na jesieni. Czy Stanisław Maciaszek za kilka miesięcy powróci w glorii chwały???

Wywiad nie jest długi, taki bardziej już widać przygotowany by dotrzeć do mieszkańców i potencjalnych wyborców. Stanisław Maciaszek podkreśla w nim, że powodem stawianych mu zarzutów jest plac zabaw na kolskiej Starówce, który wybudowała firma oferująca „korzystnie” MZUK-owi dwie śmieciarki. Zawieszony włodarz nie widzi w tym nic złego, a wprost przeciwnie – stwierdza, że jest to normalne i takie praktyki stosuje się wszędzie. Czyżby więc padł ofiarą jakiejś zmowy???

Wcześniej burmistrz Maciaszek wychwala wyniki finansowe i strategię rozwoju Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, który – jego zdaniem – dzięki „korzystnemu” zakupowi śmieciarek i innego sprzętu bardzo znacznie powiększył zysk spółki. Twierdzi, że wszystko co robił miało służyć mieszkańcom, a nie jemu osobiście, i że Prokuratura nie zarzuca mu uzyskania osobistych korzyści.

Na zakończenie mówi, że miał wspaniałą wizję Koła jako pięknego i nowoczesnego miasta, i podaje przykłady inwestycji miejskich wraz z kwotami. Chwali się też, że zrobiono to wszystko bez zaciągnięcia ani jednej złotówki kredytu, a pozyskano 20 mln. zł z UE.

Dziękujemy naszym Czytelnikom za informacje o ukazaniu się tego wywiadu na Konin24.info

Czekamy na Wasze komentarze pod informacją. Co Wy na to? Czy mający zarzuty prokuratorskie burmistrz zdoła oczyścić się z nich i powróci jesienią w glorii chwały???

Opracował: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
81 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolkaa
kolkaa
6 lat temu

W swoim wpisie odniosłam się do pana komentarza, a pan jak wielokrotnie się to zdarza zareagował gwałtownie, żeby nie powiedzieć nie profesjonalnie. Pamiętamy czasy wielkiego poparcia pana dla Maciaszka. Wiem, że to się trochę zmieniło, ale nie można tak nastawać na osoby piszące nie po pana myśli. Pełnymi garściami czerpał ktoś inny , to prawda, ale następna prawda to taka że to właśnie ten fakt jest widać najbardziej bolesny. Kasa jest najważniejsza. poza tym odpowiedź jest niegrzeczna i ubliżająca, a niby taka wolność słowa tu panuje

gosc
gosc
6 lat temu

M.Kozajda dzieki za obiektywne spojrzenie. Twoj portal jest jedynym obiektywnym i wiarygodnym zrodlem info w kole.

gość
gość
6 lat temu

Zawieszony, a poparcie rośnie. To ci dopiero paradoks. Szkodzić chcieli a pomogli. Byle tak dalej.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Panie Mariuszu, daj Pan spokój. Nie ma sensu dyskutować z ludźmi prostymi jak budowa cepa. Oni wiedzą swoje i żaden logiczny argument ich nie przekona. Kim oni są to doskonale wiadomo. Pozdrawiam.

gosc
gosc
6 lat temu

Ale niektorym burmistrz klupy przytarł az sie z nich mnostwo jadu wylalo.

samolub
samolub
6 lat temu

PEŁNE POPARCIE DLA BURMISTRZA!!!

dzielnicowy
dzielnicowy
6 lat temu

Radni zrobili przysluge Burmistrzowi bo teraz jeszcze wiecej ludzi bedzie na niego glosowac .Burmistrz pomagal biednym a tych wiekszosc w miescie .

Wołodyjowski Janusz
Wołodyjowski Janusz
6 lat temu

sruuuuuu puściłem bąka

Jack
Jack
6 lat temu

@Janusz Kupczyk
Zgadzam się w 100%

Jack
Jack
6 lat temu

To jest obłędna demokracja ! Przestępcy i szmalcowniki pchają się do władzy, a mądrych i dobrych ludzi się zwalnia. Jak się ktoś już do niczego nie nadaje to się bierze za politykę i taka jest prawda.

Bohun
Bohun
6 lat temu

@Janusz Kupczyk
Możemy się różnić w poglądach nawet bardzo ale nie obrażajmy się wzajemnie co do reszty Pańskiego wpisu PEŁNA ZGODA. Mieszkamy w tym samym miejscu i prawdopodobnie w wielu tematach mamy to samo zdanie.
Pozdrawiam

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Do Bohun .To raczej wolna amerykanka. Polacy nie nauczyli się jeszcze korzystać z wolności.

