Radni wyrazili zgodę na budowę rurociągu tłocznego dla wody termalnej

Autor: kurier-kolski.pl | 28.04.2016

1Wczoraj odbyła się kolejna, XXIII sesja Rady Miejskiej w Kole. Spotkanie radnych tym razem nie trwało tak długo jak wcześniej się zdarzało, a radni zgodnie podnieśli rękę za wszystkimi propozycjami uchwał, w tym za budową nawierzchni pięciu dróg w mieście oraz postawieniem rurociągu z wodą termalną na działce miejskiej, w związku z budową Elektrociepłowni Geotermalnej. Mile zaskoczony włodarz aż spontanicznie serdecznie podziękował radnym, co jednak nie przeszkodziło niektórym z nich, pod koniec zebrania, zepsuć tę idylliczną atmosferę kilkoma wypowiedziami.

 

Radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulic: Dąbskiej, Boguszynieckiej, Prusa, Zielonej, Słowackiego, Toruńskiej i Towarowej,  a także zaakceptowali uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulicy Cegielnianej, gdzie z inicjatywy burmistrza planowane jest na 3,5 ha działce miejskiej umożliwienie wybudowania przez developera osiedla mieszkaniowego wraz z pełną infrastrukturą i parkiem jordanowskim.

2

Podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie od Skarbu Państwa darowizny na rzecz Gminy Miejskiej Koło w postaci udziału w zabudowanej nieruchomości położonej w mieście Kole przy ul. Wschodniej 13, na kolskiej Starówce.

Rada zgodziła się na wniesienie wkładu pieniężnego w kwocie 150.000 zł. i objęcie dodatkowych udziałów w Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością Miejski Zakład Usług Komunalnych w Kole w związku z planowanym zakupem nowej śmieciarki na rzecz obsługi mieszkańców miasta Koła. Zakup śmieciarki w formie leasingu pozwoli spółce miejskiej MZUK na samodzielną obsługę miasta Koła w kwestii realizacji zadania związanego z gospodarką odpadami, co umożliwi szybszy i lepszy rozwój firmy.

Dłużej trwała dyskusja radnych w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta Koła na bieżący rok, podczas której rozdysponowano wolne środki w kwocie 1.059.000 zł. oraz podjęto decyzje o przystąpieniu do sporządzenia dokumentacji technicznej i budowy w naszym mieście następujących dróg pięciu gruntowych (wraz z niezbędną kanalizacją):

  • Kazimierza Wielkiego (1 km) – kwota 181.300 zł. (w tym 93.750 zł. to dotacja przyznana z Województwa Wielkopolskiego na złożony przez UM wniosek)
  • Krańcowa (113 mb) – 211.500 zł.
  • Kasztanowa (221 mb) – 414.000 zł.
  • Krzywa (90 mb) – 169.000 zł.
  • Bema (136 mb) – 264.500 zł.

– Brak mi słów. Ślicznie państwu dziękuję – powiedział mile zaskoczony burmistrz Stanisław Maciaszek po pozytywnym i zgodnym przyjęciu przez radnych tych zmian w budżecie miasta.

Pod obrady kolskich rajców burmistrz przedstawił również projekt uchwały na wniosek firmy Geothermal Energy Resources sp. z o.o. w sprawie zgody na obciążenie odpłatną służebnością przesyłu nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło, w związku z realizacją w naszym mieście budowy Elektrociepłowni Geotermalnej. Chodziło o możliwość umieszczenia na działce miejskiej rurociągu tłoczącego wodę termalną, łączącego Elektrociepłownię Geotermalną z odwiertem GT-2, na długości 778 metrów. Jak napisał w uzasadnieniu do przedmiotowej uchwały burmistrz: „stanowi to cel publiczny, co wiąże się z obowiązkiem współdziałania Gminy Miejskiej Koło w kwestii budowania i użytkowania przedmiotowej infrastruktury”. Radni większością głosów przychylili się do wniosku i w głosowaniu przyjęli uchwałę do realizacji.

Źródło: UM w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Grzechu
Grzechu
8 lat temu

Powolutku, krok po kroku spadamy z piedestału! Bardzo dobrze!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Wycina sie co niewygodne z tekstu… zaklinać rzeczywistość, nie było pisma wielkiego pana z 2008 ? prawda niewygodna ? tak lizać d….. to chore. Do 22 sam się pogrąży niestety przy takich kwiatkach…

lok
lok
8 lat temu

panie redaktorze powinien pan zawiesic strone kuriera bo pan jest nieobiektywny

Ada
Ada
8 lat temu

Panie redaktorze a czemu to p Burmistrz wyszedł z sali nie wysłuchując odpowiedzi p Tamborskiej ? Czyż nie powinien pan przytoczyć jej wypowiedzi ? Jako rzetelny dziennikarz , nie ulegający presji przełożonego itp………… Może by czytelnicy się dowiedzieli że na spotkaniu z mieszkańcami w szkole nr 5 burmistrz mijał się z prawdą , to przecież on swego czasu był za sprzedażą MZEC , i to wyciągnęła mu p Tamborska . Taka idylliczna atmosfera to nie była i nie jest , tak jak i w Urzędzie Miasta , tej atmosfery niema , czekamy na odniesienie się Burmistrza do zarzutów z sali Rady………..

Lech W.
Lech W.
8 lat temu

„Mile zaskoczony włodarz aż spontanicznie serdecznie podziękował radnym, co jednak nie przeszkodziło niektórym z nich, pod koniec zebrania, zepsuć tę idylliczną atmosferę kilkoma wypowiedziami”.

Czy Szanowny Redaktor moglby wyjasnic, ktoz to taki osmielil sie psuc idylliczna atmosfere i czym ta atmosfere zepsuto?
Jesli byli to radni -jak Pan pisze- nalezaloby natychmiast i bezwzglednie ludzi tych napietnowac i publicznie wskazac, abysmy zacz wiedzieli z kim mamy sprawe!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526