Władzę w Kole przejęła Elżbieta Modrzejewska! Konferencja prasowa wiceburmistrz i szefa Rady Miasta [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 21.09.2017

modrzejDziś w południe, w sali sesyjnej kolskiego Ratusza, odbyła się konferencja prasowa zwołana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Artura Szafrańskiego w związku z kryzysową sytuacją w naszym mieście wynikłą z wczorajszego zatrzymania i przesłuchania Burmistrza Miasta Koła Stanisława M. przez agentów CBA. Z konferencji dowiedzieliśmy się jak teraz wygląda sytuacja w mieście, jakie kroki musiał podjąć szef Rady w związku z tym oraz kto teraz będzie rządził miastem. Zachęcamy do czytania i obejrzenia zamieszczonego dalej materiału wideo z konferencji.

 

Okazuje się, że przepisy prawa nakładają obowiązek zarządzania miastem na wiceburmistrz Elżbietę Modrzejewską, która powiedziała dziennikarzom, że będzie kontynuowała sprawy rozpoczęte przez burmistrza. Podkreśliła, że istnieje zasada domniemania niewinności, więc należy poczekać na rozstrzygnięcia. Wyraziła też nadzieję, że „ta sytuacja będzie bardzo krótkotrwała. Inwestycje będą kontynuowane”. W czasie nieobecności burmistrza będzie się starała jak najlepiej zarządzać miastem „po to, że gdy wróci pan burmistrz, żeby był z nas dumny i będzie spokojnie kontynuował prace, które rozpoczął”.

MATERIAŁ WIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ:

 

Przewodniczący Rady wydał oświadczenie, które publikujemy pod spodem.

Opracował: Mariusz Kozajda

 

ef 001

Subskrybuj
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@Bohun

…że traktowanie kobiet w twoim stylu obecnie jest odbierane jako właśnie niewłaściwe, bo protekcjonalne. Kobieta, mężczyzna, jaka różnica? To znaczy, oczywiście w odniesieniu do sprawowania takiej funkcji. Tu chodzi o to, że pani się nie nadaje nie dlatego, że jest kobietą, tylko dlatego, że to człowiek „inwestorów Maciaszka”. Chyba proste. Kim natomiast są „inwestorzy Maciaszka”, wiemy. Wyobraź też może sobie, że Galemba aż taki naiwny to na pewno nie jest, bo teraz będzie, że PiS dobry, że nikt nic nie wiedział, że Maciaszek wybłagał te kilka siłownianych stojaków kosztujących, bagatela, DWA I PÓŁ MILIONA… Otóż nie! Według mnie każdy „specjalista” na tym fotelu MA WIEDZIEĆ, co dzieje się wokół, co w trawie piszczy. Buzia tej babci jeśli cokolwiek w ogóle tutaj zmienia, to tylko niestety na gorsze. Takim niewiniątkiem nie jest, na jakie chce wyglądać. Dalej mamy pilnujące tutaj interesów „inwestorów” towarzycho i w tym, jak nietrudno zaobserwować, również ciebie. Naprawdę, jeśli tamta wcześniejsza ekipa łamała prawo, zgłaszajcie, bo nadal można. Przestańcie natomiast wszyscy, bo nie tylko ty, szafować tym, jak pan E., tatuś naczelnik Edyty, że tamtych trzeba rozliczyć. Owszem, trzeba. Rozliczajcie. Jeśli jednak tego nie umiecie zrobić, to buzie na kłódki.

Gość
Gość
6 lat temu

Ani radna M.,ta najgłówniejsza przyboczna wodza,pchła szachrajka,główny doradca w sprawach obsadzania wielu stanowisk…

kolkaa
kolkaa
6 lat temu

Do Anonim. Po prostu ręce opadają od takich specjalistów. „Zniszczenie ujęcia wody” Przecież tam już nie było co zbierać, rdza zjadła wszystko , do tej pory to by wody nie było w Kole. Rozebranie przerdzewiałych urządzeń kosztowało miliony? Co ty człowieku wypisujesz to głowa boli. Poza tym nowe ujęcie według Ciebie nie działa to niby skąd mamy wodę , może z Warty ? Załamka takie komentarze, może zgłoś te rewelacje do prokuratury, a nie tutaj szczuj

rozpiór
rozpiór
6 lat temu

Ta cofnie , może sama nad tym pracowała?? – poniekąd jest biegłą w zakresie Karty Nauczyciela – wcześniej pracowała w Kuratorium i to nie było stanowisko byle jakie . No ale któż to może wiedzieć .

Moim skromny zdaniem – w mieście powinien być zarząd komisaryczny – może być PiS – owski już gorzej trafić nie można , ta Pani o czym wspomina w wywiadzie może okazać się mało samodzielna a także może być sterowana przez …. Myślę ze współpraca rady z Panią Musiałek może być owocna .

nina
nina
6 lat temu

Pani Burmistrz powinna cofnąć zwlnienie z pracy dyrektora szkoły. Jeżeli tego nie zrobi tzn. ,że jest taka sama jak jej poprzednik.

