Zwolniona dyscyplinarnie z art. 52 przez Stanisława Maciaszka była sekretarka domaga się wysokich odszkodowań!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.07.2017

sąd 111Przed Sądem Rejonowym w Koninie – Wydziałem Pracy odbyła się kolejna „kolska” rozprawa – tym razem z powództwa byłej sekretarki burmistrza, zwolnionej przez niego dyscyplinarnie, i to nie od razu, ale dopiero po pewnym czasie. Pikanterii sprawie dodaje kilka faktów, m.in. że mężem zwolnionej jest jeden z radnych, który mocno zaangażował się w ówczesne protesty w Wodociągach, że – jak zeznała powódka – burmistrz wielokrotnie podkreślał w rozmowach z nią, iż jest atrakcyjną kobietą, twierdząc, że nie rozumie jej męża, który miał rzekomo pokazywać się „na mieście” z innymi kobietami, a na koniec hit – burmistrz Maciaszek powołał na świadka przed oblicze sądu własną córkę, która zeznała, że pracownica jej tatusiowi, a potem również jej, pokazała na ulicy środkowy palec, co miało oczywiście być obelżywym gestem. Zwolniona sekretarka zdecydowanie zaprzeczyła, a obecni na sali zareagowali słyszalnym oburzeniem na takie stwierdzenia. Była sekretarka żąda wysokich odszkodowań za niesłuszne zwolnienie, za okres pozostawania bez pracy oraz za nierówne traktowanie jej, czyli za mobbing!

 

Zwolniona dyscyplinarnie pracownica Urzędu jest kolejną z osób, które w ten sposób potraktował Stanisław Maciaszek, a która postanowiła się bronić w Sądzie Pracy. Powódka skarży kolskiego burmistrza nie tylko o wysokie odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie, o anulowanie zwolnienia dyscyplinarnego z art. 52, ale także o nierówne traktowanie, czyli o mobbing.

Podczas tej rozprawy przesłuchana została szefowa Pływalni Miejskiej, powódka, a także … starsza córka burmistrza Maciaszka, którą podał on jako świadka. Sam Maciaszek też miał zeznawać, ale nie pojawił się w Sądzie ani nie usprawiedliwił w żaden sposób swojej nieobecności. Jego córka, pytana przez Sąd czy wie czemu jej ojciec nie dotarł na rozprawę, stwierdziła, że nic jej o tym nie wiadomo. Ponieważ takie zachowanie i nieusprawiedliwione nieprzybycie do Sądu jest lekceważeniem powagi Sądu, dlatego ten postanowił, że burmistrz zostanie ukarany przez pozbawienie możliwości zeznań – czyli dowód z jego zeznań zostanie pominięty.

basen w Kole

Pierwszym świadkiem była szefowa kolskiej Pływalni Miejskiej, także wcześniej zwolniona, a potem przywrócona do pracy przez burmistrza w wyniku zawartej ugody, o czym niedawno pisaliśmy. Zapytana czy zna powódkę, odpowiedziała, że z racji zawodowych zna, gdyż pracowała ona w sekretariacie burmistrza. Pytana o relacje sekretarki z obecnym burmistrzem, powiedziała: – Miałam możliwość zaobserwowania pracy pani Karoliny i jej relacji z przełożonym. Moim zdaniem ich relacje były poprawne, bo powódka wykonywała swoje obowiązki nienagannie, kulturalnie, nie widać było żadnych uchybień. W maju 2015 r. zwróciłam się do Działu Kadr UM o przyjęcie nowego pracownika na kasę do Pływalni. Były tam bardzo określone wymagania do takiej osoby, bo taka osoba miała być bardzo dyspozycyjna, praca 7 dni w tygodniu, na 2 zmiany, również w święta, a poza tym mająca doświadczenie w obsłudze kasy fiskalnej i na terminalu płatniczym. Chodziło mi o to, żeby ta osoba była już doświadczona. Długo jednak nikt nie przychodził. Pewnego dnia na początku września przyszła do mnie rano pani Karolina z informacją, że została przeniesiona tutaj na Pływalnię. Dla mnie to był ogromny szok, bo pracowała ona przecież na stanowisku urzędniczym jako pracownik samorządowy, a stanowisko, które miałaby objąć było stanowiskiem robotniczym. Nie miała też doświadczenia. Powódka była wtedy bardzo roztrzęsiona i zdenerwowana. Miała mieć niższe wynagrodzenie, z pracy 1-zmianowej miała przejść na pracę zmianową z 7-dniowym tygodniem pracy, a miała małe dziecko, więc dla mnie to była jej degradacja. Dodatkowo nie miała kwalifikacji do pracy na kasie ani książeczki sanepidowskiej koniecznej do pracy na basenie. Próbowałam się dodzwonić do Urzędu, ale nikt nie odbierał. W konsekwencji kazałam jej się podpisać na liście obecności i iść do Sanepidu. I miałam nadzieję, że wszystko się jakoś wyjaśni. I wtedy nasz kontakt się już skończył. Pani Karolina potem była na zwolnieniu lekarskim, a ja pracowałam do 25 listopada.

