Bramka w ostatniej sekundzie

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2016

Resize of IMG_4095Olimpia Koło – LKS Ślesin 1:1 (0:0). W  IV ligowych derbach okręgu konińskiego Olimpia Koło zmierzyła się z Ludowym Klubem Sportowym Ślesin remisując 1:1 (0:0). Smaczkiem spotkania była bramka zdobyta przez Dawida Wiśniewskiego w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry. 4 minuty wcześniej goście w zamieszaniu podbramkowym zdobyli prowadzenie po strzale Łukasza Łajdeckiego.

 

Do przerwy przewagę mieli gospodarze, ale nie wykorzystali stworzonych sytuacji. Najlepszą miał Piotrek Marańda, który przejął podanie gdzieś na 40 metrze i niczym błyskawica sunął na bramkę gości. Ścigany przez 3 przeciwników Łajdecki wślizgiem  wybił piłkę spod nóg Marańdy.

Resize of IMG_4086

Resize of IMG_4109

Po zmianie stron sytuacja się odmieniła. To ślesinianie mieli przewagę i oni byli bliżej zdobycia gola. Udało im się to w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, a strzelcem był Łajdecki. Miejscowi kibice już pogodzili się z przegraną, gdy tymczasem w  ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry, po jednym z ataków, Dawid Wiśniewski zdobywa wyrównującą bramkę! Sędzia nie wznawiał już gry, tylko odgwizdał koniec spotkania.

Na marginesie tego spotkania należy zaznaczyć, że trenerem LKS Ślesin jest były reprezentant Polski, kapitan Legii Warszawa Adam Topolski. Po skończonym meczu powiedział: – Mecz dość interesujący, wynik spotkania sprawiedliwy. Z postawy swojej drużyny jestem zadowolony. Podobał mi się też młody zespół Olimpii.

Resize of IMG_4083

A oto co powiedział Jarek Kawka:  – Przebieg całego spotkania był bardzo wyrównany i końcowy wynik bardzo sprawiedliwy. Cieszy mnie fakt, że nasz zespół pomimo straconej bramki w ostatniej minucie potrafił się podnieść i strzelić wyrównującą bramkę w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry. Myślę, że końcówka tego spotkania dostarczyła naszym kibicom dużych emocji.

Sędziowali bez zarzutu: Maciej Ziółkowski jako główny, Bartłomiej Zywert i Tomasz Żynda – asystenci i Dawid Niedzielewski­ techniczny, wszyscy z Konina.

Resize of IMG_4085

Skład Olimpii:  Bartosz Kordylewski, Dawid Wiśniewski, Eryk Lisiak, Radosław Urbaniak, Kamil Budynek, Kamil Jaroszewski,  Sylwester Śliga (Mateusz Zaborski 68’),  Mariusz Nieznalski (Piotr Rutkowski  82’),  Ariel Szczesiak (Tomasz Mikołajczyk 90’),  Michał Rutkowski, Piotr Marańda.

Skład LKS Ślesin:  Hubert Rachubiński, Dawid Jarka, Andrzej Górski,  Łukasz Łajdecki,  Michał Kwiatkowski,  Paweł Krygier, Krzysztof Siedlecki,  Bartosz Andrzejewski,  Michał Goliński, Maciej Scherichen, Adrian  Majewski.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526