„Mapa potrzeb dla Miasta Koła” cenną informacją dla Nowoczesnej do startu za rok w wyborach samorządowych

Autor: kurier-kolski.pl | 18.10.2017

036W drugiej części spotkania mieszkańców z Posłami Nowoczesnej w MDK, której nie nagrywaliśmy, przewodniczący kolskich struktur Nowoczesnej Robert Gajda  przedstawił wyniki ankiety pod tytułem „Mapa potrzeb dla Miasta Koła” . Spośród 12 pytań zadanych mieszkańcom, przedstawione zostały wyniki części z nich. Pozostałe nie zostaną na razie przez tę partię ujawnione, gdyż – jak się okazuje – mają stać się podstawą programu wyborczego Nowoczesnej w Kole podczas najbliższych wyborów samorządowych, które odbędą się za rok. Czy Nowoczesna będzie rządzić w Kole?

 

Przeanalizowano odpowiedzi dotyczące bezpieczeństwa w mieście oraz  sposobów ich poprawienia oraz poruszono temat zmian personalnych w naszym Urzędzie Miejskim i spółkach podległych miastu.

033 034 037 039

Szczegółowo omówiono sprawę połączenia gmin miejskiej z wiejską, jak również obalano mity o niebezpieczeństwie podniesienia kosztów mieszkania na terenach włączonych do nowo powstałej, większej gminy miejsko-wiejskiej. Przedstawiono jak wzrosną wpływy z podatków dzięki takiemu działaniu, jak również jak wzrośnie atrakcyjność połączonej gminy dla nowych inwestorów, na czym skorzystaliby na pewno wszyscy mieszkańcy Koła i okolic.

041

Kolejnym tematem omawianym przez przewodniczącego  była sprawa uchwały przygotowanej przez Nowoczesną w sprawie inicjatywy uchwałodawczej dla mieszkańców Koła, która została  odrzucona przez Radę Miejską. Wyniki ankiety pokazują, że ponad 74 % ankietowanych jest za wprowadzeniem tego projektu. Mieszkańcy liczą również na budżet obywatelski (ponad 85 % poparcia dla tego projektu), który był zapowiadany jeszcze podczas kampanii wyborczej Burmistrza Maciaszka, a którego wprowadzenie zapowiedział on w przedostatnim wywiadzie zamieszczonym na naszym portalu.

Duża dyskusja rozgorzała podczas prezentacji wyników dotyczących sprzedaży mieszkań komunalnych. Jak widać z wyników ankiet, większość mieszkańców jest przeciwna sprzedaży mieszkań komunalnych po cenach preferencyjnych. Na spotkaniu padły głosy, że – biorąc pod uwagę deficyt lokali mieszkalnych w naszym mieście – jest to wielka niegospodarność.

Po zakończonej prezentacji Nowoczesna poinformowała, że ankieta, którą mieli możliwość wypełnienia mieszkańcy, nie jest ostatnią. Ma to być cykl ankiet dotyczących nie tylko miasta, ale i powiatu kolskiego.

053(1) 055 059 063 067

Posłanka i poseł partii Nowoczesna otrzymali nietypowe prezenty od obecnego na sali kolskiego satyryka Zbigniewa Szymańskiego, którego wystawa – wisząca obecnie w salce przed salą kinową MDK – wywołała ostatnio spore zamieszanie i kontrowersje. Kolski „skandalista”, będący sympatykiem  Nowoczesnej, podarował parlamentarzystom tego ugrupowania ich karykatury oraz błyskotliwy i satyryczny napis związany z ich nazwiskami. Na pewno tak oryginalne podarunki spodobały się i parlamentarzyści wywiozą również dzięki nim z naszego miasta miłe wspomnienia.

Źródło: Nowoczesna – Koło

Od Redakcji: Prosimy o komentarze i Państwa opinie. Czy taki sondaż jest wiarygodny? I czy to dobry kierunek? Czy Nowoczesna ma szansę na rządzenie Kołem?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Irena J
Irena J
6 lat temu

Panie Robercie po ilości hejtu na Pana temat stwierdzam że jest Pan silnym kandydatem do stanowiska burmistrza! Psy szczekają karawana idzie dalej!!!!!!!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Najgorsi politycy, nawet na najnizszym, lokalnym szczeblu, to tzw. politycy inwalidzi.
Maja plecy, ale pozbawieni sa glowy i kregoslupa!