Na pytanie czy wie, dlaczego sekretarka została potem zwolniona dyscyplinarnie, świadek stwierdziła, że nie widziała dokumentu zwolnienia jej. – Słyszałam, że zarzucono jej nieprofesjonalne wykonywanie pracy i niewłaściwe zwracanie się do przełożonego, ale nigdy nie byłam świadkiem czegoś takiego, by powódka do kogokolwiek, czy do petenta, czy do przełożonego, czy nawet do kolegi lub koleżanki z pracy, zwracała się w sposób nieodpowiedni, który nie przystoi urzędnikowi w miejscu pracy. Nie słyszałam też nigdy, by krytykowała burmistrza lub innych współpracowników.

Jako druga zeznawała starsza z córek burmistrza Stanisława Maciaszka. Kobieta ma już inne nazwisko, po mężu, więc gdy zapytana na początku rozprawy o stosunek do stron procesu powiedziała, że jest córką pozwanego, widać było na twarzy sędzi duże zaskoczenie, a z gardła wyrwało jej się „aha…” i nastąpiła chwila konsternacji. Pytana potem przez Sąd czy zna powódkę odpowiedziała, że zna zwolnioną sekretarkę i jej męża, że spotykali się na imprezach miejskich i relacje z nimi były początkowo dobre. Potem stwierdziła, że jest jej wiadomo, że została zwolniona w związku z utratą zaufania. Przytoczyła tu sytuację jaka podobno miała wówczas miejsce, gdy koleżanka podesłała jej na portalu społecznościowym „aktywność p. Karoliny na facebooku, która wręcz namawiała i propagowała do udziału w referendum”. Potem opowiedziała historyjkę, która wyrwała z gardeł obecnych na sali okrzyk zdziwienia, jakoby powódka miała pokazać burmistrzowi na ulicy środkowy palec w obelżywym geście. Jak twierdziła, podobna sytuacja miała także ją spotkać 2 tygodnie później. – Ja dobrze zapamiętałam to zdarzenie – opowiadała – bo było szokujące. Tata jechał z pracy samochodem i rozmawialiśmy na głośnomówiącym, i tata nagle zamilkł… Gdy zapytałam co się stało, powiedział, że właśnie mijał p. Karolinę i pozdrowiła go środkowym palcem. Podobna sytuacja miała miejsce ze mną 2 tygodnie później, gdy zjeżdżałam z mostu, a p. Karolina szła z wózkiem.

urząd miejski w kole

Na końcu obszernie zeznawała powódka, czyli zwolniona z pracy sekretarka, która ze szczegółami opowiadała jak wyglądała jej praca, jej relacje z burmistrzem Maciaszkiem oraz wszelkie późniejsze perypetie, jakie ją spotkały. Opowiadała, że sekretarką była już za poprzedniego burmistrza i w momencie, gdy Stanisław Maciaszek objął to stanowisko, to akurat była na macierzyńskim.

– Mój mąż został wybrany radnym i burmistrz po 4 miesiącach poprosił go wtedy, żebym wcześniej wróciła do pracy, bo w sekretariacie był chaos, bo była nowa pracownica, która nie miała doświadczenia, więc burmistrz Maciaszek zaproponował mojemu mężowi, abym wróciła wcześniej do pracy. Stwierdziliśmy z mężem, że jest to możliwe jeśli będę miała zagwarantowaną przerwę na karmienie, bo mieszkam niedaleko, naprzeciwko urzędu. Wróciłam do pracy i nasze relacje początkowo były bardzo dobre. Burmistrz mówił, że dobrze, ze wróciłam, bo sekretariat wreszcie dobrze funkcjonuje. Nowa pracownica też cieszyło się, że wróciłam. Również zadowolony był ze mnie ówczesny zastępca burmistrza. Potem, za dobra pracę, w kwietniu burmistrz dał mi podwyżkę 400 zł. Bardzo się z tego ucieszyłam.  A na poprzedniej rozprawie usłyszałam od byłej kadrowej, że to nie za dobrą pracę, ale żeby zamknąć usta mojemu mężowi na sesji Rady.