Baba
Baba
6 lat temu

Do Tak mi się wydaje
Dlaczego dzielisz ludzi na lepszych i gorszych ? jak nie z miasta to co gorszy , jesteś zakompleksionym starym zramolałym i na pewno złym człowiekiem po twoich sarkastycznych wypocinach widać że masz ogromne kompleksy ,ty jesteś najlepszy ? cóż gratuluję samooceny w moim mniemaniu błędnej wszystko co potrafisz to nienawidzić, żal mi ciebie.A właściwie nie, współczuję twoim bliskim i znajomym jeśli ich masz.

kjytresx
kjytresx
6 lat temu

Tylko yyyyyyy mówią i nic więcej konkretnego.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Były pracownik

Jaką wykonywałeś pracę jeśli jedno napisane przez Ciebie zdanie zawiera tyle błędów ortograficznych?

Były pracownik
Były pracownik
6 lat temu

To jest jakiś kabaret pani z poddembic żądzi miastem kołem

Bohun
Bohun
6 lat temu

@ Tak mi się wydaje
Czytaj ze zrozumieniem ..każdy kto tak sarkastycznie wypowiada się o kobietach jest dla mnie bucem czyli z definicji zarozumiały ,pyszałkowaty ,tępy i faktycznie jesteś
Bardzo ..Uczciwym..CZłowiekiem .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Osobiscie prosze wszystkich zabierajacych glos na tym forum, aby sie wzajemnie nie obrazali, jak rowniez nie komentowali cudzej fizjonomii!

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Polak

…że może faktycznie jestem idiotą, bo w odróżnieniu od Stanisława M. czy ciebie albo Bochuna jestem CZŁOWIEKIEM UCZCIWYM.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@Bochun, czy jak ci tam…

…że bucem i chamem to sam jesteś. Co taka babcia prawie już zupełnie ze wsi wie o Kole? Myślisz, że chodząc za Maciaszka (gdy ten „rozmawiał z inwestorami”, bo rozmawiał praktycznie stale) na różne imprezy czegoś się nauczyła? Wątpię. Myślę raczej, że jeśli już coś wie, to raczej o tych „inwestorach”. To jego człowiek i mówiąc wprost, może być od tych właśnie „inwestorów” jako pilnująca „Szanowni panstwo” wtyka. Trzeba natychmiast wymieść Koło z najbliższych współpracowników Stanisława M., z tobą włącznie. Inaczej dalej nas ta ośmiornica będzie oplatała. To CBA mogłoby jeszcze przyjrzeć się innym sprawom też.

Polak
Polak
6 lat temu

@Bohun nie denerwuj sie ,bo ten-@Tak mi się coś wydaje… nie wie co czyni.To idiota. Szkoda Twoich słow.

Bohun
Bohun
6 lat temu

@Tak mi się wydaje
Czytaj ze zrozumieniem bucu jeden gdzie napisałem o jakimś dobru Koła ?? pisałem o twoim chamstwie i sarkazmach swoje zdanie podtrzymuję .

zainteresowanyy
zainteresowanyy
6 lat temu

Kurde a skąd ona jest??? Jak długo mieszka w Kole??? Jak zna nasze ulice ??? Przyszła koleżanka z partyjnego nadania.
WYBIERAJMY BURMISTRZA Z KOŁA a nie ze Zgierza, TUrku czy Zdynskiej Woli

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że gdyby zdjęcie ilustrujące artykuł z autografami wystawić na jakąś dobroczynną aukcję, można by było niezłą kaskę dostać i kogoś rzeczywiście wspomóc. Mina tej pani bezcenna.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@Bohun

…jad? To już domena takich klakierów jak ty. Dalej próbujesz nam wmówić, że to towarzycho ma na celu dobro Koła? Wolnego! Skoro babcia taka mądra, to chyba mogła sama zostać panią burmistrz w tych swoich Poddębicach. Tam jej potencjału nie dostrzegli? Przecież to mieścina niewiele większa niż Kłodawa, znają się tam chyba wszyscy, więc co? Jeśli jest specjalistką w tym co robi, to coś na temat szefa wiedzieć też wypada, zatem rozumiem, że wiedziała, że była może nawet jego zwierzchniczką od mocodawców. Zresztą bez Maciaszka już takich „Bohunów” i innych Hunów tutaj więcej nie będzie. „U nas, w Kole”, jak to mawiała „koleżanka Maciaszka ze studiów”, już mówić nie będziecie.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@Anonim

…że tatuś pewnej pani naczelnik tyle razy chciał stawiać przed sądem tamtego burmistrza, że nic nie stało na przeszkodzie, żeby Maciaszek faktycznie zrobił audyty i wykonał to, co mu klakierzy szeptali. Skoro jednak tego nie zrobił, to raczej ty też śpiewasz jak ten tatuś tej naczelnik.

Bohun
Bohun
6 lat temu

@Tak mi się wydaje
Co korytko poszło …ten jad który rozsiewasz, jeśli komuś zaszkodzi to bądź pewny że właśnie tobie a te sarkazmy w stosunku do Pani Burmistrz żenada, nie podejmę polemiki z
kimś kto ma zryty beret .

