Pożar na kolskiej Starówce – mężczyzna poniósł śmierć w płonącym mieszkaniu!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.06.2017

DSC_0033Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do tragicznego w skutkach pożaru mieszkania na kolskiej Starówce, w kamienicy przy ul. Mickiewicza. Gdy z jednego z mieszkań na najwyższym piętrze, od strony ul. Kajki, zaczęły buchać kłęby czarnego dymu, sąsiedzi zadzwonili na Straż Pożarną. Z ich relacji wiemy, że akcja strażaków, która trwała kilka godzin, była niezwykle profesjonalna i skuteczna. Niestety, nie udało się uratować lokatora mieszkania, którego częściowo zwęglone zwłoki znaleźli ratownicy po ugaszeniu ognia i oddymieniu lokalu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru prowadzi kolska Policja i Prokuratura. Dziękujemy za zdjęcia naszemu Czytelnikowi z Kaliskiego Przedmieścia.

 

DSC_0032

DSC_0031

Z okien mieszkania na 2 piętrze kamienicy wydobywał się dym. Według świadków w mieszkaniu mogła przebywać 1 osoba. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Zbudowano główną linię gaśniczą  przed wejściem do klatki schodowej. Ratownicy w sprzęcie ODO wraz z nawodnioną linią gaśniczą weszli do budynku, gdzie dotarli do drzwi prowadzących do płonącego na 2-gim piętrze mieszkania. Drzwi były zamknięte od wewnątrz. Przy użyciu sprzętu burzącego wyważono drzwi prowadzące do mieszkania i rozpoczęto gaszenie ognia wodą.

Po stłumieniu płomieni i po oddymieniu mieszkania stwierdzono obecność spalonych zwłok leżących na spalonej wersalce. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon. Jednocześnie prowadzona była ewakuacja lokatorów z niższych kondygnacji – 6 osób. Ratownicy dotarli także na poddasze w celu ratowania dachu budynku – płomienie zaczęły przedostawać się poprzez nadpalony drewniany strop na poddasze. W tym celu została zbudowana druga linia gaśnicza.

W działaniach cały czas korzystano z kamer termowizyjnych w celu lokalizacji zarzewi ognia. Teren działań oświetlano przy pomocy najaśnic z samochodów gaśniczych, wewnątrz budynku użyto przenośne lampy solarne. Budynek przewietrzono przy użyciu wentylatora. Na zakończenie działań sprawdzono pomieszczenia miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono obecności CO. Sprawdzeniu poddano także przyległe budynki.

Na miejsce przybył pracownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który dokonał oceny stanu budynku. Decyzją Burmistrza, prezesa KTBS-u oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wszyscy lokatorzy zostali skierowani na nocleg do lokali zastępczych.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez lokatora – dochodzenie prowadzi prokuratura.

Działania prowadziło 6 zastępów: 4  zastępy PSP – 10 ratowników, 1 zastęp OSP Ruszków – 4 ratowników, 1 zastęp OSP Koło – 4 ratowników.

Źródło: KPPSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Kobra

Dziekuje za tak mily wpis pozytywnie oceniajacy moje uwagi.
Cieszy mnie, ze nick ocenilas /es/ po slowie: „Chłodek” co faktycznie moze swiadczyc o spokojnym i chlodnym podejsciu do zagadnienia.
U mnie wlasnie takie ono jest.
Nigdy nie kierowaly mna zadne uprzedzenia do kogokolwiek czy czegokolwiek.
Wlasnie w zwiazku z tym moge sobie pozwolic na bardziej adekwatna ocene zagadnienia, bo zupelnie bezemocjonalna.
Cieszy mnie jeszcze bardziej, ze moj nick nie zostal przez Ciebie odczytany np. jako cos z tzw. studenckiej „gry półsłówek”, poniewaz nie mam na imie Włodek.
Co do mojego ewentualnego pisania, to nie mam zbyt wiele czasu, jako ze jestem zawodowo czynny.
Moze sie jednak kiedys ujawnie i zwroce do p. Mariusza Kozajdy o wspolprace.
Serdecznie pozdrawiam.

Kobra
Kobra
6 lat temu

@_Wujek Chłodek
Nick pasuje do treści Twoich wpisów ,zawsze wyważone,nie obraźliwe,przemyślane,czasami sarkastyczne:)często wchodzę tu ,żeby przeczytać jak też skomentujesz dany artykuł .Nie myślałeś czasem ,żeby samemu zacząć pisać.:)

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Yogi

To nie jest typ czlowieka umiejacy cokolwiek obiektywnie ocenic.
Jego ocena zawarta jest w Jego osobowosci i cechach charakteru.
Jesli bedzie do kogos czy czegos uprzedzony, zawsze oceni to krytycznie nawet nie zapoznajac sie z meritum.
Osobiscie mu wspolczuje.
Taki charakter mocno komplikuje jego posiadaczowi zycie.
Ciagla podejrzliwosc, niezadowolenie, zlosc na otoczenie, to cechy, ktore prowadza do osamotnienia i izolacji a w konsekwencji do …???

Yogi
Yogi
6 lat temu

Anonim jakis zajadle złośliwy człowiek jesteś. O czytelniku jest wspomniane na końcu króciuteńko jednym zdaniem. Jeśli ktoś robi przysługę to podziękować mu jak najbardziej wypada i trzeba. Wychodzą u ciebie braki kultury.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~ Anonim

Ty jednak jestes bystry.
Po co komu zdjecia i tekst?
Wystarczylby sam nekrolog.
Calej reszty mozna dowiedziec by sie od sasiadow.
A tak w ogole, co to za maniery, zeby dziekowac jekiemus czytelnikowi za dostarczenie zdjec?
Mogl nie przysylac!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Bo najwazniejszy jest tu czytelnik,dziekujemy mu bardzo,nie ludzki dramat,tekst zenada

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526