Były pracownik
Były pracownik
6 lat temu

Znam Roberta Gajd ę. I nic do niego niemam ale biegał za maciaszkiem prawie rok po wygranych wyborach. Nigdy nowoczesna nie skrytykowała postępowania stanisława. Pan m też spotykał się z panią poseł. Miłe towarzystwo

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Żegnaj, biegający po polach Ukraińcu, Helena nigdy nie będzie Twoja. Omijaj Rozłogi…

Bohun
Bohun
6 lat temu

Panowie nie podniecajcie się tak ,miałem rację dyskusja z wami nie ma sensu .Serdecznie dziękuję i pozdrawiam ..kiedyś podyskutujemy ale nie tak oj nie tak.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Mnie sie podoba jego zaangażowanie, dojrzałe podejście do pracy, wykonywania mandatu i odpowiedzialne przewodnictwo nad budżetem. I może ktoś pisać nawet że się do niego modlę, nie obchodzi mnie to. Pokazał sie z dobrej strony i jest dobrym samorządowcem i żaden wasz jazgot tego nie zmieni.
Tak trzymać Panie SOBOLEWSKI !!!

rozpiór
rozpiór
6 lat temu

No o wykształceniu to wy klakierzy nie dyskutujcie bo wasz guru pokazał … oj pokazał buhahaha –
Pewnie gdy padnie zapytanie oficjalne o wykształcenie Pana Sobolewskiego to ten jak go znam napisze prawdę . Bo co tu ukrywać i w jakim celu no chyba że się jest …….

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

To zapytaj u źródła! Skąd ja mam to wiedzieć? Wielbicielem jestem wyłącznie swojej żony i to chyba naturalne. Boli cie wykształcenie czy aktywność kogoś to idź na sesje i sie spytaj a nie biegasz po dzikich polach i jątrzysz..

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Mleczarz Probst

Masz racje.
Nikt z nas nie jest tak zupelnie i do konca bezstronny.
Choc jest we mnie rowniez troche stronniczosci, ktora staram sie zwalczac,to jednak na wykonanie komukolwiek, jakiegokolwiek chwalebnego transparentu nie byloby mnie stac.

Bohun
Bohun
6 lat temu

Więc bardzo uprzejmie pytam jakie wykształcenie ma Pan Sobolewski ,jaki był przebieg jego kariery zawodowej,to raczej proste i nie powinno Panu jako wielbicielowi jego osoby sprawić wielkiego kłopotu…a tak nawiasem Pana sarkazm jest nie do przyjęcia…pozdrawiam.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Aaaaa i jeszcze jedno Jurko ja nie daję przykładu swojej bezstronnosci bo ja nie jestem bezstronny! Jako obywatel mam swoje zdanie, korzystam ze swoich konstytucyjnych praw i wyrazam je publicznie. W Kole skończyły sie czasy bezstronnosci, wręcz przeciwnie trzeba być stronniczym i wyrażać swoje poglądy głośno. Tym bardziej że już wkrótce Kolanie dokonają wyboru.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

No wiec po kolei czlopczyki kochaniutkie.
Po pierwsze nie napisałem że Pan Tomasz Sobolewski jest wspaniały. Po drugie nie obraziłem ani mieszkańców Ruchenny ani nikogo innego. Po trzecie ktoś kto nazywa Sesję Rady miasta teatrzykiem sam sie powinien zastanowić co wypisuje. Ale tak jest jak ktoś pisze pod czyjeś dyktando a nie pomyśli nad tym co pisze i nie przeczyta wpisów powyżej.
Indywidualne jeszcze spostrzeżenie do fana twórczości Pana Komudy i wielbiciela dzikich pól- pytanie mieszkańca nie było proste, to dopiero był atak i to atak na mnie, że obrażam, że uważam iż jest wspaniały. Żal!
Ale dobrze, skoro to nazwisko Was tak denerwuje i działa jak płachta na byka to napiszę
Sobolewski
Sobolewski
po trzykroć Sobolewski 🙂
Mam nadzieje że Pan Radny mi wybaczy

Bohun
Bohun
6 lat temu

Do wspaniałych i ciepłych ludzi w tym do Pana Redaktora…co takiego nieprawdziwego i opluwającego napisał ten forumowicz pod nickiem {Mieszkaniec Ruchenny} ??? nie rozumie tego, daliście przykład swej wspaniałej bezstronności ? zadał proste pytanie a wy dawaj ..skoczyć mu do gardła ,bo myśli inaczej niż wy ? ,ma inną ocenę pracy Pana Sobolewskiego ? od razu przypisujecie mu przynależność do jakiejś Partii ? promujcie go jeśli chcecie… ale jednocześnie dajcie innym szansę wypowiedzi bo inaczej jest to dyktat .Nie łatwiej było rozwiać te wątpliwości ? inne zdanie niż wy .. atak inne poglądy .. atak. Tak to widzicie ???

