CZWARTEK OSTATNIEJ SZANSY z JPK_VAT!W kolskim Urzędzie Skarbowym odbędzie się szkolenie i specjalne dyżury

Autor: kurier-kolski.pl | 12.02.2018

Jesteś mikroprzedsiębiorcą i chciałbyś dowiedzieć się jak składać JPK_VAT za pomocą nowej aplikacji e-mikrofirma? 15 lutego przyjdź na szkolenie do Urzędu Skarbowego w Kole (Sala szkoleniowa, II piętro, godz. 13.00). Termin złożenia pierwszego JPK_VAT za styczeń przez mikroprzedsiębiorców, którzy są czynnymi podatnikami VAT, mija 26 lutego 2018 r. To ostatni moment na to, by zapoznać się z nowym obowiązkiem. Wielkopolska administracja skarbowa zaprasza na szkolenie „ostatniej szansy”, w ramach którego będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz zapoznać się z przygotowaną przez Ministerstwo Finansów bezpłatną aplikacją e-mikrofirma. Szkolenie odbędzie się równolegle we wszystkich urzędach skarbowych Wielkopolski, także w naszym US w Kole, w czwartek 15 lutego br. o godz. 13.00. Potem 17 i 24 lutego odbędą się specjalne dyżury, gdzie będzie można uzyskać pomoc. Zachęcamy do skorzystania!

 

Obowiązek JPK_VAT dla wszystkich przedsiębiorców

Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

JPK został wprowadzony już w połowie 2016 roku, jednak na początku dotyczył tylko dużych podmiotów. W ubiegłym roku został rozszerzony również na średnie i małe firmy, a od 2018 roku dotyczy również mikroprzedsiębiorców.

E-mikrofirma – prosta, intuicyjna i darmowa

Dla ponad 1,5 mln mikroprzedsiębiorców Ministerstwo Finansów stworzyło aplikację e-mikrofirma. Nie jest to program finansowo-księgowy, ale intuicyjna aplikacja ułatwiająca najmniejszym przedsiębiorcom bezkosztowe wywiązywanie się z nowego obowiązku.

Aplikacja dodatkowo umożliwia m.in. wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów. Przede wszystkim jednak pomaga utworzyć i wysłać plik JPK_VAT.

Zanim wyślesz – podpisz elektronicznie

Aby móc złożyć Jednolity Plik Kontrolny, trzeba go uwierzytelnić podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGO.

Jeśli nie posiadasz żadnego z tych rozwiązań, nie zwlekaj i załóż swój profil zaufany już dziś – przyda się nie tylko do wysyłki JPK_VAT, ale pomoże też w załatwieniu innych spraw urzędowych.

Wskazówki jak to zrobić znajdziesz w serwisie obywatel.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) lub na stronie jpk.mf.gov.pl w sekcji „jak złożyć JPK_VAT” (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).

W tych dniach będą w US w Kole dyżury i uzyskasz wszelką niezbędną pomoc:

W ramach zaplanowanych udogodnień dla mikroprzedsiębiorców w Urzędzie Skarbowym w Kole zostaną zorganizowane dyżury, podczas których będzie możliwość: założenia profilu zaufanego eGo oraz jego potwierdzenia i skorzystania ze wsparcia ekspertów w zakresie JPK:

-17 lutego 2018 r. (sobota) w godz. 9:00 – 13:00
-24 lutego 2018 r. (sobota) w godz. 9:00 – 13:00

Źródło: http://www.wielkopolskie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-kole/wiadomosci/aktualnosci

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526