Radny Michał Piasecki ujawnił skrywaną prawdę? Czy woda w kolskim wodociągu była skażona bakteriami Coli ??! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.10.2017

20171025_161920Szokująca sprawa wyszła na jaw podczas środowej sesji Rady Miejskiej w trakcie sprawozdania z działalności Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole za 2016 rok. Radny Michał Piasecki, prywatnie były pracownik tej spółki, przyniósł ze sobą  dokumenty mające świadczyć o tym, że w dniu 4 czerwca br. badanie wewnętrzne przeprowadzone przez zakładowe laboratorium wykazało, że w kilku miejscach na terenie naszego miasta w wodociągu miejskim wykryto bardzo groźne, chorobotwórczych bakterie Coli. Jak udowadniał radny, taki incydent powinien być przez szafa MZWiK natychmiast zgłoszony do Sanepidu, wodociąg powinien zostać zamknięty, woda zakręcona, i przepłukany do czasu usunięcia zagrożenia. Taką procedurę potwierdziła radna Ewa Lewicka, będąca Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, ale jednocześnie nie przypominała sobie tego wyniku, zapewniając, że jej instytucja na bieżąco bada wodę. Obecny na sesji prezes Krzysztof Sobczak konsekwentnie zaprzeczał, że taki fakt miał miejsce, jednak zaniepokojeni radni, których wielu zabierało głos, zobligowali go do udostępnienia im wyników badań próbek wody z tego dnia, jakie są na terenie kolskich Wodociągów. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dziś sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem nagrania tego fragmentu sesji.

 

-Proszę państwa, w tym dniu woda była niezdatna do picia – mówił radny Piasecki trzymając w rękach dokumenty mające to potwierdzić – a ludzie z niej korzystali, myli naczynia, kapali dzieci, dawali im do picia wodę. Pan nie dopełnił obowiązku wynikającego z ustawy – zwracał się do prezesa MZWiK – Pan powinien zawiadomić o tym odpowiednie służby i sam zareagować, przede wszystkim zakręcić wodę i doprowadzić całą sieć wodociągową do porządku. Przepłukać ją żeby było wszystko w porządku. I pan za to odpowiada.

20171025_145141

Na zakończenie godzinnej dyskusji na temat sprawozdania kolskich Wodociągów oraz sprawy rzekomego skażenia naszej miejskiej sieci wodociągowej chorobotwórczymi bakteriami Coli, głos zabrała radna Teresa Brzoska, która poprosiła prezesa spółki o dostarczenie do czasu zakończenia obrad wyników badań próbek wody z tego dnia, jakie znajdują się w siedzibie firmy. Prezes z sesji wyszedł, ale już na nią nie powrócił,  ani też żadnych wyników wtedy nie dostarczył.

20171025_151726

Z informacji jaką uzyskaliśmy od radnego Piaseckiego wynika, że dziś zostało złożone stosowne doniesienie do Prokuratury w tej sprawie. Czy Prokuratura podejmie śledztwo, a jeśli tak, co ono wykaże? O dalszych jego losach tego problemu będziemy informować naszych Czytelników w miarę posiadanych wiadomości.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania tego fragmentu sesji – KLIKNIJ na obrazek:

Zagrożenie dla zdrowia mieszkańców stanowią mikroorganizmy, które mogą przedostać się do warstwy wodonośnej lub bezpośrednio do instalacji wodociągowej. Do wód podziemnych przenikają wraz z zanieczyszczeniami komunalnymi, bytowymi, rolniczymi. W wodociągu mogą znaleźć się w wyniku różnych sytuacji.

Według przepisów bakterie grupy Coli muszą spełnić warunek 0 jtk/100ml, czyli 0 mikroorganizmów w 100 ml wody. Te mikroorganizmy mają szczególnie złą sławę. Jeśli się okaże, że w wodzie są bakterie typu Coli, wody nie można pić bez przegotowania. Jednak problem nie leży zasadniczo w nich. Bakterie te, a szczególnie Escherichia Coli jest organizmem wskaźnikowym: obecna w odchodach zawsze i w dużych ilościach, żyje w środowisku trochę dłużej niż bakterie chorobotwórcze, nie wytwarza form przetrwalnych, więc jeśli jest w wodzie, to zanieczyszczenie jest świeże, oraz daje się łatwo i szybko identyfikować.

Zatem, gdy podczas badania czystości wody zostaną wykryte bakterie Coli, zagrożenie rzadko tkwi w Escherichia Coli. Niebezpieczeństwo polega na tym, że pojawienie się tej bakterii oznacza możliwość obecności w wodzie  także innych, groźnych dla człowieka mikroorganizmów chorobotwórczych. Jednak trzeba podkreślić, że E. coli może być bakterią chorobotwórczą w pewnych warunkach. Wywołuje bowiem m.in. zakażenie układu moczowego i zapalenie opon mózgowych u noworodków.

Bakterie Escherichia Coli, które są nieszkodliwe w jelicie, mogą powodować schorzenia innych układów:

  1. Gdy dostaną się do układu moczowego, powodują jego zakażenia. Są najczęstszą przyczyną zakażeń (60–80%) dróg moczowych.
  2. Są drugim czynnikiem etiologicznym, po Streptococcus agalactiae, zapalenia opon mózgowych u noworodków.
  3. Niektóre szczepy Escherichia Coli produkujące egzotoksynę czasem powodują zatrucia pokarmowe, najczęściej spowodowane spożyciem zakażonego pokarmu lub wody. Przebieg schorzenia ma różne nasilenie, czasem może być bardzo groźne, ale w większości objawy nie są ciężkie. Szczególnie ciężkie objawy powoduje szczep Escherichia Coli O157:H7, który może doprowadzić do zespołu hemolityczo-mocznicowego.
  4. Ropnie narządowe – poprzez uszkodzenie ściany przewodu pokarmowego do jamy brzusznej (spowodowane np. nadżerkami, radioterapią lub chemioterapią). Rozwój bakterii Escherichia Coli powoduje ciężkie schorzenie zapalenie otrzewnej (łac. peritonitis). Często powikłaniem zapalenia otrzewnej może być sepsa i wstrząs endotoksyczny (wstrząs septyczny).
  5. Zakażenia pooperacyjne.
  6. Szpitalne zapalenia płuc.
  7. Sepsa – Escherichia Coli jest najczęstszą pałeczką Gram ujemną powodującą sepsę.

