Chcą zrobić referendum o odwołanie Burmistrza Miasta Koła S. Maciaszka!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.01.2016

burmistrz2W dniu dzisiejszym do biura Komisarza Wyborczego w Koninie oraz do UM w Kole złożone zostało powiadomienie przez grupę 9 mieszkańców Koła o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania z zajmowanego stanowiska Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka. Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że wśród tej grupy osób jest dwóch byłych prezesów spółek miejskich oraz przynajmniej jedna osoba z bardzo bliskiej rodziny innej odwołanej z kierowniczego stanowiska osoby, która do niedawna była podwładną S. Maciaszka.

Już w godzinach dopołudniowych fakt wpłynięcia pisma od grupy 9 osób z Koła w sprawie przeprowadzenia referendum potwierdziła naszej Redakcji Anna Deręgowska – dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Koninie.

W dużym skrócie. Zgodnie z prawem ustalającym przebieg referendów lokalnych, grupa inicjatywna powiadamia o swoim zamiarze komisarza wyborczego i burmistrza, a potem ma 60 dni na zebranie podpisów popierających ich wniosek. Żeby referendum mogło dojść do skutku w przypadku Koła musi być zebrane około 2.000 podpisów, czyli co najmniej 10% osób uprawnionych tu do głosowania.

Po złożeniu do komisarza wyborczego wymaganej prawem liczby podpisów popierających tę inicjatywę, komisarz ma 30 dni na przyjęcie wniosku i wydanie postanowienia o przeprowadzeniu referendum.

Referendum będzie ważne tylko wtedy, gdy do urn pójdzie co najmniej 3/5 liczby osób, które wcześniej uczestniczyły w wyborach burmistrza, a z tej liczby większość muszą uzyskać zwolennicy lub przeciwnicy burmistrza.

Bardzo ważną rzeczą jest to, że – zgodnie z obowiązującym prawem – cały koszt referendum będzie musiał być pokryty z budżetu miasta Koła, z naszych podatków, a będzie to znacząca kwota, która nie jest przecież przewidziana w wydatkach na ten rok.

Burmistrz Stanisław Maciaszek miał dziś dzień przyjmowania interesantów i tylko potwierdził nam informację o wpłynięciu na jego ręce wniosku referendalnego, ale nie chciał specjalnie komentować tej inicjatywy. Niemniej obiecał, że zrobi to wkrótce. Dziś nie tylko do wieczora przyjmował interesantów, ale też uczestniczył w odbywających się ważnych Komisjach Rady Miejskiej przed sesją Rady, która odbędzie się pojutrze, w środę. Burmistrz był spokojny i stwierdził jedynie, że w demokratycznym państwie każdy ma prawo mieć swoje zdanie i swoją inicjatywę, tymczasem on będzie nadal wykonywał swoje obowiązki bez względu na wszystko.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
51 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

stasiu nie daj sie glowa do gory

urszula
urszula
8 lat temu

brak kultury na co dzień to motto burmistrza niech każdy robi to co potrafi najlepiej .Może by się wykąpał w basenie za który się podobno wstydzi ……

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

kupa smrodu to jest to co jest z jego dziiałań

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

wsyscy kupą za Burmistrzem

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

pan burmistrz to człowiek nie odpowiedzialny,który uważa,że jego wola jest super a strach i obłuda to podstawa jego działań ,Nie ceni cudzego czasu nie stawia się na umówione spotkania zdziwiony,że się umówił.Obdarowuje ludzi tym czego jeszcze nie posiada – mieszkania po przedszkolu przy ul szkolnej.Takich spraw jest wiele to nie radni są winni -tyle osób,a pan burmistrz cacy……

blabla
blabla
8 lat temu

Czyli panie redaktorze to co pisało w PK na słupach na miescie, że brakło pieniędzy jest kłamstwem ? i jak widać na tym przykładzie nie wiadomo komu dziś wierzyć, ale jak to mówią podobno prawda zawsze jest pośrodku. Pożyjemy zobaczymy, szkoda gadać, POZDRAWIAM

Kolanka od 1947 r
Kolanka od 1947 r
8 lat temu

Jeżeli tym mieszkańcom , którzy chcą odwołac Burmistrza , tak „leży na sercu dobro miasta” to może lepiej niech zrobią coś dobrego dla miasta i posprzątją parki i ulice społecznie.

