Duże utrudnienia na ul. Dąbskiej w Kole – trwa modernizacja nawierzchni drogi

Autor: kurier-kolski.pl | 25.09.2017

20170921_092740Zgodnie z zapowiedzią Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka z maja br., gdy był w powiecie kolskim, Wielkopolski Wojewódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich – Rejon w Kole prowadzi modernizację 5 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 473 z Koła do Przybyłowa (za Powierciem). Na całej trasie zrywana jest nawierzchnia ścieralna asfaltu i kładziona jest nowa, modernizowane są nowe zatoki autobusowe oraz pogłębiane i poprawiane przydrożne rowy. Inwestycja jest już niemal na ukończeniu i weszła w najgorszy etap, bo obecnie trwają roboty na ul. Dąbskiej w Kole, w związku z czym jeden pas ruchu jest wyłączony i tworzą się wielkie korki komunikacyjne. Drogowcy pracują nawet w deszczu, ale niestety nie nocami, gdy ruchu nie ma tu wcale. Prace miały planowo mają zakończyć się do końca września. Zachęcamy kierowców, o ile to możliwe, do omijania w najbliższych dniach ul. Dąbskiej i wybierania tras alternatywnych, a jeśli to niemożliwe, do wzmożonej uwagi.

 

15 maja 2017 roku Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak spotkał się z samorządowcami powiatu kolskiego, w tym m.in. Starostą Wieńczysławem Oblizajkiem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Dąbie Tomaszem Ludwickim. Celem spotkania było przedstawienie planowanych w najbliższym czasie inwestycji na drogach wojewódzkich w powiecie kolskim. Najważniejszą wśród nich jest rozbudowa drogi nr 263 od skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w miejscowości Kłodawa do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 473 w miejscowości Dąbie na odcinku o łącznej długości 19,5 km. Zadanie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” do 2020 roku. Obecnie trwa ocena wniosku o unijne dofinansowanie inwestycji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dąbie-spotkanie-marszałka-825x510Władze powiatu kolskiego i lokalni samorządowcy w maju br. spotkali się Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego w sprawie inwestycji drogowych.

Ponadto Wicemarszałek Wojciech Jankowiak poinformował samorządowców m.in. o planowanych w tym roku remontach nawierzchni jezdni na trzech odcinkach o łącznej długości 7,5 km: drogi wojewódzkiej nr 473 od Koła do Przybyłowa, drogi nr 263 od Korzecznika do Rysin oraz ulicy Bierzwieńskiej w Kłodawie. Łączna wartość tych zadań to niemal 4 mln zł.

20170921_092751

Po obfitych i długich deszczach synoptycy zapowiadają nadejście pogodnych dni, co nastraja optymistycznie, że uda się szybko ukończyć toczące się obecnie prace drogowe, a szczególnie remont nawierzchni ul. Dąbskiej w Kole.

Źródło: WZDW w Poznaniu
Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526