Edukacja prawnicza w kolskim Ogólniaku

Autor: kurier-kolski.pl | 06.06.2017

1W dniu 5 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kole, na zaproszenie dyrekcji gościł dr Krzysztof Witkowski – kolski regionalista i historyk, lecz tym razem jego prelekcja dotyczyła zagadnień związanych z prawem, a konkretnie procesem cywilnym, jako, że jest aplikantem radcowskim czynnie wykonującym swój zawód.

 

Na wykładzie gościli m. in. uczniowie klas o profilu prawniczym. Prelegent przybliżył zasady jakimi kieruje się proces cywilny i przedstawił w zarysie główne zagadnienia z nim związane, posiłkując się praktycznymi przykładami. Słuchacze dowiedzieli się do jakiego sądu wnieść pozew (właściwość miejscowa i rzeczowa sądów), jakie warunki musi on spełniać, oraz wiele innych cennych i praktycznych wiadomości.

3

2

– Z wielką przyjemnością reprezentowałem dzisiaj Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu, która silny nacisk kładzie na prawniczą edukację dzieci i młodzieży. Zawsze z przyjemnością uczestniczę w tego typu spotkaniach „pro publico bono”. Wspólnie uzgodniliśmy, że współpraca ta będzie kontynuowana, bowiem tematów do spotkań z pewnością nie zabraknie – powiedział po zakończeniu spotkania z młodzieżą dr Krzysztof Witkowski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Wielkie gratulacje dla pana Witkowskiego, że się nie poddaje a nadal działa pozytywnie dla naszego miasta i kolskiej społeczności.

stefan
stefan
6 lat temu

takich ludzi MACIASZEK pozbył się z miasta

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526