Walne Zebranie OSP w Chełmnie – będzie remont remizy na 100.lecie!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.04.2017

IMG_1495W sobotę, 25 marca br., w remizie OSP w Chełmnie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze miejscowej ochotniczej jednostki strażackiej, podczas którego dokonano oceny stopnia wykonania planu działalności za 2016 rok, złożono sprawozdanie finansowe, odczytano protokół Komisji Rewizyjnej i sprawozdanie finansowe oraz dyskutowano o przyszłości OSP Chełmno, która już w przyszłym roku będzie obchodzić 100.lecie swojego istnienia. W związku z tak zaszczytnym jubileuszem oraz potrzebą techniczną, władze Miasta i Gminy Dąbie zaplanowały remont wiekowego i już mocno nadwątlonego budynku. Wykonano kosztorys, dokumentację i zaplanowano w budżecie remont i modernizację świetlicy wiejskiej oraz części bojowej budynku OSP. 

 

W zebraniu wzięli udział m.in. druh Tomasz Ludwicki – Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie, członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego; druh Tadeusz Jamruszka – Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Dąbiu, pełniący równocześnie funkcję Skarbnika jednostki w Chełmnie; Mirosław Łukaski –  Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole; druh Stanisław Miszczak – najstarszy stażem (60 lat) członek jednostki oraz Stanisław Chwiałkowski – Sołtys Chełmna.

IMG_1487

W roku sprawozdawczym (5 marzec 2016 – 23 marzec 2017) opuścili na zawsze strażackie szeregi OSP w Chełmnie druhowie: Eugeniusz Kuliński (członek czynny) oraz Jakub Jedyński (członek wspierający). Obecni na zebraniu koledzy druhowie uczcili ich pamięć na stojąco minutą ciszy oraz sygnałem trąbki strażackiej w wykonaniu druha wspierającego Krzysztofa Kupczaka.

IMG_1490

Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej w 2016 roku złożył jej Przewodniczący druh Marek Banaszewski, a sprawozdanie finansowe jednostki przedstawił zebranym Skarbnik druh Tadeusz Jamruszka.

IMG_1501

IMG_1496

IMG_1498

IMG_1503

W sprawozdaniu z działalności jednostki druh Józef Ludwicki – Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmnie, nadmienił między innymi, że w roku ubiegłym został przeprowadzony remont kapitalny kuchni oraz sali konsumpcyjnej remizy. W kuchni położono płytki, zamontowano drzwi do kuchni, w wyjściu na plac z tyłu budynku oraz w wejściu z dużej sali na konsumpcyjną, wymieniono oświetlenie, pomalowano lamperię w całej sali.

IMG_1505

W roku 2016 Urząd Miejski w Dąbiu ze środków budżetu gminy wydatkował na rzecz jednostki OSP w Chełmnie kwotę 15.615,04 zł. Gmina zadbała m.in. o badania lekarskie druhów, o opłacenie paliwa dla wozów strażackich oraz ich ubezpieczenie i badania techniczne, wypłatę ekwiwalentu, zakup materiałów budowlanych do remontu świetlicy oraz zakup jej wyposażenia, założenie glazury w remizie oraz montaż bramy garażowej.

IMG_1522

IMG_1517

IMG_1508

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526