Wywiad z burmistrzem Stanisławem Maciaszkiem o Geotermii, inwestycjach, dotacjach, MDK, Budżecie Obywatelskim i spotkaniach z mieszkańcami [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.08.2017

Na prośbę naszych Czytelników przeprowadziliśmy wywiad z Burmistrzem Miasta Koła Stanisławem Maciaszkiem. O czym mówił burmistrz? Między innymi o: sprawie budowy Geotermii w naszym mieście, planowanej budowie 3 bloków komunalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie +, zagospodarowaniu specjalnej strefy inwestycyjnej, w tym o ewentualnej budowie w niej zakładu karnego, o rewitalizacji kolskiego Zamku i doniesieniu w sprawie dewastacji tego zabytku do Prokuratury,  remoncie zabytkowej kamienicy po hotelu na Starym Rynku i planowanej budowie Galerii Handlowej po „Zrembie”, rewitalizacji parków i budowie terenów rekreacyjnych dla mieszkańców, o sprawie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej w kolskim MDK, budowie parkingu na ul. Wojciechowskiego i wycince drzew przed blokiem nr 23-25, a także – o wprowadzeniu od przyszłego roku Budżetu Obywatelskiego, gdzie sami mieszkańcy będą mogli zadecydować na co przeznaczyć część pieniędzy ze swoich podatków. Pytaliśmy również czy i kiedy będą spotkania z burmistrzem w poszczególnych dzielnicach Koła. Zachęcamy do obejrzenia nagrania.

 

widok

Subskrybuj
Powiadom o
guest
55 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wojtek
Wojtek
6 lat temu

Nie rozumiem dlaczego czepiacie się redaktora. Przeprowadził wywiad z Burmistrzem prawidłowo bez okazywanych emocji osobistych . Nie dając się z prowokować. Nie okazał żadnej złości mimo że ma powody. Postąpił z =KLASĄ= tego wymaga kultura w przeprowadzaniu wywiadu. Popieram Pana Mariusza….

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Denzi

Ja Cie w zupelnosci rozumiem i Twoja zmiane zdania.
Na pewno oczekiwales, ze redaktor KK zdemoluje burmistrzowi gabinet, porwie na nim ubranie i wyzwie od najgorszych a tu takie rozczarowanie.
A moze sam tam pojdziesz (niekoniecznie cos demolujac) i powiesz burmistrzowi, co Ci lezy na watrobie?
Mam nadzieje, ze watrobe jeszcze masz, bo po Twoim wpisie…..!

Polak
Polak
6 lat temu

Mariusz ,no wreszcie jesteś sobą…Pozdrawiam;)

Denzi
6 lat temu

Panie redaktorze …Ile można tego słuchać ?Czyżby ocieplenie Pana relacji z burmistrzem?Może czas zadawać niewygodne pytania, których ludzie oczekują od Pana..Zmieniłem o Panu dobre zdanie..

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Co sie dzieje z postępowaniem prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne?
Dlaczego po obronie prezesa MZUKu został on przez Radę Nadzorczą odwołany a następnie została odwołana Rada, po czym po powołaniu nowej prezes nastąpiły zmiany personalne w Radzie?
Dlaczego KTBS do dnia dzisiejszego nie pozyskał nowych nieruchomosci?
Dlaczego MZEC nie podłączył starego miasta do miejskiej sieci cieplnej ?
Dlaczego przedsiębiorca ktory wygrał sprawę z Gmina otrzymał należność w gotowce?
Dlaczego osoba dyscyplinarnie zwolniona ze szkoły pełni funkcje naczelnika?
Dlaczego nie ma odpowiedzi na niektóre interpelacje? O! A propos klakierek wejdź sobie na bip i zobacz jak wiele interpelacji radnych pozostaje bez odpowiedzi. Większość to sprawy istotne dla miasta! Moge tak wymieniać i wymieniać.. Ale tobie można pisać i tłumaczyć, ale jak jestes ograniczony to nic nie poradzę.
Pytań, jest wiecej, dużo wiecej ale lepiej zadać je mailowo niż w taki sposób ale jeśli wywołałeś mnie do odpowiedzi to sam tego chciałeś grzegorzu dyndało. Daj mi teraz odpoczywać nad jeziorkiem bo nie po to cieżko pracuje żeby takiemu …,,,,tłumaczyć

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ustosunkuje sie do tego wieczorem dobrze klakierku-pyszałku?