_DSC0906

Potem powódka opowiadała, że chętnie przychodziła do pracy i wykonywała wszelkie swoje obowiązki w odpowiedni sposób, wykonywała wszelkie polecenia służbowe. – Ale pod koniec kwietnia 2015 r. były różne Komisje Rady Miejskiej, w których mój mąż aktywnie uczestniczył jako radny, i to co tam mówił nie do końca podobało się burmistrzowi. I te zdania, wypowiadane przez mojego męża, burmistrza strasznie bolały, bo mój mąż mówił prawdę, która mu nie odpowiadała. Tak samo jeśli ktoś wygłasza swoje poglądy, które niekoniecznie są przychylne panu Maciaszkowi, no i wtedy zaczęły się problemy.  I już wówczas te relacje zaczęły się psuć. Pan burmistrz przestał się do mnie odzywać, tylko wszystkie polecenia wydawał koleżance siedzącej obok mnie, co było dla mnie absurdem, bo ona jako nowy pracownik nie umiała wszystkiego i w konsekwencji i tak pytała o wszystko mnie. Zazwyczaj i tak musiałam tłumaczyć jej co i jak wykonać (…) Czułam się jakbym tam była intruzem, jak jakaś trędowata – mówiła łamiącym się głosem była sekretarka burmistrza – Traktowana byłam jak powietrze, jakby mnie nie było, aż 15 sierpnia był pierwszy strajk u mojego męża w Wodociągach. I mąż przyjechał z tego strajku, zaśmiał się i powiedział do mnie: Karolina, lepiej nie idź do pracy, bo będziesz zwolniona. Ja powiedziałam mu, że no ale dlaczego, skoro to jest twoja praca, ja wykonuję swoją pracę rzetelnie, tak jak powinnam, więc dlaczego miałabym zostać ofiarą jakiegoś twojego konfliktu z panem Maciaszkiem? No i faktycznie w poniedziałek zostałam wezwana do burmistrza i już mi się zapaliła czerwona lampka. Gdy weszłam, to siedziały już kadrowa i sekretarzowa. I kadrowa dała mi do podpisu dokument dotyczący mojej zgody na przejście na basen i obniżenie wynagrodzenia o połowę.

Następnie zwolniona pracownica płacząc opowiedziała jak mimo oporów podpisała degradujący ją dokument i poszła na Pływalnię do kierowniczki. Co tam się działo, znamy już z wcześniejszej relacji szefowej basenu.

Powódka poproszona przez Sąd o ustosunkowanie się do zeznań córki burmistrza, że pokazywała im środkowy palec, zdecydowanie zaprzeczyła, że miało to miejsce i odparła drżącym głosem, mówiąc przez łzy: – Jakkolwiek by mnie ten człowiek nie skrzywdził, do takiego poziomu bym się nie zniżyła. Rodzice mnie inaczej wychowali, że mam odnosić się do ludzi z szacunkiem. I jakąkolwiek by mi wyrządzili krzywdę, to ja uważam, że to zło, które wyrządził mi pan Maciaszek wróci do niego, tyle, że z podwojoną siłą. Dla mnie to jest w ogóle absurd co ta dziewczyna mówi, bo mnie nie zna. Ja nie znam jej. To, że przyszła do sekretariatu kiedyś i przedstawiła się: dzień dobry, jestem córką burmistrza, to jest znajomość? To nie jest żadna znajomość.

Odpowiadając na pytania Sądu p. Karolina przyznała, że po zwolnieniu nie otrzymała z PUP zasiłku dla bezrobotnych, gdyż przy zwolnieniu dyscyplinarnym z art. 52 on nie przysługiwał jej, i została bez środków do życia z maleńkim dzieckiem. Potem chciała jakoś stanąć na nogi, próbowała znaleźć pracę, wysyłała CV przez internet, była na wielu rozmowach kwalifikacyjnych, chciała pracować gdziekolwiek, nawet w sklepie, ale wszędzie gdzie poszła, gdy pracodawcy dostrzegali zwolnienie dyscyplinarne, to natychmiast jej dziękowali, rezygnowali z niej odsyłali z przysłowiowym kwitkiem nie chcąc nawet słyszeć o tym, że sprawa jest w sądzie.  – To dla mnie dramat. Mam małe dziecko, chciałam się wykazać jako matka, a ten człowiek zabrał mi całe 2 lata wychowywania dziecka, gdzie jako młoda matka siedziałam naszprycowana tabletkami albo patrzyłam w sufit lub płakałam do poduszki zamiast cieszyć się życiem i bawić się z moim dzieckiem, a ja nie miałam siły.