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@Tak mi się… a jakie kompetencje mają ludzie z innego nadania co ? poprzednik powoływał samych najlepszych ? nie śpiewaj tutaj=peanów= ile milionów kosztowało zniszczenie starego ujęcia wody i ile nmilionów nowe które nie działa ???

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Bohun

…no, tak – naczelny klakier Stasia M. Wiesz, że już nawet najbliżsi kumple odcięli się od niego? Taki partyjny „artykuł 52.” z uzasadnieniem o braku współpracy 😉 Trzymać z nim już więc chyba nie warto, bo i tobie się do tyłka dobrać mogą, a ta babcia… no, nie wyrobię – święta chyba taka nie jest, raczej pełniąc taką funkcję wypada wiedzieć, z kim się współpracuje.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@gość

to tylko Twoje zdanie, nie jej, chociaż też mam takie samo jak Ty. Prawidłowo to ludzie z jego nadania w ogóle mogliby ustąpić wszyscy, bo ich kompetencje znamy, jednak o to Maciaszkowi, a tym bardziej jego szefom chodziło, żeby tu obsadzić wszystko takimi ludźmi. Mam wiedzę rzucającą na sprawę jeszcze gorszy cień, ale sam Andrzej P. ze Starego Miasta jest najwyrazistszym dowodem na to, jakich to specjalistów Maciaszek zatrudniał. Wszystkiego na Pogodę zrzucić się nie da. To Pogoda był raczej podwładnym Maciaszka, a obaj i tak czyiś.

Bohun
Bohun
6 lat temu

Czytam te bzdury i drwiny z Pani zastępcy … brak słów aby wasze chamstwo jakoś komentować jest mi po prostu wstyd i dlatego pragnę Panią bardzo serdecznie przeprosić i zapewnić że nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wyrażają swoje poglądy w tak prostacki sposób .

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@anonimowy

…że Galemba to teraz murem powinien za Maciaszkiem stać, jak stał za nim od pierwszego dnia kampanii wyborczej. Rozumiem nawet to, że PiS nie odciął się od Stanisława M. w czasie referendum, ale poseł Leszek przecież człowiek dość rozgarnięty i obrotny, miał tyle szans, żeby go wywalić, a teraz jednak mleko się rozlało i w momencie próby opuszczają swojego przecież człowieka. Maciaszek już zawsze będzie kojarzył mi się z tymi ludźmi, a ci ludzie z nim, tak samo jak byli członkowie PZPR, ORMO i ZOMO dzisiaj PiS udający. Galembę zresztą miałem też od zawsze za jednak człowieka od rzeczywistości mniej oderwanego niż Witold Czarnecki. Cóż, nie zawsze to co jest, jest takie, jak chcemy. Szkoda. Miały być zmiany, na które wielu wyborców Maciaszka liczyło, normalność, przejrzystość, energia w szukaniu inwestycji, szacunek dla mieszkańca, a wyszło gorzej, niż ktokolwiek mógłby przewidzieć w najczarniejszych scenariuszach. Taka nauczka dla nas wszystkich na przyszłość – i dla wyborców, i dla kandydatów.

gość
gość
6 lat temu

Moim zdaniem ta pani powinna zrezygnować z tej funkcji

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że te wszystkie Zgierze, Poddębice i inne Ozorkowy to z Maciaszkiem zawsze dmuchały w jedną trąbę, nawet pilnując go na zlecenie wyższych mocodawców. Ta babcia jakaś wyjątkowa tutaj nie jest. Oczywiście wszystko skończy się w najgorszym dla „Stanisława M.” przypadku krótkimi „zawiasami” i też niedługim zakazem pełnienia funkcji. Stawiam nawet na to, że będzie uniewinniony, bo jego prawdziwi szefowie już o to zadbają.

anonimowy
anonimowy
6 lat temu

Stanisław M. został 20 września usunięty z partii. Brawa za tę decyzję.

lok
lok
6 lat temu

gdzie sa dzisiaj ci wazeliniarze co zabierali glos na tym forum chwalac kolejarza

ted
ted
6 lat temu

To ta sama kobieta która powołał burmistz co go zawsze broniła i tłumaczyła?? No jaja

kolo
kolo
6 lat temu

ło w morde
zajebista wizytówka twarzy burmistrza
twarz roku

Wielewarty
Wielewarty
6 lat temu

…i niech on lepiej nie wraca i nic więcej nie kontynuuje!!! Tylko Warty jest on wart!

Dumny mieszkaniec Koła
Dumny mieszkaniec Koła
6 lat temu

Jeżeli pracuje pani na ….burmistrza dumę!!!,to proszę lepiej odejść bo to, z czego jest dumny burmistrz
jest wyjątkowo złe dla naszego miasta i jego mieszkańców!!! Proszę pracować tak,żeby miasto i jego
mieszkańcy byli dumni z pani działań!!!

zainteresowany
zainteresowany
6 lat temu

Ja też czytam Pana portal i czekam za informacjami z Pana ręki, gdyż są jasne, rzeczowe.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Panie Mariuszu proszę być na bieżąco

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526