LEON MARCINIAK
LEON MARCINIAK
6 lat temu

Głosujmy na Maciaszka, albo na Stępińskiego. to prawicowi
kandydaci. Precz z SLD, PSL, PO, Nowoczesną i jeszcze innymi udającymi białych.

rozpiór
rozpiór
6 lat temu

Bo prosty lud to kupi .
Przykład idzie z góry …

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

I kto mówi że fantastyka jest nudna? To najlepszy gatunek literatury.

kol
kol
6 lat temu

Podobnie jest z ulicą Staffa, umową na budowę mieszkań przy ul. Cegielnianej, dotacją 20 mln. z UE. To zlepek kłamstw i niedomówień, wynik poważnych urojeń.

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

W wywiadzie jest napisane że zrobiona jest ulica Wierzbowa. Jest to kłamstwo ponieważ Wierzbowa jest drogą gruntową. Chyba że grunt został zmodernizowany a to zmienia postać inwestycji

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Bohun zaskakuje mnie za każdym razem coraz bardziej. Mój wafel, mój ziomal, mój kum 🙂

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@rodowity mieszkaniec nie wieśniak
A tak coś od siebie to główka już nie da rady ?

Bohun
Bohun
6 lat temu

@obituary
Niestety slang więzienny jest mi obcy a tobie ?.
Tak ja ważę słowa i dotrzymuję słowa nie będę komentował bzdur ,bluzgów itp żegnam.

Anki
Anki
6 lat temu

Bohun no muszę się z panem zgodzić żaden tyle wstydu nie przyniósł miastu

rodowity mieszkaniec nie wieśniak
rodowity mieszkaniec nie wieśniak
6 lat temu

W punkt Panie obituary

obituary
obituary
6 lat temu

Bohun frajerze a ty ważysz słowa ??? ” Świnie odrywane od koryta to poniekąd stwierdzenie wasze jeszcze kilka lat wstecz – strach u dupy i smród z tego powodu czuć coraz bardziej – feście

Janina Nowak
Janina Nowak
6 lat temu

Ja też popieram Burmistrza

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

W Punkt Panie Bohun !

Bohun
Bohun
6 lat temu

@obituary
Waż słowa baranie ,nazywanie tutaj komentujących świniami wyklucza cię z dalszej dyskusji , co cię tak uraziło prostaku ? ilu piszących tyle różnych opinii każdemu należy się szacunek !!! to wolny Kraj zapomniałeś ? tak tęsknisz do jedynie słusznych stwierdzeń ? oceniaj i opiniuj tekst a nie komentujących ,pod płaszczykiem anonimowości ubliżasz zwykłym ludziom,myślisz że każdy pozytywnie oceniając Burmistrza jest jego podwładnym ? nadchodzące wybory to zweryfikują, żaden były nie zrobił dla Koła tyle co obecny i to jest moja opinia i mam prawo takową mieć a tobie życzę spokojnej nocy i abyś nie udławił się tą bezsensowną nienawiścią do wszystkiego i do wszystkich (choć na to nie zasługujesz)…

Jarosław Nowak
Jarosław Nowak
6 lat temu

Kolanka patriota i inni skoro tak stiocie murem za burmistrzem dlaczego nie podpiszcie się swoim nazwiskiem wstydzicie się poparcia

obituary
obituary
6 lat temu

Nie piszcie z tymi ludźmi to nikt inny jak były ormowiec kilku zatrudnionych i paru z rodziny, jego wynik w listopadzie to 300 głosów hehe jak wcześniej go nie zamkną .
Ale się podnieciły świnki tak im pasuje przy korycie maciaszkowym kwiczą znak boja się – nie bójcie się nikt z wami tak nie postąpi jak czynił jego osobnik .
Wykładnią waszego „sukcesu” jest liczba podpisów które kierowaliście do prokuratury wstawiając się za jego osobą – no ile napiszcie , ile nazbieraliście w Urzędzie Miasta i w spółkach ?????

