Burmistrz Maciaszek odwołał całą Radę Nadzorczą spółki miejskiej MZUK!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2017

IMG_0763To wszystko dzieje się tak szybko jak w telenoweli brazylijskiej – niemal codziennie nowy odcinek. Najpierw spektakularna akcja CBA w kolskiej spółce miejskiej MZUK, potem Sesja Nadzwyczajna Rady Miejskiej, podczas której burmistrz – wbrew wszystkim faktom i głosom radnych oraz mieszkańców – twierdził, że nie ma problemu, że wszystko funkcjonuje świetnie, a szefa spółki nie zwolni ani nie zawiesi, bo na razie nie widzi powodów. Chwilę potem, dzień później, nastąpiło odwołanie Prezesa przez Radę Nadzorczą spółki MZUK, a dziś kolejna odsłona – burmistrz Stanisław Maciaszek odwołał całą Radę Nadzorczą, która wcześniej odwołała Prezesa! Nie znamy oficjalnych powodów odwołania członków Rady, ale za to mamy potwierdzenie tego faktu oraz komentarz byłego już, odwołanego Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

 

Choć na stronie Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole nadal widnieje nazwisko byłego Prezesa oraz nazwiska trzech członków Rady Nadzorczej, to szefa spółki nie ma od kilku dni, a Rady Nadzorczej … od wczoraj.

Decyzją burmistrza Stanisława Maciaszka, działającego w stosunku do tej spółki komunalnej jako jednoosobowe Zgromadzenie Wspólników (a więc przedstawiciel właściciela – Gminy Miejskiej Koło), Rada Nadzorcza została odwołana i przestała istnieć. Wygląda na to, że na dzień dzisiejszy w spółce nie ma ani Prezesa, ani organu nadzorczego jakim jest Rada Nadzorcza spółki. Kto więc rządzi w firmie?

IMG_9178

Nie dotarliśmy niestety do burmistrza i nie mamy jego komentarza do tej szokującej i nagłej zmiany, ale za to udało nam się chwilę porozmawiać z odwołanym Przewodniczącym Rady Nadzorczej MZUK.

– Mogę potwierdzić, że burmistrz Maciaszek odwołał Radę Nadzorczą MZUK – powiedział – Otrzymałem taką uchwałę podpisaną przez niego w dniu wczorajszym.

Jak wynika z naszej rozmowy z byłym szefem RN kolskiej spółki komunalnej, decyzja burmistrza była nagła i zaskoczyła jej członków. Przypomnijmy, że gdy kilka dni temu Rada Nadzorcza odwoływała Prezesa spółki, w przeddzień, podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej, burmistrz Maciaszek stał mocno na stanowisku, że nie ma podstaw do jego odwołania czy zawieszenia. Czy więc wynika z tego, że członkowie organu nadzorczego spółki zrobili to wbrew jego woli?

– Cóż ja mogę na to powiedzieć… Ja mimo wszystko czuję się lojalny w stosunku do spółki, a nie do burmistrza ani nikogo innego (…) – stwierdził odwołany wczoraj Przewodniczący RN.

Niemal każdy tydzień przynosi nowe, często szokujące informacje, nagłe zmiany i różne zwolnienia. Czy tak wygląda „normalne” funkcjonowanie? A gdzie stabilizacja? Czy naprawdę wszyscy po kolei są niedobrzy i należy ich zwalniać? Czemu wpierw ludzi się zatrudnia i powołuje, a krótko potem  odwołuje i zwalnia? Gdzie tu logika, gospodarność i sprawiedliwość?

I kto teraz rządzi miejską spółką MZUK?

Prosimy o komentarze i opinie naszych Czytelników! Niech Wasz głos będzie słyszalny w naszym środowisku. Co sądzicie o tym wszystkim???