sąd 3

Gdy inicjatywę przesłuchania powódki przejął adwokat i zapytał o jakieś inne zachowania burmistrza Stanisława Maciaszka w stosunku do niej, odrzekła: – Wysoki Sądzie, mnie jest nawet wstyd o tym mówić, ale była taka sytuacja, że pan burmistrz, zaraz po tym jak dał mi podwyżkę, i właśnie po tych sesjach, ja się krępuję o tym mówić i się wstydzę, ale mi mówi do mnie, że mój mąż mnie zdradza, że on widuje mojego męża z innymi kobietami na ul. Toruńskiej. Ja na to: panie burmistrzu, ale to nie jest możliwe, przecież mój mąż w tej chwili jest z dzieckiem w domu. No i te sytuacje tak się powielały dzień za dniem. No dwa, trzy razy no dobrze, ale to dwa, trzy tygodnie. No i w końcu po pierwszej takiej rozmowie poszłam do domu, była teściowa, i mówię, że burmistrz powiedział mi coś takiego, no to zaczęliśmy się wszyscy z tego śmiać, bo człowiek, który piastuje takie stanowisko burmistrza, to nie przystoi komuś takiemu mówić takich rzeczy. No i zaczęłam się z tego śmiać z mężem. No ale potem trzy, cztery, pięć dni cały dłuższy czas to słyszę, że: „pani Karolino, pani jest taka atrakcyjna kobieta, pani pozwala sobie, żeby mąż panią zdradzał”. Przychodziłam do domu i z mężem zaczęliśmy rozmawiać, tylko, że te rozmowy zaczęły być takie bardziej , nooooo…. podejrzliwe. Zaczęliśmy się kłócić. Nieraz teściowa nas uspokajała i mówiła, żebyśmy przestali, bo to nie ma sensu, że to są zwykłe kłamstwa. No ale dla mnie to jest takie dziwne… Coś komuś takiego mówić…

Potem była sekretarka, odpowiadając na kolejne pytanie, opowiadała, że gdy pracowała w Urzędzie, to miała wiele koleżanek i kolegów, a potem, po zdegradowaniu i zwolnieniu, wszyscy zaczęli unikać jej i traktować jak trędowatą, uciekać przed nią na ulicach miasta, bać się rozmawiać. Na wcześniejszej rozprawie jedna z pracownic UM, jej wcześniejsza serdeczna koleżanka, zeznała, że gdy kiedyś rozmawiała z nią na ulicy pod marketem, to potem burmistrz zakazał jej kontaktów z nią. Powódka twierdziła, że koleżanka zwierzyła się jej, ze burmistrz groził jej za to zwolnieniem z pracy. – I potem poszła fama po Urzędzie, że jest taka sytuacja, więc ludzie przede mną uciekali. Pamiętam też, że gdy mijałam na ulicy inną koleżankę, to odwróciła głowę w drugą stronę i poszła dalej. Po prostu udała, że mnie nie widzi.

Maciaszek 7Pod koniec rozprawy adwokat zapytał powódkę, czy potwierdza sytuację, gdy burmistrz Stanisław Maciaszek proponował jej mężowi (radnemu), że jak będzie podnosił rękę tak jak on chce, to będą mieli dobrze. Zwolniona sekretarka potwierdziła tę sytuację: – Tak, potwierdzam. Mój mąż wtedy był na spotkaniu z panem Maciaszkiem w sprawach służbowych. I pamiętam, że gdy mąż przyszedł do domu to powiedział, że pan Maciaszek powiedział mu: „jeżeli będziesz głosował jak ja chce, i podnosił rękę tak jak ja, to ty i twoja żona będziecie mieć dobrze”. To było w tych czasach, gdy jeszcze nasze relacje były dobre. Ale my jesteśmy tak z mężem wychowani, że my za wszelką cenę nie sprzedamy się. Po prostu my mamy swoje poglądy i zasady, i nikt nam nie zamknie ust jakimiś pieniędzmi czy czymkolwiek. Robimy wszystko zgodnie z prawem i mój mąż wcale nie wziął na poważnie tych słów pana Maciaszka.

