Ile kosztowało nas referendum?

Autor: kurier-kolski.pl | 24.05.2016

Skargi po ekspertyzach w Poznaniu ponownie wracają pod obrady radnych - prawie wszystkie bezzasadne. Takie są czasy, że wszystko kosztuje. Nic nie ma za darmo. Dlatego wielu mieszkańców Koła od momentu ogłoszenia referendum odwoławczego Burmistrza Miasta Koła przed, którym nasze miasto żyło przez ostatnie kilka miesięcy, często zadaje pytanie – kto i ile zapłacił za organizację tego wszystkiego? Referendum okazało się nieważne, było totalnym niewypałem, i jedynie potwierdziło, że mieszkańcy świadomie i demokratycznie wybrali naszego włodarza. Kolanie nie wykazali większego zainteresowania inicjatywą odwołania burmistrza Stanisława Maciaszka. Frekwencja była bardzo niska i inicjatywa referendalna upadła.

 

Ogólne koszty organizacji referendum w naszym mieście, zainicjowanego przez tak zwaną „grupę referendalną”, to blisko 30.000 zł. To pieniądze pochodzące z budżetu miasta, z podatków nas wszystkich, które można było wydatkować na inne, ważne społecznie cele, na zaspokojenie potrzeb mieszkańców Koła.

Co na przykład za 30.000 zł. można było zrobić w naszym mieście? :

  • wydać 8.571 obiadów dla dzieci z ubogich rodzin w kolskich szkołach,
  • naprawić 454 m2 dziur w drogach na terenie miasta,
  • przez całe 10 lat utrzymać wszystkie place zabaw w Kole (sprzątanie, malowanie, remonty, itp.),
  • utrzymać 18.750 m2 trawników miejskich,
  • pokryć 3-letni koszt nasadzania kwiatów wszędzie tam, gdzie są obecnie sadzone w całym mieście (a więc na wszelkich klombach, trawnikach, w donicach, na kaskadach, itd.),
  • można by zbudować fontannę miejską lub pomnik zasłużonych osób dla miasta.

Poza tym pieniądze potrzebne są na pomoc społeczną i remonty budynków komunalnych, gdzie ważna jest każda złotówka. Ale te 30.000 zł nie zostało wydatkowane na żaden z powyższych celów, bo musiało być wykorzystane na organizację niedzielnego referendum.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolo
kolo
8 lat temu

Burmistrz w celach uprawianej propagandy i podporządkowania sobie mediów zatrudnił portal e-kolo i redaktora kuriera kolskiego pana Kozajdę, za co prawdopodobnie płaci rocznie ponad 40 tys. zł. Proszę przeliczyć co można za te pieniądze kupić, ile obiadów dla dzieci, ile dróg naprawić itd.

mac
mac
8 lat temu

Kolo czeka na przeprosiny za kłamliwe artykuły w jakimś g zwanym wieści z ratusza. Mieszkańcy chcą tez widzieć kto to sponsoruje i za co?

kao
kao
8 lat temu

bok – powiedziałem wypad! no już! „przeczytaj Prawo” buhahahahaha no naprawdę błyskotliwy tekst. CAŁE PRAWO czy może KAWAŁEK PRAWA mam przeczytać? buhahahahahahahahaha.. co za KODowski imbecyl

bok
bok
8 lat temu

idz do szkoly ty pisowski dupku iprzeczytaj prawo bo twoja szkola to napewno 8 klas

kolo
kolo
8 lat temu

Panie redaktorze Kozajda. Kto będzie przepraszał za kłamstwa podane w gazetce „Wieści z ratusza” , o których na dzisiejszej sesji mówili radni, pan czy burmistrz? Czy poniesie pan konsekwencje służbowe za podawanie nieprawdy i manipulowanie informacją?

kao
kao
8 lat temu

do BOK – spadaj buraku kodziarzu! pseudo referendum przegrane to dupa boli co?? buhahahahahahaha

bok
bok
8 lat temu

obywatele w kazdym demokratycznym panstwie maja prawo do referendum jak nie wiecie to do szkoly

kinga
kinga
8 lat temu

Skoro na referendum wydali pieniądze publiczne, to niech je teraz publicznie odpracują, sprzątają ulice, koszą trawę, sadzą kwiatki i co tam jeszcze.. Może wybije im to z głowy taką rozrzutność, bo noe swoje też trzeba szanować. Krótko mówiąc, te pieniądze winny wrócić do miasta!

kkk
kkk
8 lat temu

oddawac kase kodziarze z grupki raferendalnej!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526