Subskrybuj
Powiadom o
guest
52 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Anonim

To nie jest kwestia posiadania jaj badz ich braku.
Radnych moze byc stac na wiele ale musza byc w wiekszosci.
Niestety, tego moze z wiadomych przyczyn zabraknac.
Teoretycznie wystarczy, aby ktos z rodziny jakiegos „wahliwego” radnego otrzymal jakies intratne stanowisko a potrzebnego radnego juz nie ma!
Do czego wiec tu jaja?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Innym zabiera pensje i środki do życia, to jemu też je ukrućcie, pokażcie że macie JAJA radni

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

On powinien dostawac na reke nie wiecej jak 3000 zl.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
6 lat temu

@~anwil
„Po.1.obniżyć pensje Panu B.Do 6 tys.zł”, zas roznice dolozyc Panu M!

anwil
anwil
6 lat temu

Po.1.obniżyć pensje Panu B.Do 6 tys.zł .2 obniżyć pensje Prezesom do 5 tys.zł. Obniżyć pieniądze członkom rad nadzorczych do 550zł .3.rozliczenia spółek miejskich co miesiąc jawne w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca 4. Ujawnianie wysokości nagród premi od 2015r.5.za pół roku będą efekty

Ilona
Ilona
6 lat temu

Teraz to są fajne konkursy .

kolo
kolo
6 lat temu

frustracją
Wiadomo czemu się nie dostałaś, ale to raczej nie była wina władz. Ukończone studnia to nie wszystko.

lila
lila
6 lat temu

Pierdu pierdu ,tak wspaniale było za poprzedniej władzy?
Ustawiane konkursy bez szansy żeby dostać pracę po studiach,nie chce mi się wymieniać tak dużo tego było.Sama to przeżyłam to wiem, jestem zdruzgotana tą waszą frustracją.

mieszkanka
mieszkanka
6 lat temu

nasz burmistrz bierze przyklad z gory od p.Kaczynskiego wszystko wie wszystkim chce zarzadzac tylko to prowadzi na zle tory szkoda ze pis tak sie modli nawet na ulicy a sa tak msciwi ze szkoda gadac.mysle ze radni Ci co najwiecej biora udzial w sesjach wezma sprawy w swoje rece i jeszcze to nasze Kolo uratuja prze niszczycielem .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Sara
Masz racje.
Juz w swoich komentarzach o tym pisalem.
Pierwszy przypadek nie wyklucza drugiego a tylko moze ulatwic postepowanie.
Radnych moze byc stac na wiele ale musza byc w wiekszosci.
Niestety, tego moze z wiadomych przyczyn zabraknac.
Teoretycznie wystarczy, aby ktos z rodziny jakiegos „wahliwego” radnego otrzymal jakies intratne stanowisko a potrzebnego radnego juz nie ma!
Tak sie dzieje wszedzie.

Gość
Gość
6 lat temu

Sara-POPIERAMY.

Sara
Sara
6 lat temu

Drogi działania są dwie w moim przekonaniu, albo powiadomić media krajowe i nagłośnić sprawę wywierając presje tym samym na organy kontrolne albo radni powinni złożyć wniosek o odwołanie burmistrza. Czy będzie ich na to stać?

Anonim
6 lat temu

Czy znamy już nowe władze spółki ?Może powołać Pana którego zawodem jest ” prezes”

Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

Ale wkoło jest wesoło…chociaż jest strasznie. Kto pójdzie pracować dla burmistrza? Znam desperatkę bez pracy, która chciała bardzo parcować ale się bała. Bała się stracić opinię w naszym mieście w oczach ludzi. Bo kto wie, ile czasu by pracowała? Miesiąc, trzy? Jak nie podpadnie burmistrzowi to zaszczują inni. Głośno pokażą burmistrzowi albo w oczy albo w mediach , że po całym długim, 30dniowym a może nawet 31 dniowym miesiącu pracy efektów nie widać i jeszcze mało co umie. Bo przecież powinna umieć wszystko , tyle co inni po 20latach pracy albo po 40. Tak u nas wmieście jest. Tego oczekujecie, jak nie zatroskani mieszkańcy to radni zaniepokojeni brakiem wyników wymagacie niemożliwego a potem współczujecie zwolnionym. A każdy kolejny nowy to ze strachu głupoty wygaduje jak to nowy pan prezes szczęśliwy, że doktor przed nim magistrem ucieka… nono widocznie czuje się gorszym… Nieładnie panie prezesie, nieładnie. Ale wszystko to bierze się stąd,że się wymaga od razu Bóg wie czego. Ludzie! Tak nie można. To, że prezesi maja mało co do powiedzenia to juz wiemy od dawna. Sama tego doznałam rozmawiając z jedym z prezesów, potem z dyrektorem pewnego ważnego przybytku. Odesłali mnie do burmistrza. Do burmistzra w sprawie którą oni powinni rozstrzygnąć bo do diaska przełożonymi w danej placówce są. Czyli co? Sami nie mogą czy nie potrafią podjąć decyzji. Pan Adamkiewicz znany z tego , że jest dobrym managerem chciał powołać ludzi , bo dobry manager ma ludzi do roboty. Sam czuwa nad całością ale wszelkie odcinki mają wykonywać pracownicy powołani i odpowiedzialni za ten odcinek i już. Skoro prezes nie może sobie firmy uszykować tak żeby była nowatorska, lepiej wg Niego zarządzana to cóż… Niech rządzą rady nadzorcze skoro wiedzą lepiej od prezesa. A ponoć cała sprawa z panem Adamkiewiczem zaczęła sie od tego, że zarzucił radzie nadzorczej niekompetencje. No faktycznie…przecież rada nadzorcza najważniejsza i najwięcej wiedząca… awystarczy ok. 5000 na egzamin i dobre polecenie żeby w radzie nadzorczej być. Nieważne z jakiej dziedziny ważne żeby. Swoją drogą ja się dziwię, że radni nie poszli do sądu z powodu tego pomówienia o prokuratorskie zarzuty bo ludzie jak to ludzie, od razu się zastanawiali kto, kiedy, gdzie i za co. To co sied ziwić. Samo przepraszam to za mało. Piszący artykuł może się od kogoś dowiedział takich sensacji.No ale sprawdzić najpierw powinien/nna.Bo wiemy jak reagują niektórzy: e tam..wiaodmo nie ma dymu bez ognia coś tam musiało być… Prawda? A dodam delikatnie: mówienie, że wyłącznie pan burmistrz bedzie oceniał s woich pracowników jest błędne. To są urzędnicy państwowi i podlegają krytyce petentów i radnych i wszystkich innych. To nie te czasy, kiedy stałam w urzedzie miasta i czekałam aż jedna pani urzędniczka skończy rozmowę na temat obiadu i kawy i cholerka wie czego jeszcze a potem mnie ofuknęła z nerwami czego ja chcę. Męża ważnego miała to sobie mogła pozwolić a co. No faktycznie jak ja śmiałam jej( celowo mała litera) przeszkadzać w tak ważnych sprawach! Te czasy minęły! Miejmy nadzieję, iż bezpowrotnie. Z innej strony patrząc mieć prokuratorskie zarzuty w dzisiejszych czasach to nie grzech a po latach wielu na takich zarzutach, ba po wyrokach i po więzieniu, karierę polityczną zrobiło.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Jak długo to jeszcze będzie trwać?

Kolo
Kolo
6 lat temu

Ciekawe czemu ekolo milczy w tym temacie. Jakoś w piątek o odwołaniu Prezesa o którym „nie wiedziało” zgromadzenie wspólników poinformowało. A o odwolaniu Rady cisza. To też daje dużo do myślenia.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Posluchajcie -ci, ktorzy macie ochote- retransmisji ostatniej sesji.
Pytanie:
Na ile zadanych pytan przez radnych odpowiedzial burmistrz?

Gość
Gość
6 lat temu

Popieramy tych radnych, p. Piasecki, Sobolewski, Olejniczak, Kuty, Budny, Brzoska, Tamborska, Obiała.