Sąd postanowił odroczyć rozprawę do połowy września, a zwolniona pracownica – na wniosek strony pozwanej – została skierowana na badania psychologiczne i psychiatryczne przez biegłych sądowych. Opinie takie zapewne będą bardzo pomocne dla Sądu przy ustaleniu wyroku oraz tego, czy powódka doznała traumy i rozstroju nerwowego, uszczerbku na zdrowiu, w związku z tym, co ja spotkało ze strony burmistrza.

Przypomnijmy bowiem, że zwolniona pracownica sekretariatu domaga się od burmistrza odszkodowania za niezgodne z prawem zwolnienie z pracy, za czas pozostawania bez pracy, za zwolnienie dyscyplinarne i żąda jego cofnięcia, a także – co jest niezwykle istotne – domaga się odszkodowania za mobbing, za nierówne traktowanie, jakiego miała doznać w pracy ze strony burmistrza Maciaszka.

Oczywiście będziemy nadal relacjonować kolejne odsłony tej coraz ciekawszej, acz smutnej i przykrej, historii, a wkrótce napiszemy nieco dokładniej o jej wcześniejszych kulisach, a także o kolejnych rozstrzygnięciach konińskiego Sądu względem innych pracowników zwolnionych z Urzędu Miejskiego przez burmistrza Stanisława Maciaszka. Bądźcie z nami!!!

A co na to nasi Czytelnicy? Jakie macie odczucia po przeczytaniu tej relacji z rozprawy? Zachęcamy jak zwykle do aktywności, do pisania komentarzy i opinii pod artykułem. Przypominamy, że wystarczy wpisać swój pseudonim (lub imię i nazwisko – jeśli ktoś woli) i tekst komentarza. Nie ma potrzeby wypełniać innych wolnych pól typy e-mail czy witryna internetowa. Można pozostawić je puste.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
122 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Święty Mikołaj :)
Święty Mikołaj :)
6 lat temu

Wytatuowanemu grubasowi któremu fekalia uderzyły do głowy skończyło sie zwyczajnie koryto. Nie było juz ustawianych przetargów, dlatego jego mela zaczęła bluzgać w mediach społecznościowych na Staśka. Czy mozna ją winić za to ze wzięła sobie za męża kupę mięsa ktora nie potrafi nic innego tylko po cudze ręce wyciągać. Dla mnie ten portal to farsa z obiektywnego dziennikarstwa, bo sam redaktor nie je juz z komunalnej michy. Patrzycie a nie widzicie, przecież tu chodzi o geotermię i inwestycje z tym związane. Tyle nowych apartamentów na wynajem powstało wokół popularnego aquaparku. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o … 🙂 Stasiek przecinał stare układy, a to sie moze nie podobać … włączając w to ojca pewnej młodej damy. Jak blisko jest z instytucji do instytucji to sami zainteresowani wiedzą, dlatego zakaz pełnienia funkcji burmistrza oraz właściwość miejscowa nie jest przecież przypadkowa. O reformie sadownictwa nie musze wspominać bo każdy swoje zdanie ma. Tymczasem CBA zapuka w swoim czasie do Waszych drzwi 🙂 Pozdrowienia dla Burmistra Stanisława Maciaszka, Wesołych Świąt !

czarnemyśli
czarnemyśli
6 lat temu

Co to znaczy prawdziwy Polak? Albo prawdziwy patriota? Nie trzeba mieć na czole napisane patriota ale w sercu patriotą być. Inne polityczne zdanie i już nie Polak, juz nie prawdziwy patriota. Opamiętajcie się. No ale co się dziwić skoro osoby rzadowe też tak ludzi określają. Człowiek myślący nie musi na siłę udawadniać, że jest patriotą. On patriotą po prostu jest. No i z Paolą ciut się zgodzę. Wiele osób bywa zwalnianych, w różnych firmach i sprawy wsądach pracy wygrywają. Jakby pisano o wszystkich. Po drugie nie wszyscysą na tyle doważni aby iść do mediów. NIEWAŻNE STANOWISKO PRACY nikt się nie zainteresuje. Tak to działa. Zwłaszcza w prywatnych firmach. Tu się zrobiło głośno bowiem to Urząd Miasta. I żona pana radnego. Dobrze, ze radny broni żony, tak powinno być. Niemniej dlatego i ciekawość mieszkańców większa.

