Firma geotermalna z Krakowa będzie wiercić w Turku i poszukiwać gorących źródeł geotermalnych?

Autor: kurier-kolski.pl | 10.05.2017

geotermia_umowaJako ciekawostkę przedrukowujemy artykuł ze strony Miasta Turek. Dziś Burmistrz Turku Romuald Antosik podpisał umowę z firmą Pro-Invest Solutions Sp. z o.o. z Krakowa, na przygotowanie projektu robót geologicznych odwiertu termalnego. Ze strony spółki umowę podpisał jej prezes dr Piotr Długosz. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 86 tys. zł. Krakowska firma w ciągu dwóch miesięcy ma opracować projekt robót geologicznych wiercenia geotermalnego, otworu badawczo-eksploatacyjnego w Turku, na należącej do Miasta działce w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej. Przewidywany jest odwiert otworu pionowego o głębokości ok. 2200 m.

 

Ponadto Pro-Invest Solutions Sp. z o.o. ma uzyskać od Marszałka Województwa Wielkopolskiego decyzję zatwierdzającą projekt robót geologicznych. Co ważne, firma ma również przygotować kompletny wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o uzyskanie dofinansowania odwiertu z programu Geologia i Górnictwo Cz. 1 – Poznanie budowy geologicznej kraju oraz gospodarka zasobami złóż kopalin i wód podziemnych. Nabór wniosków ma być ogłoszony do końca listopada tego roku.

Ze strony Pro-Invest Solutions Sp. z o.o. umowę podpisywał jej prezes, Piotr Długosz. Umowa na projekt, uzyskanie decyzji Marszałka oraz przygotowanie wniosku na dofinansowanie wydobycia w Turku gorących wód termalnych rozpoczyna działania, o których w Turku mówiło się już w 2007 roku.

Źródło: http://www.miastoturek.pl/?id=3422

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Do kolanin: nie masz rozeznania w temacie. W Turku niemiecka firma buduje ciepłownię. A źródła geotermalne idą swoją drogą.

kolanin
kolanin
6 lat temu

drudzy czytelnicy kur jera nasze miasto jest w dobrej sytuacji i nie musiał się w cale czapkować tym ponom z karkowa tak jak i konin natomiast turek stoi pod ścinom bo elektrownia się kończ inie będzie miał kto ogrzewać miasta i to jest problem dla tego miasta

Anonimowa
Anonimowa
6 lat temu

Pewnie urząd przygotowuje przetarg na wykonanie odwiertu i dopiero zaczną.

MEN
MEN
6 lat temu

Czytając te wasze wpisy pusty śmiech mnie ogarnia. Jak ta sama firma z Krakowa porozumiała się z Burmistrzem Koła , to przez tych samych internautów były krytyczne meny, że to prywata że Cieplik przejmie w/w. firma i będzie narzucać ceny i miasto będzie zadłużone!!!
Kiedy Burmistrz zrezygnował z tej Firmy i jej usług ze względu na krytykę tych samych oponentów co obecnie okazują niezadowolenie.
Jak tu Wam dogodzić? zdecydujcie się krytykanci …

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Glodni informacji czekamy na nastepne artykuly.

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
6 lat temu

Będzie na bank będzie. Już po sprawie.

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

Pytanie do kuriera-kolskiego.pl

Czy będzie artykuł o sprawie byłego prezesa MZEC?

Judex
Judex
6 lat temu

Przecież ten kosztorys to będzie taki sam jak w Kole Robiony jest na zasadzie wytnij i wklej ze strony NFOŚ.
Następny klient został uszczelony .

Eliza
Eliza
6 lat temu

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze!

Latarnik
Latarnik
6 lat temu

O co w tym wszystkim chodzi?

PATRIOTA
PATRIOTA
6 lat temu

NO TAK W UNIEJOWIE JUZ MAJA A KONIN I TUREK NAS WYPRZEDZA I ZOSTANIEMY OSTATNI ALBO WCALE.
JAK TAK WSZEDZIE DOOKOLA BEDA GEOTERMY I BASENY W KONCU NIKT NA TYM NIE ZAROBI I TRZEBA BEDZIE DO TEGO DOKLADAC GRUBA MONETE.
A KTO DOŁOZY OCZYWISCIE ZE MIASTO Z BUDZETU!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Nie zgodze sie z Toba xyz,bo uważam,że dr Piotr Długosz to dobry i uznany specjalista.Pytanie tylko czemu idzie do sąsiednego miasta.W Kole odwiert miał być robiony już wiele miesięcy temu i cisza.Nim w Kole powstanie geotermia,o ile powstanie, minie z 5-6 lat.

xyz
xyz
6 lat temu

Firma ta z tego co pamiętam nie otrzymała dofinansowania więc mówiąc wprost nie miała nic do zaoferowania. Podejrzewam, że teraz szuka kolejnych frajerów dla których ma pozyskać fundusze( a tak naprawdę to dla siebie). Wtedy środki te miały być pozyskane dopiero na opracowanie technologii. No ale my mamy do czynienia w Kole zawsze z wielkimi specjalistami, ha ha.

Piterek
Piterek
6 lat temu

Podobno Konin juz pozyskał jakieś srodku z UE na budowe.

Do kolo000
Do kolo000
6 lat temu

do kolo000 koniec kadencji się zbliża za półtora roku, wiec tyle wykorzysta. Konin nie korzysta sług tego pana… a budowa ciepłowni geotermalnej ma się rozpocząć w przyszłym roku.

kolo000
kolo000
6 lat temu

ja piernicze… co tu sie wyprawia.. z tego co pamietam Burmistrz zerwał wspolprace z ta firma wiec znajac zycie Turek wykorzysta szanse i zbuduje geotermie szybciej od nas..

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

tosz to szok, o co w tym wszystkim chodzi?

dsf
dsf
6 lat temu

Nie rozumiem.Jak to?Czy to ten sam p.Piotr Długosz co podpisywał wczesniej umowe na geoterme z burmistrzem Maciaszkiem?Jesli tak to gdzie tu sens i gdzie logika.Ile tych geotermii powstanie obok siebie Uniejow,Konin,Koło,Turek i co dalej????????

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526