Tygrys
Tygrys
6 lat temu

Telewizję zaprosić niech się zajmą całą tą patologią bo za chwilę będzie za późno a my za to niestety zapłacimy. SOBOLEWSKI, KUTY, BUDNY, BRZOSKA, PIASECKI, TAMBORSKA, OBIAŁA, OLEJNICZAK Tylko Wy walczycie o nasze miasto i mieszkańców reszta radnych to tylko statyści…… smutne !!

Monika
Monika
6 lat temu

A kto dopuścił do tego, że w mieście jest, jak jest? 4 prezesów w 8 miesięcy w jednej spółce, jedna spółka bez prezesa i rady nadzorczej. Może radni? Wyjdz czlowieku na miasto i posłuchaj co ludzie mowią o burmistrzu, tak, jak kiedys naprawde go chwalono, tak teraz jest zupelnie odwrotnie, i to sa odczucia zwyklych ludzi. Dobrze ze sa jeszcze radni ktorzy potrafia merytorycznie dyskutowac i zwracac uwage na powazne problemy

kos
kos
6 lat temu

Może znowu zwołają sesję nadzwyczajną i będą gadać o śmieciach przy cmentarzu oraz o wszystko obwiniać burmistrza

Gość
Gość
6 lat temu

W tej chwili tylko desperaci lub wariaci pójdą pracować dla burmistrza.
Nie jest to normalne.
Nawet wybitny psychiatra tego nie rozstrzygnie.
Zniszczył 3 spółki ,urząd i ludzi tam pracujących a pobiera taką wysoką pensję,pytam za co , za to ze wszystko i wszystkich wokół niszczy.

Państwo Radni ,prosimy o zdecydowaną postawę z Waszej strony.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

SOBOLEWSKI, KUTY, BUDNY, BRZOSKA, PIASECKI, TAMBORSKA, OBIAŁA, OLEJNICZAK-ukłony w Waszą stronę za walkę o nasze miasto, trzymajcie tak dalej i nie dajcie się zastraszyć.BRAWO

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Redaktorze odsłoń wszystkie brudy w naszym mieście. BRAWO

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

„Gora 12 radnych odzywa sie i pyta a reszta co ??”Reszta nie musi sie pytać ,bo wszystko wie…pacanie.

Monika
Monika
6 lat temu

Ciekawe jaki był powód? Chociaż prawdopodobna odpowiedź zapewne będzie brzmiała ,,to są moje kompetencje”

ON
ON
6 lat temu

Rada MZUK-u odwołała prezesa i burmistrz ich odwołał, a rada MZEC-u tż odwołała prezesa i co? I ich nie odwołał! To obrazuje kto tylko i wyłącznie decyduje o wszystkich ruchach personalnych

ewffdfffrerr
ewffdfffrerr
6 lat temu

Ruszcie sie ci radni co udajecie ze nic nie widzicie bo my widzimy was siedzacych na sesjach i milczacych albo robiacych tematy zastepcze.rozliczymy przy urnach juz niedlugo.Nie bedzie zmiluj skonczy sie wasze branie pieniazkow z kasy miasta.Dotego pomyslcie jak beda was za chwile rozliczac poza ludzmi sluzby specjalne.Ciekawe gdzie wtedy czmychniecie i schowacie glowe w piasek.Na was tez to spadnie bo nie po to siedzicie w ratuszu zeby pierdziec w stołki tylko reagowac jak Sobolewski,Brzoska, Tamborska ,Olejniczak , Budny Obialowa , Piasceki i kilku jeszcze.Gora 12 radnych odzywa sie i pyta a reszta co ?? ?Nie chcecie kasy co miesiac nie to nie zrezygnujcie i zastapia was inni odwazni a nie takie milczki.

Doribity
Doribity
6 lat temu

Radni,do roboty…prawnie- obniżyć pensję do najniższej,doprowadzić do usunięcia burmistrza!

