Hubert Powietrzyński nowym trenerem Olimpii Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 15.02.2016

Resize of IMG_0435Rozmowę z vice-prezesem MKS Olimpia Koło Jarosławem Wojciechowskim  przeprowadził Michał Chojnacki. Czas szybko mija. Zbliżają się rozgrywki piłkarskie. Minęła już połowa przerwy zimowej. Kibice nie mogą się doczekać rozpoczęcia drugiej rundy. Podzielmy się z nimi najświeższymi wiadomościami.

 
– Panie Prezesie, najważniejsze pytanie – kto będzie szkoleniowcem zespołu seniorów w miejsce odejścia do Sompolna Tomasza Mikusika, a kto kierownikiem drużyny? Krążą na ten temat różne spekulacje. Ukróćmy więc łeb wszelkim plotkom (z którymi się nie dyskutuje) i usłyszmy wiarygodną wiadomość u źródła, czyli od Pana.

– Oficjalnie I trenerem drużyny seniorów w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 został Hubert Powietrzyński, II trenerem Mariusz Nieznalski, a kierownikiem drużyny Filip Zborowski.

– Kto z zawodników jesiennych 2015 roku ubył, a kto przybył, gdzie i skąd?

– Na dzień dzisiejszy prawie wszyscy zawodnicy z rundy jesiennej wrócili do treningów. Póki co, nasze szeregi opuścił  Marcin Bryl, który po półrocznym wypożyczeniu powrócił do drużyny Warta Dobrów, natomiast treningi wznowił Piotr Marańda, Kamil Jaroszewski i Sylwester Śliga.

– Pozycja Olimpii w tabeli jest kryzysowa. Nasi zawodnicy zajmują 15. miejsce w tabeli. Czy możemy być spokojni o to,  że kolska drużyna nie spadnie do okręgówki?

– Do bezpiecznej pozycji potrzebne jest nam jedno zwycięstwo. Cudów nie obiecujemy, jednak zrobimy wszystko co w naszej mocy, ażeby pozostać na kolejny sezon w IV lidze.

– Czy macie już pewnych sparingpartnerów? Jeśli tak, to jakich?

– Tak. W miniony weekend rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyną LKS Gołuchów (wygrany 3:2), w najbliższą sobotę o 13:00 gramy z MKS Kutno, 27.02.2016 z Łokietkiem Brześć Kujawski, 5.03.2016 półfinał Pucharu Polski na szczeblu KOZPN z Górnikiem Konin i 12.03.2016 pierwszy mecz ligowy w Kobylinie z tamtejszym Piastem.

–  Jak się układa współpraca z Urzędem Miejskim?

– Bardzo dobrze. Na stałym, dobrym poziomie.

– A jak sytuacja w grupach młodzieżowych? Ile drużyn na dzień dzisiejszy posiada nasz klub?

– Na dzień dzisiejszy, poza drużyną seniorów możemy pochwalić się 12 grupami młodzieżowymi. Łącznie jest około 300 osób trenujących piłkę nożną w naszym klubie. Grupy młodzieżowe  to juniorzy młodsi grający w lidze wojewódzkiej, trampkarz starszy, trampkarz młodszy, młodzik starszy, młodzik młodszy, orlik 2005, orlik 2006, orlik grupa złota, orlik grupa srebrna, żak grupa niebieska, żak grupa czerwona i grupa naborowa.

– Dziękuję za rozmowę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kja
kja
8 lat temu

proponuję, żeby na trening biegowy wybrali się drogą przy torach od ul.Włocławskiej w kierunku wiaduktu. Droga obfituje w górki i pagórki, niezła zaprawa; a przy okazji pozbierać można wszystkie śmieci – wizytówki naszego miasta /ile skłonów – i pożytku więcej/.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526