Jutro zbiórka krwi – i Ty możesz pomóc!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.02.2018

Już jutro, w czwartek 22 lutego br., możesz przyjść i oddać krew. Policjanci właśnie w tym dniu przygotowali akcję zbiórki krwi, która ma na celu pomoc osobom potrzebującym. Pobór krwi odbędzie się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kole w godz. 9:00 – 12:00.

 

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach chirurgicznych, przeszczepach narządów itp. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że jej oddanie jest rodzajem rodzaj posłannictwa. Oddając krew możesz wpłynąć na fakt, że ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka czy rocznicę, bądź przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży czy noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Osoba, która otrzymuje Twoją krew nie jest Ci znana, ale to prawdopodobnie czyjś ojciec, matka, dziadek lub przyjaciel. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami. Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zachęcamy do oddawania krwi. Jej zbiórka zostanie przeprowadzona 22 lutego (czwartek) w godz. 9:00 – 12:00 w tzw. „krwiobusie”, który będzie stał przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Kole przy ul. Sienkiewicza 14.

ZATEM JEŚLI:

– czujesz się zdrowy,

– ważysz nie mniej niż 50 kg,

– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia,

to zgłoś się z dokumentem tożsamości (dowód osobisty) 22 lutego 2018 roku.

Warto również pamiętać, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi – krwiodawcy dodatkowego czasu wolnego. Czas ten przeznaczony jest na oddanie krwi w stacji krwiodawstwa lub przeprowadzenie zaleconych przez tą stację okresowych badań lekarskich. Oddawanie krwi może powodować zwolnienie z całego dnia pracy lub tylko z jego części.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526