Samochody pod Pływalnią blokują drogę pożarową! Co będzie w razie pożaru?

Autor: kurier-kolski.pl | 16.12.2016

dsc_0075Od dość dawna jest bardzo zła sytuacja z parkowaniem samochodów przy basenie, a dokładnie mówiąc na drodze do parkingu za basenem. Dla niektórych użytkowników droga z tylnego parkingu jest „za długa”, więc postanawiają ryzykować swoim, swoich dzieci oraz innych użytkowników Pływalni zdrowiem i życiem blokując drogę pożarową – napisał w liście skierowanym do naszej Redakcji jeden z Czytelników. Na dowód tego, że nie mija się z prawdą przesłał również zdjęcia ilustrujące problem.

Oprócz blokowania drogi pożarowej samochody utrudniają wjazd i wyjazd innych pojazdów na parking przed budynkiem Pływalni (koło bramy). Jest to codzienność w godzinach popołudniowych. Dyrekcja Pływalni powinna zrobić z tym porządek informując odpowiednie służby (Straż Miejska, Policja), zwłaszcza, że ma cały czas podgląd na sytuację, gdyż jest monitoring – pisze dalej nasz Czytelnik – Codziennie po godz. 16:00 droga pożarowa jest zastawiona. Ja wyjeżdżając z miejsca parkingowego muszę uważać na samochody po bokach, a tu jeszcze na tył muszę patrzeć, bo ktoś jest zwykłym leniem! Proponuję odholowywać auta na parking Policyjny!

dsc_0077

Jak zauważył autor listu, problemem jest często zwyczajne „wygodnictwo” części użytkowników Pływalni, którzy chcą, by ich samochód stał jak najbliżej wyjścia z obiektu, by nie musieli iść daleko. Nasila się to szczególnie zimą, gdy ludzie po długim moczeniu się w wodzie chcą jak najszybciej znaleźć się w ciepłym samochodzie, a nie iść na mrozie daleko na główny parking na tyłach obiektu. Powstaje więc absurdalna sytuacja, że na parkingu z tyłu budynku jest jeszcze wiele wolnych miejsc, podczas gdy samochody stają na drodze pożarowej bliżej wejścia głównego, łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie.

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za cenny sygnał, a problem dajemy pod rozwagę dyrekcji naszej Pływalni.

dsc_0073

dsc_0074

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wacek
Wacek
7 lat temu

Proponuję powiadomić Straż Miejską ale z Poznania czy Konina bo ten desperat na stolcu zniszczył jedyną słuszną formację powołaną właśnie w tym celu , pozdrawiam

wardega
wardega
7 lat temu

Jak zastawia droge to duzy woz strazacki bedzie mial problem z dojazdem tam i odpowiednim ustawieniem sie a nim odjada moze spalic sie pol budynku.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526