Źródło: Wikipedia
Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo download
3 lat temu

personen suchen lovoo lovoo status tipps http://lovooeinloggen.com/

Staś
Staś
6 lat temu

To jest ta dobra zmiana w wykonaniu pana stanisława M sami fachowcy z innych miast żenada

Były pracownik
Były pracownik
6 lat temu

Jeśli tak wobec tego dlaczego. mieszkańców nik nie poinformował.? Tego się dowiemy prokurator to ustali.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Staś

Masz racje, niemniej jednak „wodociagi” o wszelkim przekroczeniu jakichkolwiek norm powinny natychmiast informowac SANEPID!
A co, jesli informowaly…..?

Staś
Staś
6 lat temu

Pani radna gamoniu to kontroluje wodę według kalendarza a wodociągi powinny cały czas . Intelektualista z Ciebie .

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

@Staś -Co ty lemingu ,do wszystkiego mieszasz pana M.Dobrze ,że się wydało i jeśli coś bylo nie tak,to dyrektor lub pani radna od kontroli jakosci wody powinni stracić stanowiskaI ciesz sie ,ze jest dobra zmiana,bo moze bierzesz 500 plus…

Staś
Staś
6 lat temu

Kolanin weź to zbadaj widać że jesteś fachowcem . Człowiek który przekazał wyniki badań sam się zwolnił. Ale pewnie źle że się wydało lepiej żeby było o tym cicho. Ręce opadają. To jest zaplecze intelektualne dobrej zmiany pana M.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Ciekawe dlaczego Piasecki dostał te wyniki od zwolnionego pracownika, może to sprawa sztuczna i ktoś specjalnie skaził próbki w tym dniu ,bo dowiedział sie ,ze będzie zwolniony,lub jest już zwolniony i napuscil odpowiedniego pracownika..Dużo pytań się nasuwa..

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Przepraszam „Czytelnika”.
Ta odpowiedz byla dla „Maliny”

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Czytelnik

Jesli chodzi o kochonez u radnych osobiscie uwazam, ze kilku nie ma wcale i chyba juz miec nie bedzie a u niektorych zaczyna to dopiero niesmialo sie rozwijac.:)

Malina
Malina
6 lat temu

Spokojnie bez szaleństw ale chłopaki mają kochonez . Występują w interesie mieszkańców. Radni pierwszej kadencji i pokazali tym starym gdzie jest ich miejsce w szeregu . Panowie ja jako mieszkanka bardzo was szanuję za to co robicie mam nadzieję że będziecie kandydować ponownie. Pozdrawiam

Jurand ze Spychowa
Jurand ze Spychowa
6 lat temu

A ja w ogóle polecę po bandzie:
(skoro) Sobolewski Burmistrzem
(to) Piasecki Przewodniczącym RM
W następnej kadencji 🙂

Malina
Malina
6 lat temu

Brawo panie Michale jest pan człowiekiem z zasadami i z kręgosłupem . Dobrze że jest pan w radzie ma pan dobry duet z panem Sobolewskim. Brawo !!!!!

Piterek
Piterek
6 lat temu

Brawo radny Piasecki! Najodważniejszy w tej radzie prawdziwy facet a nie jakas pi…a palcem robiona!!!!!!!!! !

Konwalia
Konwalia
6 lat temu

Skończ juz z tym kalem pisz o przyjemnych zajsciach bo są tylko trzeba umieć docenić i przestać pastwic sie bo gorzej smrodzisz jak to g, o, w, n, o

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Bakterie e.coli to po prostu nic nie znaczacy drobiazg.
Ich nawet nie widac!
Duze ci to, czy male?
Ale nieprawidlowo prowadzony BIP to jest cos, co ociera sie niemal o szubienice.
Dobrze, ze jestesmy cywilizowani i nie orzeka sie u nas kary smierci!
Ciekawe, kiedy bedziemy az na tyle ucywilizowani, zeby wiedziec, ze o ile chce sie serwowac mieszkancom szczegolnej jakosci wode (z g.o.w.n.e.m!!!) to nie powinno sie tego robic bez ich wiedzy, uprzedzenia i zgody(???)!!!

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Jacek Klukaczynski został zwolniony że nie był prawidłowo prowadzony BIP na stronie internetowej spółki. Za tego prezesa były wg informacji bakterie e coli w wodzie zagrażające zdrowiu mieszkańców. Proszę porównać sytuacje i konsekwencje?

Janina
Janina
6 lat temu

A co na to Pani Wiceburmistrz z Poddębic? Widać na nagraniu ,że nawet nie podjęła konkretniej tego tematu podczas sesji ,a przecież Pan Prezes i spółka MZWiK podlegają teraz bezpośrednio pod nią. Wstyd .Powinna grzmieć w niebogłosy i natychmiast prezesa zobowiązać do wyjaśnienia jej i radnym tego oskarżenia,a jesli radny Piasecki się myli to powinien ponieść konsekwencje takiego pomówienia p.Sobczaka.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

NORMALNIE JAJA JAK BERETY HE HE

Gość
Gość
6 lat temu

Coraz ciekawiej w kolskiej rzeczywistości .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526