Rodowita Kolanka
Rodowita Kolanka
8 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu.. Jestem z Panem 🙂

blabla
blabla
8 lat temu

Pan redaktor mówi o swojej burzy z piorunami gdy poprzednik z radą zaciągał kredyty, a gdy obecny odracza jakąkolwiek spłatę kredytu, która będzie korzystna jedynie dla banku (niech martwi się następny) a w dodatku wpada na pomysł zaciągnięcia nowego kredytu to w jego przypadku burzy u pana nie widać ? nic się nie dzieje ? a sam fakt braku pieniędzy na wypłaty dla pracowników o którym czytaliśmy ? gdyby za poprzedniego tak było to by u pana już grzmiało. A zatrudnianie ludzi z Konina, Turku, Zgierza itd. na ważne stanowiska, konkursy bezsensu na miejsca świeżo zatrudnionych… lub ich brak MDK MTC, a wysokie odszkodowania dla zwolnionych… nie chce się już nawet pisać o tym. Takie mamy podziękowania od burmistrza, że obsadza się ludźmi, którzy go nie wybierali….

Kolanka od 1947 r
Kolanka od 1947 r
8 lat temu

NareszcieodkilkunastulatwKolewłaściwyczłowieknawłaściwymmiejscu. PanBurmistrzStanisławMaciaszektointeligentnyczłowiek,tylkodajciemu spokojnie rządzić.

Kolanka
8 lat temu

Wujek Chlodek , zrezygnowalam bo dlaczego mialam komus kieszen nabijac kasa skoro pozniej otrzymalam rachunek na 15 zl. a rachunki byly mi potrzebne a pozniej to byly glupie tlumaczenia pana ratownika bo nie ma pani od wypisywania rachunkow itp. dla mnie to jedna banda byla i tyle. I w tym popieram Pana Burmistrza ze zrobil tam porzadek.

blabla
blabla
8 lat temu

Podejrzewam gdyby takie rzeczy działy się za poprzedniego to by tu u pana redaktora była burza z piorunami…

kao
kao
8 lat temu

Panie Burmistrzu jestem z Panem! tak to czasem bywa że krzykacze oderwani od stołków musza sobie pokrzyczeć 🙂

Dymek
Dymek
8 lat temu

Bo trzeba nadawać na tych samych falach powiedziała dyrektorka na propozycje zatrudnienia osoby ubiegającej się o pracę i nieważne że było zapotrzebowanie na pracownika, że znalazła się osoba sprawdzona w pracy i pod każdym względem kompetętna tylko nie nadawała na jej falach i jak nie robić porządku w tych sprawach na swoim polu ale nie w naszych urzędach to będzie miało miejsce podłe zachowanie po ts isld oraz innych spozbadniętych opcji

Gosia
8 lat temu

Dla prawdy obiektywnej jest też dużo przeciwników sposobu sprawowania urzędu przez pana Maciaszka .

Abdullah Wisimulaha
Abdullah Wisimulaha
8 lat temu

ruszył Pan Panie Burmistrzu qpe lokalnego gooovna ! Ciężko będzie ! Jestem z Panem !

Jn
Jn
8 lat temu

Panie burmistrzu ma pan dużo zwolenników niech te trutnie zobaczą to na własne głazy chcieliby se rządzić i kształcić swoje dzieciątka na najlepszych uczelniach za diety i aby im nikt w niczym nie przeszkadzał bo oni tego nie lubią strasznie omijają urząd pracy aby se zatrudniać kogo sie chce i jak sie chce nawet sąsiadke nie bojąc się rozliczenia z tego a napewno będzie bo mnòstwo ludzi oczekuje na pracę a tu tymczasem takie sytuacje są w kole o tym już jest głośno

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
8 lat temu

@~Kolanka
Zrezygnowalas z nauki plywania syna tylko dlatego, ze nie dostalas paragonu?
Dlaczego sie go nie domagalas?

Kolanka
8 lat temu

A co przez rok czasu moze zrobic cuda sie nie zdarzaja, a ci wszyscy zwolnieni prezesi i inni na stolkach dadza sobie rade a na plywalni to sama doswiadczylam nieuczciwosci ratownikow posylalam syna na prywatne lekcje po 40 zl. na poczatku dostalam ze dwa rachunki na ta kwote a pozniej na 15 zl.chociaz placilam 40 a pozniej to juz wcale wiec zrezygnowalam wiec o czym tu mowimy niech sie odezwa te uczciwe osoby?

