Wakacyjny Rajd LOK „Na Półmetku”

Autor: kurier-kolski.pl | 04.08.2017

IMG_9056Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zorganizowali 29 lipca (sobota) Rajd Rowerowy na trasie: Koło – Dzierawy – Ochle – Waki – Gąsiorów – Zamek Kolski – Koło LOK. Pierwotnie planowano zajechać do Parku w Kościelcu, ale ze względu na zły stan drogi gruntowej z parku w kierunku wału rzeki Warty po ostatnich opadach deszczu, skrócono trasę o ponad 3,5 km. Ogółem przejechano rowerami 26 km.

 

To już połowa tegorocznych wakacji tak więc zamiarem organizatorów było kolejne „oderwanie”  od komputerów i od  TV, dalsze zbliżenie do natury i poznawanie przepięknych malowniczo przyrodniczych okolic naszego miasta. Około godziny dziesiątej grupa  cyklistów wyruszyła rowerami z Parku 600-Lecia w Kole na trasę niezwykle ciekawą pod względem historyczno – przyrodniczym. Na całej przejechanej trasie podziwiano przepiękne krajobrazy meandrów rozlewisk rzeki Warty, a także i nadwarciańskich rozkwieconych łąk pełnych bocianów brodzących po rozlewiskach, rodziny łabędzi, a nawet gromadki kormoranów w okolicy wsi Waki.

O godz. 11.50 po przejechaniu około 15 km dotarliśmy do promu na Warcie. Pan Grzegorz obsługujący prom „Zdzisław” chętnie przewiózł nas na drugą stronę rzeki , gdzie już po stronie Gminy Kościelec, w imieniu władz gminnych powitał naszą kolską grupę radny Rady Gminy w Kościelcu Błażej Oźminkowski. Ciekawie opowiedział nie tylko o swoim terenie (Tury – Waki ), ale o całej gminie. Ponadto obdarował  na pamiątkę spotkania  naszą grupę napojami, słodyczami i upominkami. Niemal cała grupa poprosiła panów Błażeja i Grzegorza o ponowne przepłynięcie promem rzeki Warty, czego również nie odmówili.

IMG_9032 IMG_9050

Po odpoczynku w Wakach przy promie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Przed nami do pokonania zostało ponad 11 km. Po drodze jeszcze Trzęśniew i Gąsiorów, ale już po przejechaniu mostu na Kiełbasce wałem przeciwpowodziowym dojechaliśmy do ruin Zamku Kolskiego. Tutaj radna Rady Miejskiej w Kole,  uczestnicząca w naszym rajdzie – Teresa Brzoska, jako że wjechaliśmy na „jej” teren, poprosiła wszystkich o rekonesans porządkowy na terenie przedzamcza. Trudno było jej odmówić. Krótki odpoczynek przy Zamku  i trzeba było jechać dalej, bo już z Klubu  sygnalizowano o czekającym nas posiłku.

IMG_9030

Do Klubu LOK przy ul. Pułaskiego 8  dotarliśmy około godz. 14-tej. Zmęczeni pokonaną trasą, po krótkim odpoczynku niezwykle smakowały wszystkim kiełbaski z przyprawami, pieczywo i gorąca herbata, na które zaprosiła nas członkini Rady Klubu Małgorzata Stężewska, która ufundowała również grupie pieczywo i czekolady, a wędlinę ufundowała radna Teresa Brzoska, za co serdecznie uczestnicy rajdu obu paniom dziękują.

Komandorem tej niezwykle ciekawej  wyprawy rowerowej był Andrzej Kowalski, który serdecznie podziękował wszystkim za uczestnictwo, pogratulował kondycji na zaliczonej trasie, często podmokłej i trudno przejezdnej, a także zaprosił na kolejną imprezę rowerową jeszcze podczas tegorocznych wakacji letnich.

Foto i tekst: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo match auflösen

lovoo vote lovoo unter 18 http://lovooeinloggen.com/

Wszak
Wszak
6 lat temu

super impreza balanga na 102

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Prawdopodobnie mógł dostać telefon od przyjaciela…

Pytający
Pytający
6 lat temu

Rajd rajdem, a gdzie pan Radny Borysiewicz był 2 sierpnia, że był nie obecny na Sesji Rady Miejskiej w Kole?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526