Pijany 21-latek z Koła zatrzymany za próbę rozboju na jednej z ulic

Autor: kurier-kolski.pl | 23.01.2017

kopia s7002447Kilkadziesiąt minut po otrzymaniu zgłoszenia o usiłowaniu dokonania rozboju na jednej z ulic w Kole, kolscy policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Pijany 21-latek miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu i usłyszał zarzut, za który może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Ponadto zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej osoby, której próbował ukraść telefon.

 

Do zdarzenia doszło dnia 20 stycznia br. w Kole. Do idącego ulicą mieszkańca Koła podszedł młody mężczyzna, który szarpiąc oraz zadając ciosy ręką zażądał od zaatakowanego przechodnia telefonu komórkowego. Na szczęście agresywny napastnik został spłoszony przez postronne osoby.

Policjanci, którzy zostali powiadomieni o tym zdarzeniu, natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Dzięki uzyskanym informacjom dotyczącym wyglądu napastnika, mundurowi już kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju, którym okazał się 21-letni mieszkaniec Koła.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że napastnik był pijany i posiadał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania rozboju, który zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokuratura na wniosek policji zastosowała wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej osoby.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526