Czy potrzebne są aż dwie duże imprezy dla seniorów w tym samym czasie?

Autor: kurier-kolski.pl | 02.10.2017

seniorzyW związku z Międzynarodowym Dniem Seniora na początku października odbędą się w naszym mieście aż dwie duże i podobne imprezy senioralne na sali widowiskowej MDK, do tego niemal w tym samym czasie. Jedną organizuje Burmistrz Miasta Koła, a drugą, dwa dni później, kolskie Stowarzyszenie Klub Seniora „Trzecia Zmiana”. Jest to dziwne, tym bardziej, że obie są finansowane przez UM w Kole. Którą ofertę wybiorą mieszkańcy?

 

Sprawa była dyskutowana podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (patrz nagranie sesji pod spodem).

Okazuje się, że wpierw na słupach pojawiły się plakaty Klubu Trzecia Zmiana, ale wkrótce potem zawisły plakaty Urzędu Miejskiego zachęcające do udziału w podobnej imprezie, tyle że 2 dni wcześniej. Sytuacja jest, delikatnie mówiąc, dziwna, tym bardziej, że UM wsparł finansowo organizację imprezy „Trzeciej Zmiany”, ale nie będziemy tego w żaden sposób komentować, pozostawiając ocenę tej sytuacji naszym Czytelnikom. Przedstawiamy więc pod spodem oba plakaty tych dwóch imprez, a którą z nich wybiorą mieszkańcy Koła i okolic, to już pozostawiamy ich wolnej woli. Tym bardziej, że w obu przypadkach jest WSTĘP WOLNY!!!

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora Burmistrz Miasta Koła zaprasza na Pierwsze Kolskie Dni Seniora.

Program imprezy:

Wtorek, 3 października 2017 r.
Miejski Dom Kultury w Kole:

  • godz. 18.00 – występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole,
  • godz. 18.30 – koncert w wykonaniu ks. Andrzeja Klauze,
  • godz. 19.00 – spektakl Teatru Dramatycznego MDK w reżyserii Anety Piorun pt.: „Polowanie na męża”.

W trakcie przerwy między występami będzie poczęstunek.

42028_plakat-dni-seniora

*******************************************************************************

W najbliższy czwartek, 5 października br., „I Kolski Dzień Seniora” organizuje kolskie Stowarzyszenie Klub Seniora ” Trzecia Zmiana”. Uroczystości odbędą się o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Kole. W programie m.in.: występ Kramskiej Kapeli Podwórkowej, seniorów i wielu artystów z Koła i okolic, którzy zapewnią niepowtarzalną atmosferę.  KLUB SENIORA ” TRZECIA ZMIANA” zaprasza wszystkich Seniorów – WSTĘP WOLNY!!!

Klub Seniora funkcjonuje w naszym mieście od 5 lat. Skupia 150 członków i ciągle się rozwija. Jego głównym celem jest aktywizacja Seniorów oraz przedsięwzięcia  dotyczące obszaru działań o charakterze rekreacyjnym, turystycznym i kulturalnym z elementami edukacyjnymi. Zajęcia są podzielone na sekcję plastyczną, komputerową, muzykoterapię, bukieciarstwo, rowerową i aerobik. Spotkania odbywają się w każdy czwartek w sali Liceum Ogólnokształcącego w Kole przy ulicy Blizna. Klub Seniora w swoje szeregi zaprasza wszystkich tych, którzy: mają umysł otwarty na wiedzę, chcą  być zawsze  sprawni  fizycznie, pragną poznawać ciekawe miejsca, lubią się spotykać i pogawędzić, chcą rozwijać swoje zainteresowania , chcą dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.

trzecia zmiana plakat(1)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Panie Redaktorze, czy planuje Pan wywiad z Panią Burmistrz? Jeśli tak to kiedy?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

PiS ma, wiec PiS da!
Bawmy sie wszyscy, poki nam jeszcze funduja!

racja?
racja?
6 lat temu

Pytanie jest tylko pytaniem a nie sugestią. Ssm sobie Anonim na nie odpowiedziales jako czytelnik ze pojdziesz na obie i o to chodziło redaktorowi.
Ale słusznie warto sie zastanowic czemu dwa razy idxie kasa z budzetu miasta zamiast raz a konkretnie.
Bogate miasto…

Emerytka
Emerytka
6 lat temu

Dzień Dziecka trwa od lat i jest obchodzony w naszym mieście przez różne organizacje i Burmistrz też organizuje – i dobrze, natomiast „Pierwszy Kolski Dzień Seniora” zainicjował Klub Seniora Trzecia Zmiana. Jak widać na plakacie Urząd Miejski i MDK widnieją jako partnerzy więc niestosownym wydaje się organizowanie przez Burmistrza imprezy pod tym samym tytułem jako imprezy odrębnej. Można było się dogadać i zrobić to razem do 5 października.Tym bardziej, że nazwa „Pierwszy Kolski Dzień Seniora” została zaczerpnięta z pomysłu Klubu Trzeciej Zmiany.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Robienie z igieł wideł. Tym lepiej dla seniorów! Takie szukanie dziury w całym niczemu nie służy. Z okazji Dnia Dziecka jak są różne imprezy jakoś szumu nie widać. Nie ma imprezy – źle, jak są dwie imprezy – też źle. Tylko ta druga impreza to „jedynie słuszna” ?
Niby „nie będziemy komentować” ale tytuł artykułu jest wymowny!
Przecież można wybrać OBYDWIE imprezy!

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Bo znowu ktoś chciał być ojcem sukcesu…

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

ciekawe, że na stronie MDK nie ma słowa o tej pierwszej imprezie

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Przez 18 lat ,od chwili ogłoszenia Ogólnopolskiego Dnia Seniora(1999rok) w Kole w tej sprawie nic się nie działo. Po 3-letnich staraniach Klubu „Trzecia Zmiana” o organizację tego typu Imprezy i wreszcie po uzyskaniu dotacji z Urzędu Miasta nagle wysyp imprez : gdzie sens , gdzie logika takich poczynań, nagle pojawiły się fundusze-n a dwie imprezy.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

ale że co? im więcej tym gorzej niby?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526