Rusza przebudowa dróg i chodników. Są dalsze plany. Czy starczy sił i środków?

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2016

20160220_092926Miasto Koło jest stolicą powiatu, dlatego wiele inwestycji lokalnych tutaj dzieje się dzięki współpracy samorządów miejskiego i powiatowego. Radzie Miejskiej burmistrz Stanisław Maciaszek złożył propozycję udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla powiatu kolskiego na realizację dwóch zadań inwestycyjnych w bieżącym roku. Kolejne trzy czekają w kolejce. A burmistrz deklaruje, że chciałby w tej kadencji poprawić też stan innych dróg, w tym tych najgorszych – gruntowych, których mieszkańcy zabiegają o to bezskutecznie od wielu już lat. Nie wiadomo tylko czy na realizację tych planów starczy sił i środków finansowych z budżetu naszego zadłużonego bardzo miasta.

 

Rada Miejska w Kole zatwierdziła przedłożony przez burmistrza miasta Koła projekt. Zgodnie z zapisami dokumentu, planuje się wspólną realizację przebudowy obustronnej części chodników w ul. 3 Maja – w celu poprawy warunków korzystania oraz bezpieczeństwa użytkowników – na zadanie to miejski samorząd zakłada dotację w wysokości 300.000 zł oraz wsparcie budowy drogi dojazdowej do wspólnoty mieszkaniowej „Cichy Kąt” przy ul. Poniatowskiego w kwocie 70.000 zł.

20160220_092926 (2)

Tak wyglądają obecnie zniszczone chodniki na ul. 3 Maja w Kole

20160220_093627

Przy współpracy samorządów, wiele kolskich ulic zyska nowe oblicze – poprawi się nie tylko estetyka naszego grodu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo obywateli.

Inwestycje wspólne to nie jedyne przewidziane w tym roku. Wiele w tej kwestii wyjaśni najbliższa sesja Rady Miejskiej, planowana na 24 lutego. Do katalogu zadań realizowanych przez nasz samorząd mają szansę dołączyć kolejne.

ciasjulia2

Burmistrz Maciaszek właśnie przedłożył Radzie Miejskiej dalsze propozycje realizacji zadań z zakresu infrastruktury drogowej. Ma to być przebudowa ulic Staffa i Cisowej oraz opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Cegielnianej wraz z budową kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy tych ulic zabiegali bezskutecznie i czekają na te inwestycje od bardzo wielu lat. Głosowanie radnych w tej sprawie, już w najbliższą środę.

20160220_095803
Stan ulicy Cisowej (Kaliskie Przedmieście)

20160220_100750
Obecny stan nawierzchni ul. Staffa (Płaszczyzna)

20160220_101207
Ulica Cegielniana wyłożona jest starymi betonowymi płytami, z których miejscami zaczynają już ze starości wystawać druty zbrojeniowe.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mily
Mily
8 lat temu

Obiecuje a ch… Co robi kolejny który obiecuje

EDEK
EDEK
8 lat temu

Cieszymy sie i dziekujemy Panie burmistrzu.Teraz jeszcze zobaczymy co na to nasi radni.Ostatnio wspolpraca z radnymi jest chyba lepsza co nas cieszy.Miasto zaczyna rozwijac sie i piekniec.

kol123
kol123
8 lat temu

Pan Burmistrz obiecał ludziom podłączenie do geotermii
oraz zrobienie chodników i ulic.
Tylko należy pamiętać aby to szło w odpowiedniej kolejności.
Zrobi chodniki a potem rozkopią bo będą robione przyłącza do cieplika.
A koszt nie mały to będzie.200 zł za metr i naprawa chodnika i ulic

kolanin
kolanin
8 lat temu

niech pan pokarze ul Asnyka za ktbs-ami w stronę wału jak ludzie są zalewani pod same dziwi i STRAŻ POŻARNA wodę pompuje!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526