Pytający
Pytający
6 lat temu

Pan Burmistrz mówi, że nie będzie robił wbrew mieszkańcom Koła? No tak, za niewiele ponad rok wybory samorządowe. A proszę zapytać czy mieszkańcy Koła chcieli pseudo fachowców z Turku, Zgierza, Gniezna, Kalisza, Poddębic którzy biorą niemałe pieniądze za zasiadanie w Radach Nadzorczych, czy na stanowiskach Prezesów? – to w Kole nie ma wykwalifikowanych osób?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

do mleczarza: a według Ciebie jakie konkretnie sprawy powinny być poruszane, ogólnikowo ja też potrafię pisać, WYPUNKTUJ……..

Wojtek
Wojtek
6 lat temu

Mam pytanie do Redakcji Kuriera. Czy można się dowiedzieć jakie kwalifikacje ma nowa Pani Prezes MZUK. Moim zdaniem w tej firmie nikt nie ma pojęcia o transporcie. My jako mieszkańcy płacimy za wywóz śmieci: 1 pojemnik mieszane,1 pojemnik popiół i za worek -plastików-szkła-makulatury i bio-odpadów w miesiącu.
wiemy że jak ktoś ma więcej i wystawi worki to też zabiorą. Dziwi mnie dlaczego zostały zwiększone kursy i samochody jeżdżą dodatkowo? kto za to płaci? Najgorsze jest to że śmieciarki jeżdżą w godzinach o największym natężeniu ruchu na ulicach. Dlaczego śmieciarka jedzie ulicą Toruńską po godzinie 10oo jak są otwierane sklepy , a nie zaraz po godz. 7oo jak wszyscy są w pracy i parkingi na tej ulicy jeszcze są nie zapełnione i można śmieciarkę ominąć. Jeszcze zabieranie śmieci w dni targowe na ulicach 3-go Maja-Chełmońskiego- Wyspiańskiego i Narutowicza w godzinach rannych gdy te ulice są pozastawiane samochodami tych, co przyjechali na targ. Zdrowy rozsądek nakazuje by można to robić po godz.12oo jak już jest luz na ulicach,wtedy nie muszą kierowcy manewrować i wydłużać sobie czas zabierania pojemników. To są dodatkowe koszty transportu ,które można uniknąć. Później się okaże że po nowym roku trzeba znów podnieść opłaty za wywóz? Może Redakcja jeszcze sama przeanalizuje ten temat i wyciągnie wnioski? pozdrawiam….

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Jak nie z budżetu to skąd pochodzą? Spółki dały?

Jack
Jack
6 lat temu

Polak usłyszałeś odpowiedź na to pytanie ? bo ja nie lemingu

Polak
Polak
6 lat temu

@Jack.Pytanie było -czy pieniadze pochodzily z budzetu?Odpowiedz;że nie pochodzą z budżetu. Słuchaj lemingu lepiej ,lub kup czerwona tubę.

Jack
Jack
6 lat temu

Wywiad dobry pytania na poziomie prezydenckim, ale odpowiedzi z d..y. Proste pytanie kto ufundował donice? yyyyyyy koniec odpowiedzi żenada !

gość
gość
6 lat temu

Całe szczęście że wyprowadzam się z tego miasta, o jest dno dna

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Mnie jest zawsze do śmiechu trefnisiu, przenoś sobie swoją urojoną firmę gdzie chcesz. Im mniej osobników Tobie podobnych tym lepiej, bo to przez Was demokracja płata takie figle. Powiedz mi czy Tobie ten wywiad odpowiada?! Nie powinien według Ciebie wyglądać inaczej a przede wszystkim czy nie powinny być w nim poruszane istotne dla miasta sprawy?