czarnemyśli
czarnemyśli
6 lat temu

nIe potrafię tego zrozumieć. Jak to ściągnięta z macierzyńskeigo? CZY Można z macierzyńskiego ściągnąć do pracy? Może ja się nie znam ale kiedyś to nie było możliwe, chyba, że z wychowawczego ale macierzyński? FAKT, macierzyński trwa teraz o wiele dłużej niż kiedyś. Może traktują jak wychowaczy. Po drugie, każdy szef ma prawo mieć swoich zaufanych pracowników. Mojej znajomej to się przytrafiło. Szef powiedział, że nie ma do niej już zaufania, nie nadaje się do pracy i ją zwalnia. Odeszła, bo powiedział, że sąd pracy nie ma prawa zmusić go do pracy z kimś komu nie ufa. No i lepiej się stało bo am teraz nie tylko lepsza pracę ale i zarabia więcej i to dużo więcej. Bo 700zł więcej to dużo więcej. Na rękę o tyle więcej. JAk walczyć o taką pracę,w której Cię nie chcą? Jaka to atmosfera? Będzie siedziała a obowiązki obok będzie wykonywała zaufana /y pracownica/ik ? Oczywiście jeśli ma powody i udowodni,zębył mobbing bo to trudno udowodnić ale możńa to wiadomo należy. Ja sama kiedyś machnęłąm ręką ale to był wielki błąd. Mogłam wygrać. Spokojnie z zamkniętymi oczyma. Zwłaszcza, że mobbing stosowano nie tylko wobec mnie ale i innych. No ale ludzie byli tak zastraszeni, że teraz po czasie jeszcze to rozumiem. mImo upływu lat, 2007.. Nie wiem dlaczego burmistrz taki szybki i jak nie to 52. Ale kiedy czytam na stronach różnych miast to tam się dzieje podobnie. W wielu miastach kraju, od wyborów. Przejęcie wszystkich ważniejszych miejsc pracy? I teraz kiedy sądy będa upolitycznione bo będą kto się do sądu pracy odwoła to nie wiem czy wygra. Jeszcze teraz może tak ale za jakiś czas?

Paola
Paola
6 lat temu

A gdy zwalniają ludzi z firm nikt o nich nie pisze, o tym jakie oni mają dramaty ale o pracownikach urzędu to na wszystkich kolskich portalach. A niedawno moją koleżankę zwolnili samotna matka z dzieckiem i co dramatu nie ma? Kto o niej napisze i że to niesprawiedliwe?

Paola
Paola
6 lat temu

Byłam w urzędzie wymieniać dowód to widziałam dwie Panie na korytarzu w takim jakby punkcie informacji ogólnej a ile ma sekretarek kto to wie?

Paola
Paola
6 lat temu

A kto powiedział że Burmistrz wystartuje w następnych wyborach? Ja uważam że by się tylko ośmieszył startem. Niech podziękuje przeprosi i wybieramy z innych kandydatów

Anty Klakier
Anty Klakier
6 lat temu

Ktoś myśli, że jak będzie pisał pod czyimś nikiem to mu zaszkodzi

Polak
Polak
6 lat temu

Dobra dzieciaki ,już przestało mnie to bawić.Piszcie pod swoimi pseudonimami.Nie będę wam już zmieniał. Podziękujcie @Wujek Chłodek za powyższy post. Dowartościował mnie.Bawcie się,tylko nie obrażajcie prawdziwych Polaków ,bo będzie kaszana z waszych postów.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Chalky White

Jednak jestes czlowiekiem godnym podziwu, blyskotliwym i z wyjatkowo analitycznym rozumem (?).
Marnujesz sie tutaj.

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

Ciekawe czy klakiery będą tak trwały przy swoim wodzu, jak ten przegra wybory, czy może będą łasić się do nastepnego burmistrza

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Komuś nerwy puszczają klakiery

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

Marne numery robią klakiery. Nie obronicie tak swojego Gargamela, podszywajac się pod cudze loginy.

Chalky White
Chalky White
6 lat temu

@Wujek Chłodek a skąd ty to wiesz,ze są kolejki.Ile razy byleś u burmistrza w łaski ,obłudniku? Pewnie nic nie wskórałeś i jedziesz teraz lemingową gadką i obrażasz ludzi.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Komuś najwyraźniej zależy aby pod czyimś nickiem pisać, aby ludzie zmienili zdanie o tym kimś