ON
ON
6 lat temu

D kro o kim ty mówisz kolska śmietanks? o ludziach z rady nadzorczej? powoływanych przez burmistrza prezesów i nastepnie odwoływanych? Czy moze o pracowikach, których najpierw zatrudnił, a pozniej zwolnił? Zastanow sie nad trescią swego wpisu

????
????
6 lat temu

Następny…lump …pierdolnięty,, kro”

ZDZICHU
ZDZICHU
6 lat temu

PYTANIE DO NSZYCH RADNYCH
CZY TO ZGODNE Z PRAWEM ZEBY TAKA FIRMA MIEJSKA NIE MIALA KIEROWNICTWA ??
MOZE TEN PAN WYRZUCI WSZYSTKICH I SAM BEDZIE SZEFEM WSZYSTKIEGO TAKIM SZEFEM WSZYSTKICH SZEFOW JAK KRZYSZTOF JARZYNA ZE SZCZECINA?????
JAK KTOPS SIE CHCE DOSTAC DO JASNIE PANA NA UDIENCJE MUSI CZEKAC KILKA MIESIECY BO CIAGLE WYJEZDZA I NIE MA GO TO JAK SZERYF OBEJMIE JUZ WSZYSTKO W RAMIONA MOZE ZA POL ROKU DOPCHAM SIE

kro
kro
6 lat temu

Burmistrz robi wiosenne porządki 🙂 Bardzo dobrze ! W końcu ktoś się wziął za kolską śmietankę !

Jack
Jack
6 lat temu

Nie obrażając ludzi z 30-tki ale tam na pewno kogoś znajdzie do rady nadzorczej – ten sam poziom

ON
ON
6 lat temu

Ciekawe cco za desperaci pojda do tej nowej rady nadzorczej

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Mamy niestety do czynienia z ciężkim przypadkiem, który wymaga specjalistycznego leczenia… w przeciwnym razie grozi to poważnymi konsekwencjami dla miasta

kolanin
kolanin
6 lat temu

Szanowny pan Burmistrz połączy cieplik z zakładam usług komunalnych na dodatek dołączy wodociągi ą na koniec wszystko to razem sprywatyzuje a komu można się tylko domyślać i rada miasta nie będzie miała nić do powiedzenia i oto cały czas chdzi

terry
terry
6 lat temu

Radni, proszę ukrućcie to szaleństwo

Rada Nadzorcza
Rada Nadzorcza
6 lat temu
koks
koks
6 lat temu

nadaje sie tylko do otwierania szlabanow na torach

już nie z Koła
już nie z Koła
6 lat temu

Zastanawiam się dlaczego jeszcze nie ma wzmianki na ten temat na portalu e-koło. Pewnie już kręci się jakiś kolejny wywiad do Szanownych Państwa .

Kolejarz
Kolejarz
6 lat temu

Koło jest bombowe…!!! Burmistrz też!!!

Burak
Burak
6 lat temu

Koło jest bombowe…!!! Burmistrz też!!!

Polakpotrafi
Polakpotrafi
6 lat temu

Po Uniwersytecie Warszawskim nie robił by !!! …Takich głupot ,jakie robi po ….Warciańskim!? ….Co??!! Nie
A Radni?

Polakpotrafi
Polakpotrafi
6 lat temu

Po Uniwersytecie Warszawskim nie robiły …Takich głupot ,jakie robi po ….Warciańskim!? ….Co??!!
A Radni?

Ina
Ina
6 lat temu

Zwolnić wszystkich zaorać miasto czy to jest cel .

Prac
Prac
6 lat temu

Super zagrywka. Brawo. Manipuluj tak ludźmi dalej.

jula
jula
6 lat temu

Wie co robi ,krytykowano prezesa,radę więc przychylił się do głosu mieszkańców.Też żle? więc zastanówcie się czego malkontenci chcecie.

kolo
kolo
6 lat temu

to co ten człowiek wyrabia w głowie sie nie miesci…

anonim
6 lat temu

Kiedy skończy się ten eksperyment na majątku miasta pod nazwą Burmistrz Miasta S. M .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526