W weekend podzielmy się posiłkiem z potrzebującymi

Autor: kurier-kolski.pl | 22.09.2016

zbiorkaTo będzie wyjątkowy weekend. Dla tysięcy dzieci, którym możemy dać w prezencie pyszny obiad i dla wszystkich tych, którzy zdecydują się to zrobić. Piątek-sobota 23-24 września to dwa dni 13. ogólnopolskiej akcji „Podziel się Posiłkiem”. W prawie 3.000 sklepach w całej Polsce wolontariusze z uśmiechem przyjmą dary od kupujących. Także u nas w Kole szkoły samorządowe, uczniowie naszych szkół wraz z opiekunami, wolontariusze, będą zajmowali się zbiórką żywności w kolskich sklepach wielkopowierzchniowych. Nie bądźmy obojętni i podzielmy się zakupami z naszymi uboższymi sąsiadami!

Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem” zorganizowana zostanie w 456. miejscowościach w całej Polsce. Celem tej akcji, jak co roku, jest wsparcie dzieci i ich rodzin. Zebrana żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie błyskawicznie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana sprawdzonym lokalnym organizacjom (w przypadku miasta Koła jest to kolski MOPS), które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.

– Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres. Wielu rodziców właśnie wtedy staje przed dramatycznym wyborem: kupić przybory do szkoły i ubrania na jesień, czy jedzenie dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności „Podziel się Posiłkiem”. Liczymy na to, że dzięki temu będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia – prosi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W naszym mieście zbiórka będzie realizowana w trzech sieciach marketów: Carrefour, Biedronka oraz Netto. W dniu 23 września (piątek) w godzinach 15:00 – 19:00 – 8 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Kole pod opieką 2 nauczycieli będzie zbierać dary w Carrefourze przy ul. Sienkiewicza, 16 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 pod opieką  8 nauczycieli będzie prosić o produkty żywnościowe w dwóch Biedronkach przy ul. Zielonej i Powstańców Wlkp., a 12 młodych wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Kole będzie w Biedronce przy ul. Toruńskiej i w Netto.

W sobotę, 24 września, dary żywnościowe zbierane będą dłużej, bo w godzinach 9:00 – 18:00 w następujących placówkach:  młodzież z kolskiego Gimnazjum nr 1 (17 osób) wraz z 4 opiekunami będzie w Carrefourze, aż 36 uczniów-wolontariuszy pod opieką 12 osób będzie kwestować w Biedronkach przy ul. Zielonej i Powstańców Wlkp., a 33 uczniów Zespołu Szkół nr 2 wraz z 10 opiekunami będzie prosić o dary w Biedronce przy ul. Toruńskiej i w Netto.

Źródło: Bank Żywności i UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526