Policjanci zaopiekowali się bezpańskim pieskiem i szukają jego właściciela

Autor: kurier-kolski.pl | 20.12.2017

Jak się okazuje, nie taki policjant straszny jak by mogło się wydawać, a mundur nie jest zbroją – pod nim też może kryć się serce i empatia. Świadczy o tym wydarzenie z wczorajszego dnia, gdy dwaj kolscy policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli małego, przestraszonego i zziębniętego pieska. Funkcjonariusze nie pozostali bierni. Zagubiony i wystraszony zwierzak trafił najpierw do Komendy, gdzie został nakarmiony, a potem do przytuliska. Poszukiwany jest właściciel psiaka, który jest bardzo ładny i wygląda na zadbanego. Może komuś się zgubił?

 

Wczoraj, 19 grudnia br., około godz. 11:00, st. post. Jakub Jabłoński oraz post. Mateusz Rybicki patrolowali rejon Pływalni Miejskiej w Kole. W pewnym momencie ich wzrok przykuł mały piesek, który trzęsąc się siedział przy ogrodzeniu. Zwierzęciem nikt się nie interesował. Zaniepokojeni jego losem podeszli do pieska, który ufnie dał się wziąć na ręce. Piesek był zziębnięty i zdezorientowany. Funkcjonariusze kierując się empatią zabrali zwierzę do Komendy, gdzie pieska nakarmiono i napojono. Ponieważ nie znalazł się nikt, kto by psiaka przygarnął, zwierzę zostało przekazane pracownikom Przytuliska dla Zwierząt w Kole. Funkcjonariusze ustalili, że zwierzak ten przebywał w rejonie basenu co najmniej od kilku dni.

Ewentualnego właściciela, bądź osobę chętną do przygarnięcia psa, prosi się o kontakt z placówką pod opiekę której pieska przekazano.

Źródło: KPP w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Rakarz
Rakarz
6 lat temu

Moze weźcie sie do pracy zamiast wyręczać straż miejską !!! Proponuje nagrody ślą tych policjantów 🙂

Prawo
Prawo
6 lat temu

Kilka lat temu kolska jednostka posiadała psa tropiacego Skoro są funkcjonariusze. posiadający predyspozycje do pracy ze zwierzętami może dobrze by było aby ten stan przywrócić. Pies. tropiacy jest w służbie bardzo przydatny. Szkolenie w Sulkowicach. i można. działać.

Marianna
Marianna
6 lat temu

Super chłopaki o wielkim sercu.

Toffi
Toffi
6 lat temu

Mili policjanci na zdjęciu,podobni do tych których wezwałam w sprawie ataku na mnie i mojego pieska na ul Żeromskiego parę lat temu.Ich reakcja na to zdarzenie była raczej bezradna.Potrzebne jest prawo w Polsce dotyczące psów i opieki nad nimi,włącznie z karami pieniężny za niedopilnowanie czworonogów. Przy okazji dziękuję za dobre i ciekawe artykuły i życzę powodzenia redakcji oraz Wesołych Świąt.

Gość
Gość
6 lat temu

Jestem Waszą fanką .

kolo000
kolo000
6 lat temu

Brawo dla Panów Policjantów!! Tak trzymać! fajni goscie!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526