KOlanka
KOlanka
8 lat temu

Nic nie zrobił i nic nie zrobi tylko propaganda sukcesu

Kolanin
8 lat temu

to tylko ujadanie…karawana idzie dalej.Ludzie sa za p.Burmistrzem.A któryś z nich ,jak przyjdzie po podpis ,to dostanie …z liścia

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
8 lat temu

Burmistrz jest cool!

wdc
wdc
8 lat temu

Tak samo mozna zapytać co konkretnego robili jego poprzednicy albo jaki duży efekt mógł osiągnąć przez rok pracy z nieprzyjazną Radą Miasta i wielkim oporem odrywanych od ciepłych stołków urzędników?

KOlanka
KOlanka
8 lat temu

Powiedzcie co dla miasta konkretnego zrobi Pan Maciaszek???? Słucham.. Jakie sukcesy????

Leon
Leon
8 lat temu

Gdyby Pan należał do PO lub SLD,to by nie było tyle wpisów przeciwko Panu. Mówią, że komuny nie ma, ale komuna rządzi. Oni mówią : demokracja – demokracją, ale racja musi być po naszej stronie. Niech się Pan trzyma, damy radę!!!

wdc
wdc
8 lat temu

Vacek 35 mln to tylko podstawowy dług miasta. Zliczyć wszystko i odsetki oraz straty KTBS powstałe przez ostatnie kilkanaście lat + kredyty pozaciągane w innych spółkach miejskich to wyjdzie pewno ok. 70 mln.zł.

vacek
8 lat temu

Płakać za zwolnionymi dlaczego? Jeśli ratownicy na basenie brali prywatnie w czasie pracy za naukę pływania do kieszeni to dobrze? była zmowa milczenia, a basen przynosi straty. To wina Burmistrza? To nie on wybudował ten basen co przynosi straty.
Dlaczego zwolnieni nie idą do Sądu? bo nie mają argumentów na swoją obronę, tylko wywołują referendum i myślą że mieszkańcy to kupią. To jest zemsta za to że obecny Burmistrz nie chce iść na układy z dawną kliką co zadłużyła miasto na ponad 35 milionów i doprowadzą do tego że Koła zniknie z mapy Polski…

Tok
Tok
8 lat temu

Lata zastoju i miernoty na poziomie z serialu Ranczo gminy w Wilkowyjach.
Włodarze poprzedni nie mieli oczekiwań wobec miasta naszego rzadnych więc umierało z wolna życie w każdej przestrzeni .Burmistrz wpuścił świerze powietrze i się duszą Ci którzy się do smrodu przyzwyczaili . Przecież to ze 30 lat wartością dla naszych rządzących było zachować brak zmian !
Strach przed cywilizacją i podejmowaniem decyzji doprowadziło miasto Koło nad przepaść !
Tu trzeba decyzji podyktowanych tylko racjami korzyści dla obywateli . Inne były do tej pory.

zyg_zyg
zyg_zyg
8 lat temu

Do kolanina:kasa pusta i długów coraz więcej to efekty rządzenia władz kilku wcześniejszych kadencji.Fakt,czas z tym skończyć i rozliczyć tamte osoby z ich działań,a nie zrzucać całą odpowiedzialność na obecnego burmistrza,który jest dopiero rok,a przejał po poprzednikach niechciany „spadek” w postaci kilkudziesieciu milionów długów i wielkiego bałaganu.

kolanin
kolanin
8 lat temu

kasa pusta długów co raz to więcej oto efekty rządzenia miastem teraz i przedtem i nikt nikogo nie rozlicza dobrze się żyje. Najwyższy czas z tym skończyć

kolanin
kolanin
8 lat temu

nie to żadna dintojra , ale odpowiedz na sposób i metody jakie zastosował p Burmistrz wobec mieszkańców miasta, którzy poczuli się urażenie rażącym naruszeniem ich godności osobistej , a co do b. prezesów ,b. kierowników , powinowatych którzy uczestniczą w komitecie referendalnym należy stwierdzić że maja takie same prawa jak każdy obywatel miasta , maja poczucie krzywdy , na koniec P Burmistrz często w wywiadach stara się pokazywać , mówić o układach , koteriach itp. bzdety , a sam kim obsadza stanowiska ?

wyborca
wyborca
8 lat temu

Widać, że Ty już odpłynąłeś? I jak ktoś napisał wcześniej, że zemści się. Więc to jest referendum dla dobra miasta? Czy zwalnia się dobrych pracowników ? Odpowie mi ktoś, bo pogubiłam się ?