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Hehe

KOLANKA
KOLANKA
6 lat temu

Panie Burmistrzu czekamy na Pana powrót razem z dużą grupą poparcia.Proszę się nie przejmować negatywnymi wpisami,nigdy się wszystkim nie dogodzi.Ten kto mądry to widzi co się dzieje w Kole i wyciągnie wnioski.TRZYMAMY KCIUKI I NA PEWNO MA PAN NASZE GŁOSY POPARCIA!!!!!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@Lok
Słaby z ciebie obserwator szlabany otwierane są automatycznie ! no ale ty to chyba robiłeś ręcznie widać że znasz temat.

jareczek
jareczek
6 lat temu

@Blu Sea of Ibrox
Mnie obchodzą a to dlatego że to najlepszy Burmistrz jak do tej pory.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

🙂

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Pewno że jestem, ale przy was, przy was nie jestem godzien tej ksywy używać. Przy was wymięka nawet kot gargamela..

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@Mleczarz
To w końcu jesteś ten klakier czy nie ?

lok
lok
6 lat temu

nadaje sie tylko otwierac szlabany na torach tam jest jego miejsce

Patriota
Patriota
6 lat temu

Polska, jak kupowała samoloty myśliwskie F-16, to w warunkach przetargowych zaznaczyła, że żąda od zwycięzcy przetargu OFFSET-u. I oceniała cenę dostawy oraz wysokość OFFSET-u.

Zaznaczyła to jednak w warunkach przetargowych….
I od początku było wiadomo, że OFFSET też jest oceniany.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Jaki wywiad taka lektura wpisów .Nic tylko gratulować.

adela
adela
6 lat temu

ale ten pan ma tupet jak mozna ludziom spojrzec w oczy po takim zlym rozslawieniu naszego miasta.podziwiam pana.

dsf
dsf
6 lat temu

Oj będzie sie działo w te wybory,bedzie sie działo 😀 Będą sie za łby brać i szarpać kandydaci do ciepłego stołka włodarza,będą skakać sobie do oczu i do gardeł hehehe Zobaczcie co to z ludzi robią pieniadze i władza.Widac już po tych komentarzach jakie wybuchowe emocje.

wiarus
wiarus
6 lat temu

A JUŻ DZIELILI SKÓRĘ NA NIEDŻWIEDZIU !!!!

maryla
maryla
6 lat temu

Bardzo dobrze że p.Burmistrz nareszcie się odezwał , trochę mniej będzie spekulacji.Trzymam ze wszystkimi znajomymi kciuki za pana powrót.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Teraz mam sie śmiać?

Jest
Jest
6 lat temu

Ceną doskonałości jest dyscyplina. Kosztem miernoty – rozczarowanie.
Miasto Koło zasługuje na Burmistrza Stanisława Maciaszka.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Panie burmistrzu co się stało….

Wszystko wyszło…

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
6 lat temu

Nie przekonasz klakierów, daj se spokój. Wywiad udzielony, pare zdań a tu trąbią sukces normalnie jak by na białym koniu wjechał. Czy został uniewinniony? CZY ZOSTAŁ UNIEWINNIONY SIĘ PYTAM ???!!!! Proces się toczy i mało kogo obchodzą jego pobożne marzenia!

Finansista
Finansista
6 lat temu

@Kolanin od wielu lat.
Zgadzam się z Tobą. Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa. I jak w tym powiedzeniu, po dość długim czasie przywrócono sporą rzeszę pracowników na wcześniej zajmowane stanowiska. Mało tego, kosztowało to wszystko sporo pieniędzy, które zostały wydane z budżetu miejskiego.
Jak mówisz oliwa sprawiedliwa, to weź pod uwagę, że straconych nerwów, utraconego zdrowia nikt tym ludziom już nie odda. Choć nawet jeśli wygrali i mają dziś pracować, to jak się czują?
Można bezwiednie krzyczeć, jak to dobrze, bo zwalniają. Tylko czy był do tego wystarczający powód? Skoro ci ludzie wygrali w sądzie pracy batalię, to widocznie nie byl.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@Mleczarz
miałeś podpisywać się KLAKIER !!!

Ola
Ola
6 lat temu

Czyżby mlecarz nie po twojej myśli te wsparcia dla Burmistrza?
Myślisz że czym gorzej dla miasta tym lepiej dla ciebie?
Możesz się śmiać nawet ostatni ,ale się zdziwisz gdy dojdzie do finału.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Już ja sie zaśmieje ostatni. Na razie tylko czytam z żalem co niektóre wpisy..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526