Koziołek_Matołek
Koziołek_Matołek
6 lat temu

@Mleczarz Probst- dużo wczoraj wypiłeś?Na drugi raz nie pij tyle ,bo nie pamiętasz .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Pod mój też ktoś sie wyżej podszył!!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Gosc nie patrzy na urode sekretarek, poniewaz musi zwracac baczna uwage, zeby ktos inny nie wlazl przed nim do burmistrza bez kolejki.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

a po cholerę tam łazisz gościu, jak Ty ślepy i głuchy,bez gustu jesteś,brzydki jak diabel ,nie masz szans. Jezdzij do Dąbrowic ,tam są dla ciebie.

gość
gość
6 lat temu

A która znich jest mądra, ładna, inteligentna, bo nie zauwważyłem

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

pewnie ten z podziemi…wylazł

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Ktoś podszywa się pod mój nick

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

„madry, ladny i inteligentny” a spróbuj myśleć inaczej…;)

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Sympatyk PiSU

To akurat mniej dziwi, bo skoro sam wodz jest „madry, ladny i inteligentny”, to jakie mialyby byc sekretarki?
Jak ja lubie zarty!

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Mądre ładne i inteligentne. Tylko takie mogą pracować u boku wodza. Jeszcze oddane

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

a skąd ,4 sekretarki ,i co jedna ładniejsza…

Blue Sea od Ibrox
Blue Sea od Ibrox
6 lat temu

Co?

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Teraz są 3 sekretarki.

gość
gość
6 lat temu

2 sekretarki, tylko jedna była bez doświadczenia, co zostało już wcześniej wspomniane, poza tym burmistrz ściągnął ją z macierzyńskiego, bo nowozatrudniona przez niego osoba nie radziła sobie w sekretariacie, co przecież sam przytoczył

Stefan Batory
Stefan Batory
6 lat temu

Faktycznie tyle pracy tylko pamiętajcie ze były 2 sekretarki wiec taka zarobiona to nie była. A tak pozatym mam gdzieś ta historie a wy jarajcie się dalej ….

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Mieszkam nie w podziemiu tylko w Śródziemiu nieuku

lok
lok
6 lat temu

no,pewnie ty i kilku gówniarzy z podziemia…

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Pani Karolino i Panie Michale nawet pewno nie zdajecie sobie sprawy ile osób Was wspiera!

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Lepiej byłoby ,żeby KK przestał zajmować się pierdołami i ludźmi których p.burmistrz zwolnił,a zajął się tematem, dlaczego tak mało firm nie chce budować dróg lub zawyża ceny jeden wykonawca. .Burmistrz nie ma wyjścia i musi unieważnić taki przetarg. Dlaczego taki Rejon Dróg ,nie chce zarobić i nie startuje w takich przetargach?

Koziołek_Matołek
Koziołek_Matołek
6 lat temu

Każdy ma prawo do wyrażania ocen i opinii na internetowym forum. Nawet bolesnych. Pod jednym warunkiem: że taka opinia i ocena jest poparta dowodami lub faktami. Sam krzyk, hejt, tylko dlatego, że ktoś jest z innej opcji niż krzyczący i obrażający powinien spotkać się z napiętnowaniem, a w przypadku jeśli ktoś uzna, że zostały naruszone jego dobra osobiste, sprawa powinna trafić do sądu.
Trudno zrozumieć postępowanie pracodawców, którzy sypią jak z rękawa zwolnieniami z pracy, za przyczynę podając słynny art. 52, czyli cięzkie naruszenie obowiązków pracowniczych. Ja nawet rozumiem gawiedź, która krzyczy na ulicy, że jest tak czy tak. Ale ta gawiedź się pod niczym nie podpisuje. Natomiast szef wręczając takie wypowiedzenie z art. 52, pewnie bazując na jakichś donosach z ulicy i to przyjmuje jako prawdę lub fakty.
Wcześniej napisałem, że sąd w miarę obiektywnie wszystkie konflikty między pracownikiem a pracodawcą bada i rozwiązuje. Nawet jeśli trzeba kogoś zwolnić (pracownika też obowiązują reguły), to do zwolnienia dyscyplinarnego trzeba mieć naprawdę mocny dowód! Nie plotki. Anonim próbuje wykrzyczeć pewne rzeczy, nie podając żadnych faktów, tylko jakieś domysły dwuznaczne.
Pozdrawiam

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Nie tylko w poniedziałek…

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
6 lat temu

Wystarczy przyjść w poniedziałek do ratusza i zobaczyć kto siedzi w kolejce do burmistrza. Wtedy dużo można zrozumieć

Gosc
Gosc
6 lat temu

A zapytajcie do której tam pracują te panie? Czy 17 lub 18 to są normalne godziny pracy? Czy jest tak ze Pan pracuje i sługa musi? A gdzie zapłata za te nadgodziny?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Pani Karolino, Koziołek Matołek bardzo mądrze mówi. Na Pani miejscu rozważyłbym taką kwestię.

