Weźmy udział w Orszaku Trzech Króli!

Autor: kurier-kolski.pl | 02.01.2017

orszakW piątek 6 stycznia przypadnie uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie uroczystością Trzech Króli. Serdecznie zachęcamy, szczególnie rodziny z dziećmi, do licznego udziału w uroczystym i radosnym Orszaku Trzech Króli, który kolejny już raz przejdzie ulicami naszego miasta. Orszak ten to nie tylko uliczne jasełka, ale też idea promowania Święta Objawienia Pańskiego, to tworzenie tradycji opartej na staropolskich obyczajach. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego i radosnego świętowania.

Wszystko rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30. Następnie Trzej Królowie z kościołów: Farnego, MB Częstochowskiej i św. Bogumiła ze swoimi orszakami przejdą ulicami naszego miasta w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi. Każdego, kto chce wziąć udział w tym Orszaku, obowiązuje przebranie.

Zgodnie z tradycją w kościołach w tym dniu święcona jest kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Ma ta tradycja rangę świadectwa wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Misje.

Podobne Orszaki odbędą się 6 stycznia w większości miast i miasteczek w całej Polsce, także w Powiecie Kolskim.

Źródło: kolskafara.pl

orszak1

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526