Wygrana Olimpii Koło z Polonią Golina

Autor: kurier-kolski.pl | 12.10.2016

pawel_powietrzynskiW sobotę 8 października br. na Stadionie Miejskim w Kole drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) w ramach 9. kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej rozegrała spotkanie ligowe z drużyną Polonii Golina. Kolanie wygrali 2:0, a zwycięstwo zapewnił rezerwowy tego dnia Paweł Powietrzyński (na zdjęciu), strzelając bramki w 70. i 84. minucie spotkania.

I połowa spotkania to zdecydowania przewaga kolskiej Olimpii, która jednak nie potrafiła sforsować dobrze prosperującej defensywie gości. Bezbramkowy remis po 45. minutach, bardziej cieszył zawodników Polonii, którzy po 8. kolejkach zamykają ligową tabele. Skuteczna obrona gości przerwana została dopiero w 70. minucie. Po indywidualnej akcji prawą stroną boiska Pawła Powietrzyńskiego , który wszedł na boisko 5 minut wcześniej, i atomowym strzale pod poprzeczkę kolanie objęli prowadzenie. To jednak nie koniec, ponieważ w 84. minucie rezerwowy Powietrzyński zdobywa drugą bramkę, po dograniu z lewej strony przez Michała Kozajdę. Wynik nie uległ zmianie i podopieczni trenera Krzyżanowskiego mogli dopisać kolejne trzy punkty do swojego konta.

1:0 – Paweł Powietrzyński (70′)
2:0 – Paweł Powietrzyński (84′)

MKS OLIMPIA Koło – POLONIA Golina 2:0 (0:0)