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
6 lat temu

Prawda jest taka ze są ludzie zapatrzeni w burmistrza bo ten mógł im coś obiecać. Kiedyś pisali i krzyczeli za miejsce pracy. Zwolnił starych pracowników aby na ich miejsce zatrudnić ludzi ze swojego klubu. Jak były spotkania z mieszkańcami tez pewne panie krzyczały wyzywaly radnych a później się okazało ze pani dostała prace na basenie. Nawet miała być utworzona spółdzielnia socjalna gdzie miała być w zarządzie. Tak się w kole wynagradza klakierow. Teraz moim zdaniem ludzie mogą się posunąć dalej bo buduje się blok komunalny. Za wpis na listę oczekiwania i przydział nie jeden będzie się chciał maciaszkowi przypodobać. Tak moim zdaniem burmistrz może się odwdzięczyć

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

Anonim wcale nie jesteś anonimowy. Rzucając takie pomowienia na byłą sekretarke, że nagrywała jakieś rozmowy lub je podsluchiwala, musisz liczyć się z tym, że ta pani może skierować sprawę o naruszenie dóbr osobistych. W sądzie nie będzie usprawiedliwione, że ktoś coś mówił. Ty to napisałeś i powtarzasz.

Może nowy burmistrz
Może nowy burmistrz
6 lat temu

Pani Ilonka też będzie się pakować. Spokojnie ludzie.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Już pisałem kim jest anonim

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Sympatyk PISU
Wierzyc mi sie nie chce.
Jesli burmistrz mialby sie otaczac takimi „intelektualistami” jak Anonim, to kiepsko jawi mi sie jego przyszlosc.
Osobiscie uwazam, ze tego typu „pomoc” dla burmistrza przyniesc moze jedynie przeciwne od zamierzonych skutki.

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
6 lat temu

A mi się wydaje ze anonim to bardzo bliska osoba do burmistrza.. Skąd taka wiedza i bezkrytyczne popieranie. Ale pracownik urzędu. Typowy klakier. Ile Ci płacą?

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

Podajesz przykład podsluchiwania lub nagrywania jako podstawę do zwolnienia dyscyplinarnie. A czy tej Pani ktoś to udowodnił, czy poslugujesz się plotkami i na ich podstawie stawiasz to za pewnik?
Musisz się bardziej postarać,żeby innych przekonać do swoich racji. Plotkami nikt się w sądzie nie zajmuje. Chyba , że to pomowienia.

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

Anonim, ty człowieczyno, a kto pani Karolinie udowodnił, że podsłuchiwała rozmowy, skąd taki kuriozalny zarzut, który widzę, że powstał tu na forum jako wymysł jakiegoś anonima, człowieku widzę, że się zagalopowujesz w tej swoim ślepym uwielbieniu do wodza

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

http://prawna.eu/przyklady-ciezkiego-naruszenia-przez-pracownika-podstawowych-obowiazkow-pracowniczych-zwolnienie-dyscyplinarne-z-pracy/ ” Nagrywanie bez zgody pracodawcy jego rozmów może stanowić podstawę rozwiązania umowy o pracę. „Przesłanie przez pracownika firmowego dokumentu podmiotowi zewnętrznemu (koleżance pracującej w firmie, w której pracownica starała się o zatrudnienie), nawet jeśli dokument nie był jeszcze opatrzony klauzulą poufności, jest ciężkim naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych. Pracownica przede wszystkim narusza obowiązek dbałości o dobro zakładu pracy.” Nawet za takie coś można wylecieć z art.52

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Co to za świadek który mówi słyszałam o.kims coś… Jaka wiarygodność to… Ja tez słyszałem ze burmistrz to i tamto i jeszcze owanto… Ludzie mówią że burmistrz ma być prezesem geometrii? Prawda to? Po to chce mzec oddać w prywatne ręce – tak słyszałem na mieście

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

Sam zarzut niepoparty dowodami, nie jest żadną przeslanka do zwolnienia dyscyplinarnego. Zobaczymy,czy ten zarzut utrzyma się w sądzie. Wszyscy,którzy do tej pory wygrali swoje sprawy w sądzie pracy, po prostu udowodnili bezpodstawność stawianych im zarzutów. Plotka to nie żaden dowód i powód ,żeby zwalniać dyscyplinarnie.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526