KOlanka
KOlanka
8 lat temu

To co z tego, ze w komitecie są byli prezesi??? Jeśli to komitet obywatelski to nie można im odmówić udziału w komitecie. Są oni mieszkańcami Koła. Jedziemy z Maciaszkiem!!!!! i odpłynie z Wartą…

Gosia
8 lat temu

Nie podobają mi się w artykule wycieczki osobiste do członków komitetu .

wańkaaa
wańkaaa
8 lat temu

przekonają się jaki będzie następny, znowu będą niezadowoleni. Żaden nie dogodzi !

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

komuś p.burmistrz niewygodny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PIOTR
PIOTR
8 lat temu

za miłość do PiSu he he he

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Pierwszy taki pracowity miły i kulturalny czlowiek usmiechnięty zyczliwy ,a nie nurowaty widac ze sie stara jak moze i chca go odwolac
pytam za co ??

Wstyd
Wstyd
8 lat temu

Wstyd płakać za zwolnionymi a kto płakał jak nas zwalniano mieliśmy i mamy swoje ambicje pracę poszukalismy jak potrafilismy nawet przyszło nam pracować u obcych narodów to teraz mowicie że mamy Amerykę w swoich domach i rodzinach wy cepy co koryta puścić się nie chcecie i furii dostajecie chanba wstyd wiemy o co w tym wszystkim chodzi i kto robi cały ten ferment zgnilizny co się już nie da słuchać
Panie Burmistrzu jesteśmy z Panem dziękujemy za wszystko co do tej pory mógł Pan zrobić dla naszego miasta.

ha!
ha!
8 lat temu

Był sobie robotnik przodująca klasa
Miał stałą robotę i miał na pół basa
A jeszcze do tego za niewiele kasy
Mógł dostać mieszkanie i jechać na wczasy
Strajkował wiecował wojował z komuną
Wznosił palce w górę śpiewał „Mury Runą*”
W salonach mówiono „Ciemny lud to kupi”
Bo polski robotnik jest wielki i głupi
I mury runęły bez większego huku
Trochę go przygniotły znalazł się na bruku
Tak oto zostali zdradzeni o świcie
A w salonach dalej salonowe życie.
………wesołych świąt……. wszystkich!

siup
siup
8 lat temu

to tu chodzi o zemste czy o dobro miasta ?????
czy to jakies osobiste wycieczki do Maciaszka

Alaaaa
Alaaaa
8 lat temu

Styl rządzenia P.Maciaszka zostawia wiele do życzenia. Czy te zwolnienia przed świetami i strach ludzi były konieczne. Trzeba mieć szacunek do ludzi P.Burmistrzu.Teraz odpowie Pan za wszystkie podłości i zwolnienia ludzi i rozpacz ich rodzin,bo my wszyscy poszkodowani nie zapomnieliśmy i teraz zemścimy się za naszą krzywde.

wqef
wqef
8 lat temu

Wujek masz racje w 100%.
Poprzedni burmistrzowie niczym specjalnym nie wykazali sie a ostatni to juz wcale>I gdzie wtedy byli ci krzykacze? Robic ludziom dobrze i starac sie rozruszac miasto niedobrze .robic cos tez niedobrze ,nierobic nic tez niedobrze a moze wlasnie dobrze ?? Taki mierny i nicnierobiacy burmistrz lepszy dla takich co chca cos ugrac bo w metnej wodzie lepiej sie lowi ryby.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
8 lat temu

Po tych wszystkich posunieciach obecnego i ewentualnym nieskutecznym referendum, nastepnego burmistrza trzeba bedzie brac „z lapanki”!

ziuta
ziuta
8 lat temu

Kim sa ci ludzie i jaki maja w tym interes?? Swoj czy spoleczny??? Pozdajcie nazwiska tych 9ciu 'wspanialych’

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Brawo!Grunt to zachować spokój,nie dac sie sprowokować i wykonywac swoje obowiązki bez zakłóceń.Trzeba miasto wyciagnac z tych potwornych długow.Jestesmy z Toba Stasiu!

KOlanka
KOlanka
8 lat temu

Byli prezesi tez mogą być w komitecie bo są mieszkańcami miasta. A koszty referendum będą mniejsze niż dotychczasowe i dalsze rządy burmistrza.
Zresztą komitet składa się z 9 osób, a że jest to komitet obywatelski nikomu nie można zabronić w nim być.
Brawo i odwołać Go!!!!

ha!
ha!
8 lat temu

KOD w Kole / K…wa Oddajcie nam nasze Dochody/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526