Byli nauczyciele „Zawodówki” jak rodzina

Autor: kurier-kolski.pl | 25.06.2017

img_1758Już od kilku lat nauczyciele praktycznej nauki zawodu z Zespołu Szkół Technicznych w Kole, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę, spotykają się na zakończenie każdego roku szkolnego w celach towarzyskich, by powspominać dawne czasy i kontynuować nadal węzły koleżeńskie. Kolacja tradycyjnie odbyła w restauracji Wodnik przy ulicy świętego Bogumiła.

 

Ponieważ pogoda dopisała, zjawili się prawie wszyscy emeryci. Byli to: Michał Chojnacki, Kazimierz Smolarek, Jerzy Gębka, Marian Murawiec, Marian Mik, Jan Skąpski, Józef Kiciński, Wiesław Hejne, Tomasz Szymański, Tadeusz Grabkowski, Ryszard Ostrowski, Włodzimierz Kwarta, Wojciech Szczap, Jakub Żurawik, Eugeniusz Gembka, Jan Strapagiel i Ryszard Włodarczyk.

Spotkania te organizowane są co roku, o tej samej porze (czerwiec). Nauczyciele wyrażali swoją opinię o bycie emerytów. Wielu narzekało na zbyt niskie emerytury. Wśród obecnych na uroczystości najstarszymi byli: Marian Murawiec, Marian Mik i Józef Kiciński.

Restauratorka Pani Monika starała się jak najlepiej przygotować dania dla gości, którzy po zakończeniu imprezy byli bardzo zadowoleni. Wszyscy obecni byli bardzo usatysfakcjonowani  i obiecali sobie, że za rok spotkają się ponownie. Na zakończenie, zebrani pozowali do pamiątkowego zdjęcia, które wykonał Eugeniusz Gembka.

Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526