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Blue Seaof Ibrox

Znam Tomasza Sobolewskiego osobiscie i to od dobrych kilkunastu lat.
Zawsze byl kims, kto mial wlasne zdanie i potrafil je bronic.
Przyjmowal tez do wiadomosci inne punkty widzenia i potrafil dyskutowac.
Nigdy nie trwal w jakims „chlopskim uporze” na zasadzie, ze tylko ja mam racje i koniec!
To nie jest tak, ze na forach niszczy sie kogos miejscowego.
Niszczy sie konkretna osobe, poniewaz bezkompromisowo wyciaga na wierzch nieprawidlowosci dzialan naszej wladzy a czesto jej glupote i chec oszustwa jakiejs czesci miejscowego spoleczenstwa.
Kto to robi, kto zajmuje sie tym „niszczeniem”?
Robi to -przepraszam za okreslenie- ta mniej rozgarnieta czesc naszych mieszkancow, ktora ma klopoty z korzystaniem z wlasnej glowy.
Sa to mieszkancy, ktorzy dali wiare pewnym ludziom i nie moga przyjac do wiadomosci, ze sie pomylili.
Co gorsza sa to ludzie, ktorzy kroja na fanatykow danej partii politycznej zupelnie nie wiedzac, ze negatywne cechy ludzkie sa ponadpartyjne!
Jesli ktos bedzie bydleciem, to obojetnie w jakiej partii bedzie, bydleciem pozostanie.
Wszelka krytyka zajmuja sie tez osoby niechetne temu, kogo krytykuja – w koncu nie wszyscy musimy byc przez wszystkich lubiani.
Najbardziej jednak zauwazalna jest krytyka dokonywana przez osoby z typowo narodowymi, naszymi cechami charakteru, jak: zlosc, zawisc, zazdrosc, radosc z czyjegos nieszczescia czy niepowodzenia.
To plucie na zasadzie, iz nie tylko „czlowiek czlowiekowi wilkiem” ale przede wszystkim „Polak Polakowi Polakiem”!
To nie ma nic wspolnego z jakas merytoryczna krytyka a jest tylko pluciem z przyzwyczajenia.
I to jest obrzydliwe!

Blue Seaof Ibrox
Blue Seaof Ibrox
6 lat temu

Różne internetowe ob…… mają te swoje 5 minut radości kiedy mogą opluć pomnik wielkiego człowieka. Moja kuzynka dobrze zna Sobolewskiego i powiedziała mi to i owo. Tak uczciwego, poukładanego, sumiennego i prostolinijnego człowieka to jeszcze w naszym samorządzie nie było i długo nie będzie. Co niektórzy piszą, że nie powinniśmy być otoczeni prawnikami z Turku, fachowcami ze Zgierza itd., a jak się pojawia Kolanin, który choć trochę odstaje to jest niszczony. Wytłumaczcie mi to bo ja tego nie rozumem.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ustosunkuje sie do tego jutro bo idę na imprezę, miłego wieczoru:)

Mieszkaniec Ruchenny
Mieszkaniec Ruchenny
6 lat temu

Do Mleczarz Probst
A co takiego wspaniałego jest w Sobolewskim, jakie ma osiągnięcia, czym zarządzał, jakie szkoły pokończył. Teatrzyk na Sesji to nie wszystko. I nie obrażaj mieszkańców Ruchenny

pozytyw
pozytyw
6 lat temu

Do zygam
Nie 70 a 200 z czego 128 przez wypełnionych przez internet.
Jest to duża próba biorąc pod uwagę, badania przeprowadzane przez CBOS, IBRIS, Kantar. One dokonują badań na próbie 1000 osób z całego kraju. I ch wynikami wszyscy się podniecają. Ponadto to nie jest program Nowoczesnej tylko odpowiedź na kilka nurtujących Kolan, pytań. Pozostałe pytania będą przydatne do tworzenia programu, i o tym mówił Robert Gajda . Byłbyś na spotkaniu, to byś takich głupot nie wypisywał. Ponadto uważasz, że to zły pomysł wychodzenie do ludzi i zbieranie danych.

zygam
zygam
6 lat temu

70 wypełnionych ankiet to ma być mapą potrzeb Koła. Jakie to jest odzwierciedlenie w stosunku do mieszkańców.Ma to być programem Nowoczesnej .To jest żałosne a nawet śmieszne.Przypomnę tylko ankietę burmistrza miasta Koła na temat przywrócenia komunikacji miejskiej.Złożono ponad 900 ankiet w większości popierających przywrócenie komunikacji miejskiej.I co i nic większość ankietowanych nie chciała jeździć autobusem.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Śpiochy zaczynają się powoli budzić.
Tych specjalistow „wietrzących”, „budujacych”, „zatrudniających” „porządkujących” itd. zacznie nam teraz dość szybko przybywać.
Chyba, że wróci Stach i zrobi „porządek”!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ludzie! Jeśli Sobolewski nie będzie kandydował to widzicie co nas czeka! Ja nie będę tego komentował:( Nie ma na kogo głosować:( Wyprowadzam się, choćby na Ruchennę…

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Panu Robertowi nagle się oczy otworzyły na to co dzieje się w mieście. Gdzie stanowisko nowoczesnej odnośnie zwolnień w urzędzie w spółkach… Nie byłoby tego wszystkiego albo w mniejszym wymiarze gdyby nowoczesna poparła referendum a nie dała czas aby burmistrz rządził pełną kadencje. A tak pan Robert nadal jest przewodniczącym w społecznej komisji mieszkaniowej która społeczna jest tylko nazwy bo pobiera pieniążki

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526