61-letni mężczyzna znęcał się nad swoimi psami! Grożą mu 2 lata więzienia

Autor: kurier-kolski.pl | 28.02.2017

317-156424Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który znęcał się nad zwierzętami. Dwa głodzone, trzymane na uwięzi i bez dachu nad głową psy trafiły pod opiekę lekarza weterynarii. Właściciel zwierząt usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 

22-go lutego dąbscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące niewłaściwe sprawowanej opieki nad zwierzętami. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres i zastali dwa psy rasy mieszanej, których wygląd wskazywał, że są głodzone i cały czas trzymane na łańcuchach. Dodatkowo zwierzęta nie miały żadnego miejsca, gdzie mogłyby się schować przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

317-156422

Policjanci niezwłocznie wszczęli procedurę zabrania głodzonych zwierząt z gospodarstwa. Psy trafiły pod opiekę służb weterynaryjnych. Właściciel gospodarstwa 61-letni mieszkaniec gminy Olszówka usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt, za które grozi dwóch lat pozbawienia wolności.

317-156423

Źródło: KPP w Kole

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Czytelnik
Czytelnik
7 lat temu

Wsadzic chama do kryminalu i dawac po pol wieziennej racji dziennie, dotat, dokad nie bedzie mial tak wyraznie obnazonych zeber jak jego „pupil”.

Kobra
Kobra
7 lat temu

Kto nie kocha zwierząt ,nie kocha i ludzi.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526