Polak
Polak
6 lat temu

Bardzo dobry wywiad,rzeczowy,kulturalny choć niekiedy lekko napastliwy,ale ok.Odpowiedzi p. burmistrza tez konkretne i dogłębne. Oby tak dalej Mariusz.I teraz zobacz, krzyk lemingów i przeciwników „dobrej zmiany”Kim byleś dla nich…pieskiem do gryzienia i szczekania. Dziwia się teraz ,że umiesz kulturalnie rozmawiać.To są tacy ludzie ,dzieci sb i pzpr koneksje.Dobrze ,ze wyrywasz sie z tego środowiska i stajesz sie obiektywny.Pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Do MLECZARZA-Firmę zatrudniającą 185 pracowników też przeniosę, SKORO TAK PODPOWIADASZ, ale pracowników NIE ZABIORĘ ZE SOBĄ. WTEDY ZOBACZYMY JAK BĘDZIE TOBIE DO ŚMIECHU…HA HA HA

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

To się wyprowadzaj, jednego ……….mniej

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Ludzie opamiętajcie się i przestańcie się czepiać bo się wyprowadzę z Koła.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Coś mi tu nie gra

xyz
xyz
6 lat temu

W końcu jakaś nowość na portalu, powodzenia Panie Mariuszu. Proszę wprowadzać nowości i pisać, pisać, pisać. Lubię czytać Pana artykuły, są bardzo wciągające. Codziennie śledzę Pana portal bo fajnie się je czyta. Teraz Urząd może tylko żałować że pozbył się takiego pracownika. Dobranoc.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

To czy były wziętE za wywiad pieniądze jest do sprawdzenia. Najpierw sprawdźcie a później piszcie. JAK TO ŁATWO PSA UDERZYĆ, KIJA ZAWSZE SIĘ ZNAJDZIE. SZKODA TYLKO BIEDNEGO PSA…..PRZEMYŚLCIE

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

A mnie się wywiad podobał, dobrze że Pan Redaktor wprowadził wywiady na swój portal, mam nadzieję że to dopiero początek wywiadów. A może by pomyśleć o wywiadach z innymi osobami. Temat do przemyślenia. Pozdrawiam i proszę spać spokojnie, jest wywiad-gadają, nie było wywiadów też gadali, jak tu dogodzić ludziom.

as
as
6 lat temu

Panie redaktorze. Zniżył się pan do niskiego poziomu intelektualnego swojego interlokutora. Jeśli to był pana słaby dzień, to spoko, rozumiem, ale jeśli zrobił pan ten wywiad za kasę, to od dzisiaj jest pan dla mnie korupcyjnym śmieciem. Pozdrawiam.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Smutno mi, włączę sobie jakiś horror

Gość
Gość
6 lat temu

I …dupa! Ładnie ,gładko …panie burmistrzu i panie burmistrzu…i szanowni państwo…! I nic z tego wywiadu nie wiemy więcej ponad to ,co wcześniej wszyscy wiedzieliśmy!
Taki ułożony wywiadzik…taki ułożony…
A dlaczego?

Gość
Gość
6 lat temu

Panie Redaktorze ,proszę się nie denerwować na nas piszących,po to jest ten portal . Poruszamy sprawy naszego miasta Koła. Różne głupstwa ludzie mówią na ulicy a tu Pan może przynajmniej wyjaśnić,wytłumaczyć,sprostować .
I tak Pana Kurier jest najlepszy na terenie powiatu.
Tak trzymaj dalej.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Szanowny Panie redaktorze. Kto kłamie odnośnie hotelu Polonia
Czy mrze Pan to wyjaśnić . A tak na marginesie stara płyta nowa igła.

elew
elew
6 lat temu

Dociekliwych pytań nie będzie ponieważ Panu redaktorowi zakneblowano buzię -terror ekonomiczny.

ELKA
ELKA
6 lat temu

Cieszy koniec monopolu e kolo na wywiady ,ale prosimy o bardziej dociekliwe pytania dotyczące problemów miasta .

