Przypominamy o zmianie organizacji ruchu przy naszych cmentarzach

Autor: kurier-kolski.pl | 31.10.2017

22859877_1619362921418189_5124927548953448762_oJak co roku na kilka dni przed Świętem Zmarłych policjanci kolskiej komendy rozpoczynają przygotowywania do ogólnopolskiej akcji Znicz. 1-go listopada policjantów czuwających nad naszym bezpieczeństwem zobaczymy między innymi na drogach oraz na przycmentarnych parkingach. Akcja rozpoczęła się już 27 października, a zakończy 2 listopada. Wzmożony ruch na drogach Koła i powiatu kolskiego jest od kilku dni, a z doświadczenia wiemy, że będzie jeszcze gorzej. Zachowajmy więc na drogach szczególną ostrożność, tym bardziej, że większość z nas na cmentarze wybiera się samochodami. Poniżej przedstawiamy zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Kole i w Kłodawie.

 

1 listopada jest dniem, w którym wszyscy odwiedzamy groby swoich bliskich. W tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów, dlatego też na drogach pojawi się także więcej policyjnych patroli czuwających nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na trzeźwość kierowców, prędkość, pasy bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Zwiększona liczba policjantów na drogach będzie strzec bezpieczeństwa podróżujących przez cały długi weekend.

Wybierając się w podróż własnym autem pamiętajmy:

  • Sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki.
  • Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.
  • Zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w fotelikach ochronnych.
  • Wymieńmy opony w aucie z letnich na zimowe, ponieważ zmienna pogoda w tym okresie, poranne przymrozki i mgły, niska temperatura powietrza oraz opady deszczu i spadające liście z drzew powodują, że w takich warunkach atmosferycznych letnie opony tracą swoje właściwości przyczepne.
  • Dostosujmy prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.
  • Zwracajmy uwagę na znaki drogowe nawet w najbliższej okolicy ponieważ na czas Święta Zmarłych często następuje zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy.
  • Przypominamy także, że w pierwszej kolejności stosujemy się do znaków i poleceń wydawanych przez policjanta, a dopiero w następnej kolejności do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych pionowych i poziomych.

Informujemy także o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów (z wyłączeniem autobusów) o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, który obowiązywać będzie:

¨       31 października od godz. 1800 do godz. 2200

¨       01 listopada od godz. 0800 do godz. 2200

Poniżej przedstawiamy plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego oraz w Kłodawie przy ul. Cichej.

317-190560_g 317-190561_g

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526