W sprawie zaniedbanego Cmentarza Wojennego interweniował Wielkopolski Urząd Wojewódzki! UM skosił chwasty!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.08.2017

14542356_1850436825189673_5423820334742467588_oInformacje, które niedawno podaliśmy, o bardzo zaniedbanym Cmentarzu Wojennym w Kole, gdzie spoczywają bohaterscy polscy lotnicy oraz żołnierze radzieccy, trafiły poprzez mieszkańców naszego miasta do służb Wojewody Wielkopolskiego w Poznaniu. Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Oddział Ochrony Dziedzictwa Narodowego, podjął szybką interwencję w stosunku do Urzędu Miejskiego w Kole. Efekt jest natychmiastowy – wykoszono ogromną trawę i metrowe chwasty! Można? Można! Co więcej, urzędnicy Wojewody Wielkopolskiego zapewniają o trwających przygotowaniach do remontu kolskiego Cmentarza Wojennego. Brawo nasz Wojewoda!

 

Otrzymaliśmy e-mailową informację, jaka została przesłana mieszkańcom Koła w wyniku ich interwencji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Oto jej treść:

Szanowni Państwo,
Bardzo dziękuję za wiadomość dotyczącą zaniedbań na cmentarzu wojennym w Kole. Zgodnie z polskimi przepisami obiekt ten znajduje się pod opieką Państwa, a bezpośredni dozór nad nim pełni samorząd. W związku z powyższym do Urzędu Miejskiego w Kole zostało skierowane pismo z odpowiednią informacją w tym zakresie. Jednocześnie mogę zapewnić, że trwają też przygotowania do przeprowadzenia remontu powyższego obiektu w najbliższych latach.
Z poważaniem,
Sławomir Józefiak
st. specjalista
Oddział Organizacyjny i Ochrony Dziedzictwa Narodowego
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

.
Urząd Miejski w Kole natychmiast „rzucił” na teren cmentarza przy ul. Poległych swoich pracowników, którzy wykosili ogromne trawsko i chwasty zarastające mogiły. Właśnie dziś zakończono te prace.

Jak wyraźnie widać, merytoryczny wydział Urzędu Wojewódzkiego potwierdził niezbicie, że Cmentarz Wojenny w Kole znajduje się pod prawną ochroną i opieką Państwa Polskiego, „a bezpośredni dozór nad nim pełni samorząd”. Z tego wynika, że powstałe zaniedbania są niezgodne z prawem i nigdy nawet nie powinno dojść do takich sytuacji!

zbigniew_hoffmannPozostaje nam tylko podziękować mieszkańcom Koła za czujność, wrażliwość i reakcje, a służbom urzędniczym Pana Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna z PiS (na zdjęciu obok) za słuszną, szybką i niezwykle skuteczną interwencję!

Mariusz Kozajda
(zdjęcia poglądowe arch.)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Zarzycki
Zarzycki
6 lat temu

Takie właśnie sytuację jak ta ,są sprawdzianem wielkości albo małości człowieka! Panie Maciaszek jest pan małym ,nie godnym piastowanego takiego stanowiska człowieczkiem!

ffg
ffg
6 lat temu

Ten Maciaszek to w ogole jest katolik czy nie bo zawsze myslałem że my katolicy mamy swoje zasady moralne i szanujemy innych ludzi za życia i po śmierci takze.
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego to najwazniejsze z przykazań. To glowne przykazanie miłosci. Jak ten człowiek je realizuje?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Burmistrzu, czas się pakować, bo moje grono rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy na Pana głosowali wypowiadają się, że nie oddadzą na Pana głosu w najbliższych wyborach. Mój głos też Pan stracił. Wstyd nie dbać o groby, wstyd, wstyd.

Ela
Ela
6 lat temu

Brawo dla Pani Teresy. Kogo interesuje cmentarz? Nikogo. Tylko działania i inicjatywa radnej spowodowały że żołnierze tam pochowani mają szacunek przez uporządkowanie terenu.

ELKA
ELKA
6 lat temu

Brawo redakcja !

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

że to jest obowiązkiem miasta to radna Brzoska mówiła już w tamtym roku.

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

A gdzie prawnicy Urzędu, podobno jest ich tam cały zastęp

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

„… Zgodnie z polskimi przepisami obiekt ten znajduje się pod opieką Państwa, a bezpośredni dozór nad nim pełni samorząd. W związku z powyższym do Urzędu Miejskiego w Kole zostało skierowane pismo…”

To co, samorzad nie wie co nalezy do jego obowiazkow?
Wojewoda musi przypominac?
WSTYD!!!

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Nuszkiewicz Olejniczak też w tym gronie

Atia
Atia
6 lat temu

Sobolewski, Brzoska, Piasecki, Obiala, Kuty, Tamborska, Baryła. Co my byśmy bez nich zrobili?

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

Wstyd dla burmistrza na całe wjewództwo, że dopuścił do takiego stanu rzeczy, mieszkańcy podziękują mu w wyborach

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Brawo Panie Wojewodo!!!! Dziękujemy!!! Dziękujemy Pani Tereso!!! Dziękujemy Panie Redaktorze!!!! Panie Wojewodo, proszę częściej przyglądać się naszemu miastu.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526