Ukradł w nocy paliwo z traktora na swojej posesji i poprzebijał w nim opony!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.09.2017

sygnalpolicyjnyDo Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się mężczyzna, któremu w nocy skradziono paliwo z ciągnika rolniczego i poprzebijano w nim opony. Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim być 50 – letni mieszkaniec Koła, na posesji którego zgłaszający zaparkował wcześniej za jego zgodą traktor. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

30 sierpnia br. kolscy policjanci zostali poinformowani, że na terenie jednej z posesji w Kole dokonano kradzieży oleju napędowego z ciągnika. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pozostawił pojazd rolniczy na terenie nie swojej posesji, ale wcześniej uzgodnił to z jej właścicielem. Tam ubiegłej nocy nieznany sprawca poprzez zerwanie kłódki i wyłamanie zamykanego na klucz korka wlewu paliwa, ukradł ze zbiornika olej napędowy. Ponadto włamywacz przebił jeszcze wszystkie cztery opony pojazdu. Właściciel wycenił szkody na kwotę 1.200 złotych.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą kradzieży i uszkodzenia jest … właściciel posesji, na której ciągnik został zaparkowany. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik z tworzywa sztucznego z zawartością skradzionego paliwa. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenie mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
R.P.
R.P.
6 lat temu

Wóda ogłupia…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526