Jolanta
Jolanta
6 lat temu

Bo zaczęła się juz walka wyborcza.
Na mieście sie mówi ,ze to cieplik sponsorował a to jest moja spółka i o ile wiem nie było mojej zgody.

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Ten wywiad wygląda jak materiał promocyjny. Brakuje mi tylko napisu materiał sponsorowany. Temat kwiatów a czy to prawda że spółki miejskie są „sponsorami” kwiatów jak to miało miejsce z siłownia na Dąbrowskiego? Czyli możemy zapłacić to w cenie wody lub ciepła. O taki dobroczynny zakład

Fakt
Fakt
6 lat temu

W zasadzie 2 razy do tej samej rzeki się nie wchodzi.
Burmistrzowi redaktor był potrzebny przed referendum a teraz zbliżają się wielkimi krokami nowe wybory samorządowe.
Nigdy nie mów nigdy.

gość
gość
6 lat temu

Mówi ciągle o tym samym, już tego nie da się słuchać, ale cóż jakie miasto taki burmistrz

Gość
Gość
6 lat temu

Wywiad porażka. Czyżby Pan Redaktor chciał wrócić do UM.

Gość
Gość
6 lat temu

No a czego się spodziewałeś.Było jak zawsze. A jutro to nie wiem kto będzie dociekliwy na sesji.Najważniejszych radnych nie będzie.
W wywiadzie nie padło pytanie kto poniesie koszty za odszkodowania dla pracowników. Nie wyobrażam sobie aby to miały byc przesunięcia w budżecie.Jestem podatnikiem i nie wyrażam zgody na takie rozwiązanie.
Za błędy powinien płacić ten kto je popełnił.
Którego z radnych będzie stać na odwagę aby to zaproponować burmistrzowi ?

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Jestem zmieszany. Nie wiem co myśleć choć nasuwają mi się pewne spostrzeżenia. Wywiad – standard. Maciaszek ma swój poziom którego nie przekracza o nie może przebić. Zero konkretów szanowni państwo. Może jutro na sesji będzie lepiej..

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Polak nie fikaj, poczytaj sobie lepiej Miłosierdzie Gminy. Żebyś wiedział że sie uaktywnie ale nie ty będziesz decydował kiedy

zainteresowanyy
zainteresowanyy
6 lat temu

A dla czego nie bylo pytan obodszkodowania, same wygodne czy to oznacza ze KK również jak ekolo dostal kasę za milczenie ??
Ile Pan dostał może to nie tajemnica

rrf
rrf
6 lat temu

To najlepszy burmistrz w histori tego Koła i zadni radni tego nie zakrzyczą!

Polak
Polak
6 lat temu

Beda spotkania z mieszkancami to sobie Mleczarz przyjdz i zadawaj jakie chcesz jak masz odwage pokazac twarz publicznie,a nie redaktorem chcesz sie wyreczac.Wszyscy cwaniacy jestescie pod przykrywką nicków.Zobaczymy jaki bedziesz kozak twarzą w twarz z Panem Burmistrzem.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ja tez mam troche niedosyt:/
Szanowna Redakcjo czy następnym razem może użytkownicy portalu będą mogli drogą mailową zadać swoje pytania, które Pan Redaktor by odczytał?

ziuta
ziuta
6 lat temu

Ty gosciu sie nie wynurzaj tu i nie badz taki do przodu bo ci tyłu braknie. Za duzy smark jestes i przykonasz sie jakie ciekawe pytania zadam na spotkaniach p.Maciaszkowi.

Zbyszek
Zbyszek
6 lat temu

No cóż – Stanisław da radę. Ciekawe czy mieszkańcy i lokatorzy podołają.???

Gosc
Gosc
6 lat temu

A o co jeszcze chcesz zapytac? Najwazniejsze odpowiedzi uslyszelismy. Juz widze jak pojdziesz?

ziuta
ziuta
6 lat temu

Juz sie szykuje na te spotkania tylko ciekawe czy sie doczekam 😀

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526