Dziś listopadowa sesja Rady Miejskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 29.11.2017

sesja potykaczW środę, 29 listopada br., w kolskim Ratuszu odbędzie się listopadowa sesja Rady Miejskiej w Kole, która zapewne skończy się późno w nocy. Wśród bardzo obszernego porządku obrad składającego się aż z 42 punktów, wśród ważniejszych są: informacja PUP o bezrobociu w Kole w 2017 r., informacja o wynikach ekonomiczno – finansowych za 2016 rok Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kole, przekształcenia szkół w związku z reformą oświaty, sprzedaże mieszkań czy też podjęcie uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów. Pod spodem podajemy cały porządek obrad i zachęcamy w kolejnych dniach do czytania i oglądania relacji z sesji.

 

Porządek obrad:

 1. Otwarcie Sesji
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Powitanie gości.
 4. Propozycje do porządku obrad.
 5. Informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza Miasta Koła.
 6. Interpelacje i zapytania.
 7. Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Kole o stanie bezrobocia w mieście Kole za okres 10 miesięcy 2017 roku.
 8. Informacja o wynikach ekonomiczno – finansowych za 2016 rok Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kole.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz nagród dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie „Programu współpracy Gminy Miejskiej Koło z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność  pożytku publicznego na rok 2018”.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowej, położonej  w Kole.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowej, położonej  w Kole.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Kole, na rzecz Gminy Miejskiej Koło, w wyniku odwołania darowizny dokonanej na rzecz Skarbu Państwa.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odwołanie darowizny nieruchomości zabudowanej.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Grodzkiej 16 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenia bonifikaty.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Kolejowej 32 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenia bonifikaty.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Garncarskiej  10 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i  udzielenia bonifikaty.
 18. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XXVIII/273/2016 Rady Miejskiej w Kole z dnia 28 września 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Kole przy ul. Cegielnianej stanowiącej własność Gminy Miejskiej Koło.
 19. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Zawadzkiego 9 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenia bonifikaty.
 20.  Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Zawadzkiego 9 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenia bonifikaty.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Zawadzkiego 9 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenia bonifikaty.
 22. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie na rzecz Gminy Miejskiej Koło darowizny lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego oraz ułamkowej części gruntu, położonych w budynku przy ul. Pułaskiego 2.
 23. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XLI/416/2017 Rady Miejskiej w Kole z dnia  28 czerwca 2017 roku w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Koła na lata 2017-2020.
 24. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole.
 25. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego Zespołu Szkół nr 1 w Kole w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole.
 26. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole.
 27. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole.
 28. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego Zespołu Szkół nr 2  w Kole w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 5  im. Arkadego Fiedlera w Kole.
 29. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze i zasad częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat oraz trybu ich pobierania.
 30. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulicy Toruńskiej i Towarowej.
 31.  Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulicy Cegielnianej.
 32. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie przesyłu nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło.
 33. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie przesyłu nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło.
 34. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie przesyłu nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło.
 35. Podjęcie uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów.
 36. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawek zwrotu Radnym Rady Miejskiej w Kole kosztów służbowych.
 37. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę budżetu miasta Koła na 2017 rok.
 38. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koła na lata 2017 – 2025.
 39. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole o złożonych w okresie międzysesyjnym interpelacjach.
 40. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 41. Wolne głosy i wnioski.
 42. Zamknięcie obrad XLIVIII Sesji Rady Miejskiej w Kole.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
sdgsdv
sdgsdv
6 lat temu

Czy może Pan wrzucić całą sesje w kilku plikach na YT.

Gość
Gość
6 lat temu

Alfons i złodziej …zaobrączkowany i schowany pod dywan.Cichosza…,kogo jeszcze, broniąc się …może wsypać!? Kiedy wreszcie nastąpi normalne czyszczenie
chlewa? ???

Antoni
Antoni
6 lat temu

Do realisty. Tę py i gł upi jesteś i nie strasz bo jesteś za krótki . Zwał sobie albo jemu i będzie oki.

Abc
Abc
6 lat temu

Ty siroto – nędzna pchło mogłaś iść na sesje rady i pytać.
Brak ci odwagi czy boisz się żeby Ci ktoś mordy nie obił?

Judex
Judex
6 lat temu

Czy to prawda że Stasia zaobrączkowali

Realista
Realista
6 lat temu

Żebyś czasem ty nie wrócił na swoje – uważaj boś nikim, jedynie marnym pyłem i bańką na wodzie

as
as
6 lat temu

Panie redaktorze. Czy brak bezpośredniej transmisji oznacza, że wodzu nie wróci na stanowisko?

sdgsdv
sdgsdv
6 lat temu

a będzie live z e-kolo lub od Pana, o której się zaczyna?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526