Obchody Dnia Seniora – 3 października

Autor: kurier-kolski.pl | 06.10.2017

42210_img_2862W tym roku po raz pierwszy w Kole uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Seniora. Program imprez obejmował wejście na Pływalnię Miejską dla każdej osoby od 60 – go roku życia za 1 złoty. W dniu 29 września 2017 r. o godzinie 12.00  na pływalni, a 30 września o godzinie 10.00 na hali MOSiR wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. Na hali MOSiR przeprowadzone zostały również z seniorami zajęcia sportowe. Instruktorką ćwiczeń była pani  Aneta Kalinowska – nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Kole.
Na początku uroczystości obchodzonych w dniu 3 października w MDK  mł. asp. Mariusz Rumiejowski z KPP w Kole  przedstawił seniorom prezentację dotyczącą tematu oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jednocześnie zaapelował, by osoby starsze stosowały zasadę „ograniczonego zaufania”, ponieważ oszuści modyfikują metody działania i wciąż wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Prelegent poinstruował również, jak należy zachować się w sytuacji mogącej wskazywać znamiona przestępstwa.

42184_img_2782.cr2 42185_img_2783.cr2 42192_img_2800.cr2 42198_img_2819

W dalszej części programu wystąpili uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, następnie koncert z repertuarem romskich melodii wykonał ks. Andrzej Klauze z parafii w Dębnie Królewskim. Seniorzy mogli również obejrzeć spektakl Teatru Dramatycznego MDK pt. „Polowanie na męża” wyreżyserowany przez Anetę Piorun.

42200_img_2833 42201_img_2834 42202_img_2839

Sala kolskiego MDK-u była wypełniona po brzegi. Seniorzy bardzo dobrze odebrali przygotowany dla nich program. Z przyjemnością wysłuchali przebojów z lat sześćdziesiątych i osiemdziesiątych, równie dobrze  bawili się przy dźwiękach romskich melodii,  a następne podziękowali owacjami na stojąco  aktorom  za spektakl  pt. Polowanie na męża”. Przedstawienie po raz czwarty zagościło na scenie kolskiego MDK-u. Wspólne zaangażowanie: Anety Piorun, Agaty Dziedziczak, Anety Gorzkowskiej, Bernadety Książkiewicz,  Artura Zalasa, Mirosława Hermana, Jarosława Kołodziejka, Krzysztofa Młodawskiego,  Wiktora Zawady i Rafała Łukaszewskiego zaowocowało powstaniem zabawnego przedstawienia, pełnego zwrotów akcji subtelnej kpiny z ludzkich charakterów.

42207_img_2858 42209_img_2860 42210_img_2862 42213_img_2869.cr2

Obchody Dnia Seniora były  kontynuowane potem  dwa dni później w czwartek, 5 października, również w Miejskim Domu Kultury. W tym dniu organizacją obchodów zajął się Kolski Klub Seniora „Trzecia Zmiana”.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo chatblocker umgehen

profilbild bei lovoo ändern lovoo status sprüche http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder login, tinder date
tinder date

Myronevita
3 lat temu

single women dating
dating personals

Airam
Airam
6 lat temu

Sz. Redaktorze, tak bal sie Pan, ze 2 imprezy adresowane do tej samej grupy wiekowej to za duzo! I na dodatek za pieniadze z UM – tez bylo krytycznie napisane. I co sie okazalo, ze i na jednej i na drugiej imprezie bylo ciasno. Potrzebne byly te 2 dni na radosc z wieku 60+. Nie trzeba bylo celowac w burmistrza, ze 2 imprezy zarzadzil. Tak sie zlozylo. Jednym slowem taka byla potrzeba. Dziekuje za te imprezy.
Pozdrawiam Redakcje.

Złodziej
Złodziej
6 lat temu

Za wszystko dziękujcie panu Maciaszkowi to wspaniały i transparętny człowiek a jaki wyksztaucony 4 fakultety .

obserwator
obserwator
6 lat temu

Ta impreza była o niebo lepsza od tej 5-go. Opinia zebrana od trzech osób. To jest odpowiedź na pytanie czy potrzebne są dwie takie imprezy w Kole. Pomimo, że nie widniała na stronie MDK w kalendarzu imprez to zebrała większe uznanie. Ja rozumiem, że Trzecia Zmiana chciała dobrze, ale to była pierwsza ich organizacja, za rok na pewno będzie lepiej 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526